Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Kraków - Praga
Autor Wiadomość

bartolko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2009

PostWysłany: 07-10-2009, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje coś podobnego do Sone+, które ważne jest przez cały weekend? (wracać będziemy w niedzielę nad ranem)Czy trzeba kupować 2 razy Sonne + za w sumie 900 koron. Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 07-10-2009, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Sone+ jest ważny tylko 1 dzień (do północy). Na podróż kolejnego dnia potrzeba kolejnego biletu.
Rozumiem, że w niedzielę rano będziecie dopiero wyjeżdżać z Pragi: wtedy potrzebujecie nowego Sone+. Nieco inaczej byłoby, gdybyście wyjeżdżali Silesią późnym wieczorem w sobotę (wtedy wystarczyłby bilet relacyjny na część trasy pokonywaną po północy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jar3k Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2010

PostWysłany: 17-01-2010, 12:18   Najtaniej z Krakowa do Pragi Odpowiedz z cytatem

Witam, to moj pierwszy post na tym forum.

Chcialbym zapytac o najtanszy sposob dostania sie do Pragi, tak aby byc tam w godzinach popoludniowych, musze kontynuuowac jeszcze podroz do Sp.Mlyna. Dodam ze jedziemy w 2 osoby, w Czechach jest to grupa jak juz zdazylem poczytac. Jest pociag Silesia z Krakowa, slyszalem o polaczeniach kombinowanych. Czy moglby ktos wytlumaczyc jakie bilety nalezy dokladnie kupic, czy kuszetke kupuje sie na cala trase czy tylko na trase do Zebrzydowic (GR), czy moze lepiej zrezygnowac z kuszetki i przesiasc sie do bezprzedzialowego Chopina (nie wiem czy tam taki sklad jezdzi?). A moze po prostu autobus? Bede wdzieczny za wszystkie informacje i ceny, potrzebuje w miare dokladnego kosztorysu.

Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Jar3k
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-01-2010, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie zależy Ci na cenie, to kup międzynarodowy T/P do Prahy (z Krakowa kosztuje to 62,80 EUR dla osoby; przez Katowice 65,80 EUR) i możesz dokupić miejscówki na kuszetki, sypialne. Albo w dzień - wyjazd EC Wawel do Katowic, przesiadka na EC Polonia i w Ostravie na coś do Prahy.

Jeśli cena ma dla Ciebie duże znaczenie, to masz w nocnym miejsca siedzące (aczkolwiek polecam wątek o panu Włodku K., co kradnie w tym pociągu). Bilet krajowy do Zebrzydowic Gr (numer 8821 jakby kasjerka nie umiała sprzedać) w taryfie D, a dalej czeski (o ile będzie czeska obsługa) za 702 Kč dla dwóch osób.

Jazda w dzień - pierwszym osobowym do Katowic, przesiadka na osobowy do Ostravy. Bilet do Chałupek, przejściówka (na 99% polska obsługa) za 2 zł dla osoby. W Bohuminie wysiadka i stamtąd bilet dla dwóch osób za 672 Kč. Jeśli od razu jedziesz poza Prahę, to lepiej tam od razu kupić. Na dzień powrotu kup w Polsce bilet od Chałupek Gr (kod: 8802) i w Czechach z Prahy do Bohumin Gr za 678 Kč dla dwóch osób.


P.s. W Bohuminie dogadasz się z kasjerką po polsku. Jakby co to bilet dla dwóch osób nazywa się: Sleva pro skupiny Jednoduchá

W Czechach, Austrii jest jednolita taryfa. Za podane wyżej kwoty możesz jechać dowolnym pociągiem, nawet EC i IC. Nie ma obowiązkowych miejscówek. JEDYNIE OBOWIĄZKOWA jest dopłata do SC Pendolino!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jar3k Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2010

PostWysłany: 17-01-2010, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Jest pewien problem, ażeby dostać się z Katowic do Bohumina, jedyna osobówka odjeżdża o 6.22. Później jest pasujący mi EC o 9.13 ale podróż nim pewnie kosztuje krocie (obowiązek dopłaty)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-01-2010, 14:56    Odpowiedz z cytatem

Więc z Krakowa Gł wyjazd o 3:54. W Katowicach jesteś o 5:48, a o 6:22 masz pociąg do Bohumina w którym meldujesz się o 8:33. Koszt - bilet na pociąg osobowy do Chałupek (z Ty i raz dwa trzy można skorzystać) i przejściówki Chałupki-Bohumin (ponieważ na 99% będzie polska drużyna bilet do Chałupek Gr nic nie da). W Bohuminie kupujesz bilety na Czechy.

Albo: Wyjazd z Krakowa o 7:24 (EC WAWEL). W Katowicach jesteś o 9:04. Stamtąd EC POLONIA o 9:13 i w Bohuminie (przez inne przejście graniczne) jesteś o 10:33. Jeśli na EC w Polsce tylko bilet normalny wchodzi w rachubę - kup międzynarodowy (najlepiej Tam i Powrót - wrócić wypada Smile a jest wtedy 40% zniżĸi). Cena T/P Kraków-Bohumin p. Katowice 22,20 EUR od osoby. Mając międzynarodowy nie musisz mieć miejscówek!
Z Zebrzydowic do Bohumina T/P kosztuje 6,80 EUR od osoby. Krajowy na EC z Krakowa do Zebrzydowic 50 zł od osoby w jedną stronę + 18 zł za miejscówkę (druga gratis - SuperMiejscówka).

Cenę biletów w Czechach (i międzynarodowych) sprawdzisz tu - http://jizdenka.idos.cz/%28S%28unhoir454sermo55iaeg4t55%29%29/NT.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jar3k Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2010

PostWysłany: 17-01-2010, 15:02    Odpowiedz z cytatem

W międzyczasie znalazłem inną możliwość. Z Krakowa bezproblemowo dojeżdżam do Cieszyna autobusem. Przechodzę przez rzekę i czeka tam na mnie EC Detvan (11:07). Co o tym myślicie, nie będzie raczej problemów z miejscem w tym pociągu? Myślę, że to najkorzystniejsze rozwiązanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 17-01-2010, 15:08    Odpowiedz z cytatem

dokładnie to będzie najlepsze rozwiązanie.

Ja mam pytanie loker, kasjerka ma zamiast nazwy stacji wpisać ten kod 8821 czy jakoś inaczej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-01-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

W KURS-90 jak wpisze kod i naciśnie ENTER cyferki zmienią się na nazwę stacji. Podobnie w fiskalce.
W rPOSie albo wybiera się opcję T9, albo kodem cyfrowym.

Autobusem do Cieszyna i stamtąd EC będzie chyba najszybciej. Bilet kosztuje dla dwóch osób 726 Kč. Nie musisz kupować miejscówek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 28-02-2010, 10:17   Katowice - Praga Odpowiedz z cytatem

Witam, w maju potrzebuje się dostać w 2 osoby (jedna osoba to student) do Pragi.Wyjazd w piątek a powrót w niedziele. Jedynym kryterium jest cena. Byłoby super jakbysmy wyjeżdzali w piatek tak do godziny 8 max. Proszę o pomoc bo HAFAS dziwne rzeczy pokazuje, ewentualnie doswiadczenie Wasze mi podpowie o promocjach czy coś w tym stylu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 28-02-2010, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Przejrzyj bieżący temat, ten http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5870 też może Ci się przydać. Chyba wszystko jest tam powiedziane, co by Ciebie interesowało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-02-2010, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Katowice Szop.Płd. 5:51 REGIO
Katowice 6:00 6:22 REGIO
Bohumin 8:33

Bilet normalny do Chałupek kosztuje 16 zł, przejściówka do Bohumina 2 zł


Bohumin 9:13 vlak
Ostrava hl.n. 9:20 9:27 SuperCity
Praha hl.n. 12:31

albo:

Bohumin 9:50 IC
Praha hl.n. 13:51


koszt przejazdu dla dwóch osób to 672 Kč (w SC jest obowiązkowa dopłata, ale nie wiem ile wynosi). Promocja nazwya się: "Sleva pro skupiny ".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 01-03-2010, 09:11    Odpowiedz z cytatem

SC to trochę drogie rozwiązanie bo miejscówka (obowiązkowa) kosztuje 200 koron od osoby, lepiej jechać EC lub IC (bez miejscówki).

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

noet Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Mar 2010

PostWysłany: 02-03-2010, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Witam,

z góry przepraszam za podpinanie się pod temat, ale to jedyny aktywny wątek jaki udało mi się namierzyć w necie, reszta informacji jakie znalazłem jest już lekko nieświeża (1999-2006).

Muszę w piątek (05.03) dostać się do Pragi, wyjeżdżając z Wrocławia. Z tego co się dowiedziałem od ludzi, którzy mają trochę większą styczność z koleją, najprostszym (czyt. najtańszym) rozwiązaniem jest pociąg do Międzylesia, przesiadka, kupienie 'przejściówki' i kontynuowanie wycieczki do Pragi.

Jeśli ktoś bardziej doświadczony byłby na tyle miły, żeby potwierdzić te informacje, byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli są prawdziwe, to czy ktoś wie ile kosztuje taka wycieczka (wiem, że pociąg z Wrocławia do Międzylesia kosztuje 33 zł, o ile rozklad-pkp.pl nie kłamie), ale cena przejściówki i biletu do Pragi pozostaje dla mnie tajemnicą. Nie wiem też, czy czeka mnie fizyczna przesiadka z jednego pociągu do drugiego? I najważniejsze czy dogadam się po stronie czeskiej po angielsku, ew. po polsku?

Z góry dziękuję każdej dobrej duszy, która będzie chciała pomóc Smile
noet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 02-03-2010, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Przejściówka PKP-CD kosztuje 2 zł lub 15 Kc. Ptaszki ćwierkają że konduktor CD wsiada w Międzylesiu, więc pewnie opcja 15 Kc będzie preferowana.
Bilet normalny 2 klasy na pociąg czeski Lichkov-Praha to wydatek 237 Kc, 1 kl. 356 Kc. (za: www.jizdenka.cz)
Przesiadka obecnie ma miejsce w Pardubicach. Do wyboru są 3 pociągi, w zależności od tego jak się spóźni pociąg Wrocław-Pardubice Wink - IC 572 o 10.16, EC 148 o 10.37 i R 868 o 10.56. Cena jest ta sama niezależnie od kategorii pociągu, w IC/EC nie trzeba miejscówek (ale można).

Edit: poprzednio podane ceny były błędne, bo jizdenka przyjmuje domyślnie że pasażer posiada In-kartę dającą zniżkę. Powinno być 237 Kc za 2 klasę i 356 za pierwszą.


Ostatnio zmieniony przez Mih dnia 02-03-2010, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl