Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Monopol dla PKP Intercity!
Autor Wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 10-03-2010, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Wysłanie skargi do UOKiK to początek akcji, od czegoś trzeba zacząć jeśli sprawa zostanie tam ogłoszona to media już same się tym zajmą.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kms Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-03-2010, 13:48    Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem już czas najwyższy powiadomić oficjalną skargą Komisję Europejską (jako całą instytucję) + osobno: komisarza ds. konkurencji i komisarza ds. transportu oraz Komisję Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 10-03-2010, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Cóż, jak widac, to kolej w Polsce będzie niebawem dla wybranych...

A dotowanie najwyższej kategorii pociągów to kpina w czystej postaci. Cóż, mam nadzieję, że PKSów mi nie zlikwidują... Neutral

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-03-2010, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Platformiany rząd chce dotować przejazdy swoich wyborców: biznesmenów, przedsiębiorców, ludzi z tzw. klasy średniej, których stać na najdroższe pociągi PKP IC. Na tanie TLK dla motłochu ze Zgorzelca, Zamościa, Zagórza itp. pieniędzy nie ma i nie będzie, a przy okazji jeszcze zrobi się wszystko, żeby udupić pociągi interREGIO, które motłoch pokochał.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 10-03-2010, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Platformiany rząd, tak jak poprzednie (pisiany, esleldziany i awuesiany) nie panuje nad nikim i niczym co ma związaek z koleją. W szczególności nad Wachami, Wasiakami, Celińskimi, Engelhardtami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-03-2010, 21:25   

Szykuje się nam kolej jak w Unii Europejskiej - ściśle, w Hiszpanii. Publicyści z portalu Infobus od dawna wspominają, że tam postawiono na szybkie pociągi, a na liniach lokalnych zostały miejscami 1-2 razy dziennie wlekące się po 20 km/h składy.
Powrót do góry

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-03-2010, 07:02    Odpowiedz z cytatem

Monopole niszczą gospodarkę rynkową i trzeba je bezwzględnie zwalczać! Precz z monopolem PKP IC!

Beton

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomek-Gliwice
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-03-2010, 10:20   

Nie martwcie się, jest zapotrzebowanie na tanią kolej międzywojewódzką. Przewozy Regionalne sobie poradzą nawet z taki chorym betonem. Tyle pisze się o mobilności obywateli a sami chcą ludziom utrudniać dojazdy do pracy i w interesach. Czy oni są tacy naiwni, że jak będą same drogie pociągi w 40 mln kraju to będą nimi jeździć mniej zamożni ludzie.... Rynek nie znosi próżni i myślę że PR-y dadzą radę i pomimo takiej nagonki, ataków będą nadal utrzymywać przewozy międzywojewódzkie.
Płatne autostrady, drogie paliwo, nie najlepsze połaczenia PKS ,droga kolej.... republika bananowa ciśnie się na usta.... 3majcie kciuki za Przewozy Regionalne!

[ Dodano: 12-03-2010, 10:25 ]
Uwerz mi, ja jestem z klasy średniej .....otwieram studio ślubne w Warszawie,ale nie dam tym gnojom z PKP IC 125 zł za bilet z Gliwic do Warszawy. Ponieważ mnie na to nie stać! Mam inne wydatki niż nabijanie kasy monopoliście. Mi wystarczy skromny IR którym jadę 3 h z Warszawy do Katowic za 40 zł!!! Chory kraj który nie chce dac wolnego wyboru swoim obywatelom, nie każdy zarabia 10 tyś miesięcznie żeby po 250 zł tam i z powrotem płacić za pociąg pomiędzy dwoma aglomeracjami. GOP-Warszawa. Debile z PKP IC się przejadą na swojej pazerności!
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 12-03-2010, 15:46    Odpowiedz z cytatem

Jak miałbym mieć 120 zł na jeden przejazd, to mogę sobie jechać równie dobrze samochodem. Idea transportu zbiorowego jest taka by ludzie mogli się przemieszczać tanio (taniej niż samochodem) na duże odległości. Ja dokładnie 5 razy w życiu jechałem IC. A pospiesznym, Tlk, osobowym, setki razy. Nie wiem dlaczego mam dopłacać za mięciutkie siedzonka skoro ja ich nie potrzebuję. Nie muszę być "noszony w lektyce", nie potrzebuję kolei z prędkościami 300, wystarczy żeby wszędzie jeździły 120 a nie na przykład 60. lubię natomiast podróżować jak mam wolne i chcę to robić tanio.

Kolej dla ludu nie dla biznesu. Albo dla biznesu przy okazji ale główne nastawienie powinno być na kolej dla ludu. Niestety przekazano tanie połączenia firmie której produktem flagowym są drogie ekspresy, spowodowało, że zawsze będą one traktowane po macoszemu i na odczep się, bo to nie ich flagowy produkt. I nie oszukujmy się, jeśli IR padnie IC zlikwiduje podróżnika, bilety szare, fioletowe itd. I będzie za drogo dla zwykłych ludzi. Tylko firma której głównem celem byłyby ekonomiczne połączenia może zrobić ciekawą ofertę w tym segmencie.

A jakież było moje zdziwienie kiedy zacząłem planować wycieczkę po Czechach i okazało się że ceny są identyczne za osobowy, pospieszny, Ex, IC, Ec. I są na poziomie naszego Tlk. Jedynie za Pendolino chcą więcej, ale mi ono nie potrzebne. W weekend dodatkowo można dojechać z Bohumina do Pragi 400 km za pomocą najwyższej kategorii Ex, IC, w 2 osoby na przykład z dziewczyną za 30 zł na łebka (bilet 2 osobowy SONE), a przecież nie ma tam konkurencji która by wymuszała takie ceny. I jakie było moje zdziwienie że w drodze powrotnej chciałem odwiedzić Głuchołazy i dojechać tam trzeba 100 km linią niezelektryfikowaną, pociągi jeżdżą co 2 godziny, codziennie. A u nas oczywiście DIESEL to nie bo drogi. CD to są linie kolejowe jakie bym chciał u nas. Dla mnie to wzór.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-03-2010, 16:25   

Moim zdaniem IC przy pomocy obecnego rządu (mam nadzieję że tylko jeszcze przetrwa rok,a moze krócej)samo wypadnie z gry ,załatwi to zagraniczna konkurencja w niedalekiej przyszłości .Jeśli IC wejdzie w końcu na GPW to i tak ich akcje będą gówno warte
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 13-03-2010, 00:22    Odpowiedz z cytatem

Ja bym się tak o IC nie obawiał. Rząd już przygotowuje ustawę pod spółkę, dopłaci do jej dochodowej działalności(!), a połączenia na które rzeczywiście powinny pójść dotacje zlikwiduje. Śledźmy losy linii spalinowych, wkrótce żadnego pociągu PKP IC tam nie uświadczymy, no może poza linią helską. A tak przy okazji, ktoś wie coś stało np. z kolejarzami z Zagórza, czy Zgorzelca, którzy zlikwidowane składy obsługiwali?
PKP IC może być zatem zachwycone, a dodatkowo rząd rozprawi się z konkurencją. W Wielkopolsce i na Śląsku spółki pewnie wkrótce po powstaniu przejmą cały ruch w regionach od PR-ów, podobnie mogą się rozwinąć KD. Do świętokrzyskiego wejdzie Arriva i o jakiejkolwiek zintegrowanej ofercie będzie można pomarzyć. Dodatkowo przez obowiązek uzgodnień kilka IR z CMK się wywali i po tej optymalizacji przykładowo IR do Krakowa będą odjeżdżać o 5:30 i 21.....Pan Wach stwierdzi, że konkurencja owszem jest...
Ja zresztą nawet z takich pociągów bym korzystał Very Happy , ale chyba takich osób za wiele by nie było....

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2010, 11:09   

Czarny scenariusz nam przedstawiłeś kolego @sheva17. Ja bym tak nie tragizował...

sheva17 napisał/a:
W Wielkopolsce i na Śląsku spółki pewnie wkrótce po powstaniu przejmą cały ruch w regionach od PR-ów


Nie wyobrażam sobie, aby z dnia na dzień cały ruch w województwie śląskim miała przejąć jakaś nowa spółka, bo niby czym miałaby wykonywać przewozy? Czterema flirtami i ośmioma elfami? Nie bądźmy śmieszni.

sheva17 napisał/a:
Do świętokrzyskiego wejdzie Arriva i o jakiejkolwiek zintegrowanej ofercie będzie można pomarzyć.


Jestem głęboko przekonany o tym, że PR-y będą potrafiły się dogadać z Arrivą. Skoro udało się stworzyć REGIOkartę, to czemu miałoby się nie dać stworzyć zintegrowanej oferty na terenie świętokrzyskiego? Skoro wyszli na przeciw PKP IC i wysunęli propozycję wzajemnej współpracy na linii Warszawa - Łódź, to z taką Arrivą tym bardziej pójdą na ugodę.

sheva17 napisał/a:
Dodatkowo przez obowiązek uzgodnień kilka IR z CMK się wywali i po tej optymalizacji przykładowo IR do Krakowa będą odjeżdżać o 5:30 i 21


Równie dobrze będzie można wywalić kilka TLK-ek. "W ramach uzgodnień".
Powrót do góry

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2010, 14:16   

sheva17 napisał/a:
W Wielkopolsce i na Śląsku spółki pewnie wkrótce po powstaniu przejmą cały ruch w regionach od PR-ów, podobnie mogą się rozwinąć KD.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że rozwój będzie polegał na wchłonięciu przez PR Wrocław.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 13-03-2010, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wyobrażam sobie, aby z dnia na dzień cały ruch w województwie śląskim miała przejąć jakaś nowa spółka, bo niby czym miałaby wykonywać przewozy? Czterema flirtami i ośmioma elfami? Nie bądźmy śmieszni.


Województwo ma udziały w PR-ach, zawsze może podjąć próbę oderwania swojej części i utworzenia samodzielnego podmiotu. Małego tego, Pan Prześluga i PKP S.A. do takich działań zachęcają i są otwarci na współpracę.


Cytat:
Jestem głęboko przekonany o tym, że PR-y będą potrafiły się dogadać z Arrivą. Skoro udało się stworzyć REGIOkartę, to czemu miałoby się nie dać stworzyć zintegrowanej oferty na terenie świętokrzyskiego?


To nie tak. PR-y będą w takiej sytuacji coraz bardziej tracić rynek, a to spółce nie pomoże.


Cytat:
Równie dobrze będzie można wywalić kilka TLK-ek. "W ramach uzgodnień".


Niestety, pozycje obu stron stołu negocjacyjnego nie są na tym samym poziomie.


Cytat:
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że rozwój będzie polegał na wchłonięciu przez PR Wrocław.


Zobaczymy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-03-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Województwo ma udziały w PR-ach, zawsze może podjąć próbę oderwania swojej części i utworzenia samodzielnego podmiotu.

Do tego wymagana jest zgoda większości udziałowców PR, a więc co najmniej 9 marszałków. A to jest raczej wątpliwe, zważywszy na fakt, że tendencje separatystyczne są tylko na Śląsku i w Wielkopolsce, przy czym na Śląsku związane jest to z kampanią wyborczą Platformersów do samorządu. Motłochowi trzeba rzucić jakąś kiełbasę wyborczą.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 13-03-2010, 16:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl