Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Tania Kuszetka w TLK
Autor Wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 13-03-2010, 22:20   Tania Kuszetka w TLK Odpowiedz z cytatem

Witam,
w najbliższym czasie będę się wybierał poc. TLK do Gdyni w of.Tania Kuszetka.
Mam kilka pytań przed podróżą:
1) Czy w takim wagonie jest steward (a chyba taki jest jeśli można kupić pościel jednorazową), który zabiera bilety i oddaje nie później niż 30 min. przed st. docelową, czy brak jakiejkolwiek obsługi z jego strony i podróżny jest budzony do kontroli Question

2) Czy isnieje możliwość kupienia napoju u stewarda Question

3) Co określone jest Pościelą Jednorazową, i czy jego cena to nadal 5zł Question

Z góry dzięki za odp.
Pozdr.
PKPowiec

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 13-03-2010, 22:26    Odpowiedz z cytatem

1) Jest konduktor Warsu, jak w wagonie BC z pościelą czy sypialnym. Ta sama zasada Zabiera Ci bilet, pokazuje go konduktorom podczas kontroli, a ty śpisz i nic Ciebie nie obchodzi.

2) Przekąski i napoje to raczej u konduktora sypialnego kupisz, koszetkowcy raczej nie mają nic.

3) Dostajesz jednorazowe prześcieradło (jest ono darmowe), zapakowane w woreczek foliowy. To jakiś rodzaj nylony albo czegoś podobnego. Można się tym przykryć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 13-03-2010, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Iktorn,
2) Jechałem miesiąc temu w kuszetce ze Szczecina do Kutna i były w sprzedaży artykuły odpowiadające wyposażeniu wózka barowego, ale pytanie czy w kuszetce do Taniej Kuszetki też będą...

[ Dodano: 13-03-2010, 22:31 ]
3) A z tym to ciekawe, bo jak kupowałem bilet to mi kasjerka powiedziała, że zupełnie bez pościeli...

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 13-03-2010, 22:32    Odpowiedz z cytatem

To miał jakiś człowiek prowadzący sprzedaż takich rzeczy i on nie miał nic wspólnego z konduktorem Warsu, a warsowcy w sypialnych mają na ogół w sprzedaży batoniki, orzeszki, soczki, butelki wody, chipsy i czasem piwo z torby (nieoficjalnie oczywiście Smile )

3) Bez pościeli (poduszki, prześcieradła i koca) dostajesz tylko to jednorazowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 13-03-2010, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Raczej nie, bo sprzedaż odbywała się w przedziale warsowskim.
A z piwkiem z torby się też spotkałem Cool

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

walther Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: Warszawa/Sanok*

PostWysłany: 29-03-2010, 17:51    Odpowiedz z cytatem

co do piwa z torby ... Jak jechałem jakiś czas temu w TLK Świnoujście - Warszawa to konduktorzy podczas sprawdzania biletów sami zapraszali mnie na zimne piwo do wag. barowego Very Happy Very Happy Very Happy oczywiście "tylko w kubeczku prosto z zaplecza Wink

_________________
Ratujmy kolej na Podkarpaciu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 30-03-2010, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Mnie ta tania kuszetka bardzo się podoba, nie łapię poco mam płacić 50 zł i dostać pościel, skoro zapłacę 25 zł i wezmę sobie z domu śpiwór, który defakto będzie cieplejszy, i wygodniejszy od tej ich pościeli. Każdy komu zdażało się na przykład sypiać 2 tygodnie w namiocie w górach, stwierdzi to samo.

Teraz pytanie tylko z kąd mam wiedzieć w którym pociągu jest taka tania kuszetka ?? Bo jak będę gdzieś jechał w jedną stronę, a nie na wekendowy objazd na podróżniku, to chętnie przetestuję. Niestety w rozkładzie jest napisane tylko wagon z miejscami do leżenia, ale nie wiadomo czy jest w takim tania kuszetka czy nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 30-03-2010, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Tanie kuszetki były w dawnych nocnych TLK (w tych, w których obowiązywała miejscówka siedząca za 5 zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 30-03-2010, 18:26    Odpowiedz z cytatem

czyli jedyna opcja dowiedzenia sie, czy w czerwcowy weekend bede mogl wrocic Tania Kuszetka to sprawdzenie po numerze TLKi z poprzednim rozkladem?
Czy moze od 1 czerwca jak wroci troche wagonow, w ramach "korekty" PIC oglosi jakies zestawienie pociagow? Albo chociaz liste pociagow ciagnacych TK?

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 30-03-2010, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Z tego co dowiedziałem się w Informacji, oferta Tania Kuszetka jest dostępna w poc., który oprócz kuszetek prowadzi wagony tylko kl.2.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 30-03-2010, 21:39    Odpowiedz z cytatem

To jakiś absurd. Ile takich TLK w końcu jest? Rolling Eyes

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 30-03-2010, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie rzecz biorąc są to wszystkie nocne TeeLKi, które kursowały przed przejęciem przez IC pozostałych pośpiesznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 31-03-2010, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Are chyba się pani z informacji pomyliła, bo jak się pytałem w kasie to w pociągu, który prowadzi kuszetkę, wydzielony jest przynajmniej 1 przedział dla tej oferty.

Nie wiem już co myśleć....
Można dostać skrętu pewnej, wielkanocnej, części ciała Cool

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 31-03-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w pociągu, który prowadzi kuszetkę, wydzielony jest przynajmniej 1 przedział dla tej oferty

?? Ogólnie rzecz biorąc jak w pociągu jest oferta taniej kuszetki, wówczas w tej ofercie jest przynajmniej jeden wagon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marekk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: 16-06-2010, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Witam,

zastanawia mnie kwestia taniej kuszetki w pociągu TLK 83500 (Szczecin Gł. - Zakopane), a mianowicie w relacji Poznań - Sucha Besk.. Od jakiegoś czasu staram się kupić na e-IC taki bilet ale z tego co widzę jest to chyba niemożliwe. Początkowo planowałem wyjazd na 9 lipca wiec miesiąc wcześniej czyli parę dni temu spróbowałem zarezerwować bilet..okazało się że wszystkie miejsca są wyprzedane. Ok zbytnio się nie przejmowałem gdyż stwierdziłem, że mogę pojechać 10 ale i tu sytuacja się powtórzyła. W zasadzie może i dobrze wyszło, że nie udało mi się kupić tego biletu bo okazało się, że jednak w ten weekend nie będę mógł jechać. Obecnie chcę kupić tanią kuszetkę na 15 lub 16 lipca jednak na e-IC ponownie pojawia się info o braku miejsc pomimo, że robiłem rezerwacje wczoraj bardzo wcześnie i dzisiaj wczesnym ranem. Odwiedziłem wczoraj także kasę i COK w Poznaniu i oby dwie Panie utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie ma już wolnych miejsc w tym pociągu na te dni, a gdy zapytałem ile jest takich miejsc i czy w ogóle są nie potrafiły mi udzielić informacji. Postanowiłem także sprawdzić na e-IC drogą prób i błędów kilkanaście dni wybierając w opcjach tanią kuszetką...niestety w żadnym z tych dni nie było już wolnych miejsc. Czyżby ten pociąg był aż tak bardzo oblegany (a przynajmniej wagon z miejscami do leżenia) czy po prostu nie ma w nim oferty taniej kuszetki. Pewnie przyjdzie mi kupić kuszetkę za 50 zeta w ofercie specjalnej (też mi oferta specjalna), albo kupić bilet na dwójkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl