Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Kraków - Praga
Autor Wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 02-03-2010, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Do Czech najwygodniej można jechać pociągiem pospiesznym do Pardubic, wtedy nie trzeba się przesiadać na granicy.
W polskiej kasie krajowej kupuje się bilet do Międzylesia, np. normalny za 33 zł.
Można ewentualnie jechać taniej wcześniejszym osobowym - bilet normalny to 21 zł.
W Międzylesiu do pociągu do Pardubic wsiada czeska obsługa - należy zgłosić się do niej i poprosić o bilet do Pragi. Prawdopodobnie sprzeda 2 bilety: przejściówkę za 15 kc i bilet z Lichkov za 237 kc.
W Pardubicach przesiadka na dowolny pociąg do Pragi (tylko w SC jest konieczna miejscówka).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 20-03-2010, 05:09    Odpowiedz z cytatem

Czy sa jakieś promocje na trasie Katowice Praga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-03-2010, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Jak wcześniej opisano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

armastus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Wrz 2009

PostWysłany: 22-03-2010, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Nie będę zakładał nowego wątku, bo mój problem jakoś zahacza o ten Smile Otóż organizuję przejazd kilkunastu osób na trasie Gdańsk-Praga i myślę zrobić to tak: TLK nocny do Wrocławia, tam przesiadka na pociąg do Pardubic i potem jeszcze jedna w Pardubicach. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że we Wrocławiu na przesiadkę jest całe 9 minut i nie wiem czy zdążymy, jakieś głupie spóźnienie i bilet do Międzylesia szlag trafia. Macie jakieś rady, pomysły? Niby można prosić o zatrzymanie pociągu przy przesiadce, ale czy to zawsze działa? Jak czytam to forum to mam wrażenie, że w większości przypadków dyspozytorzy robią na złość i nie przytrzymywują Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-03-2010, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Masz jescze osobówkę o 6.35 do międzylesia przyjazd 9.18 i 9.48 motorak do lichkova, i dalej na usti, pardubice po stronie czeskiej nie ma problemu z dostaniem się do pragi.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

armastus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Wrz 2009

PostWysłany: 23-03-2010, 11:44    Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak źle wtedy, kupimy bilet do Wrocławia i dalej zobaczymy na jaki pociąg się zdąży, chociaż wizja tych 5 przesiadek nie jest zachęcająca Smile Pozdro i dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Vince
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-04-2010, 10:52   

Mam kilka pytań i wątpliwości:
1. Czy na 100% w Czechach obowiązuje jedna taryfa bez miejscówek na pociągi
2. Czy mogę jechać w relacji Harrachov-Bochumin na jednej relacji p./Pragę
3. Czy mogę na odc. Praha-Bochumin jechać Bc(4lub6) lub WL(2lub3) miejscowym przedziale wg CZ: w/w płatność w koronach, PL: Zebrzydowice-Kraków/Warszawa wg taryfy "W"
4. Czy w Czechach obowiązują zniżki dla uczniów w wieku 24-26 lat (nie studentów) vel Max26
4a. Ile by kosztował mnie cały koszt: CZ+PL+(WL/Bc) oczywiście bilet na PL kupiony w Polsce wraz z miejscówką (cz:CZK+pl:PLN+(WL/Bc):EUR)
5. Ile w Czechach kosztują miejscówki do siedzenia/Bc/WL
6. Czy okradają Bc/WL w nocy
7. cytuję: "JEDZIEMY DO CZECH!
W komunikacji przygranicznej już za dwa złote osoba dorosła może podróżować między stacjami Głuchołazy i Mikulovice lub Jindrichov, Zebrzydowice i Petrovice u Karviné., Międzylesie i Lichkov. Posiadacze tradycyjnego biletu turystycznego na odcinkach przygranicznych nie muszą nic dopłacać. Bilety są ważne tylko w dniu datowania i nie można ich wymienić lub zwrócić." zródło www.przewozyregionalne.pl mam rozumieć że to są przejściówki na granicach a jak to się za w IC zwłaszcza w/w
8. cytuję: "Bilet turystyczny + CD (Ceske drahy) umożliwia podróżowanie pociągami Przewozów Regionalnych po całej Polsce i w wagonach 2 klasy pociągów osobowych (osobni – Os) i przyspieszonych (spesny – Sp) po wybranych 62 trasach Kolei Czeskich. Oferta jest ważna od piątku od godziny 18.00 do poniedziałku do godziny 6.00. Bilet można kupić wyłącznie w kasie biletowej w dwóch wersjach. Pasażerowie jeżdżący w Polsce tylko pociągami REGIO płacą 45 zł, a podróżujący pociągami REGIO, interREGIO i REGIOekspresami – 70 zł." zastanawia mnie jeżeli cena na wszystkie pociągi jest ta sama to dlaczego w tej ofecie jet podział na os/sp
9. W Polsce jestem zapakowany wszystkimi promocjami spółkami cenami itd. więc mnie bardzo głowi czy jak na bilecie jednorazowym wsiądę pierw w os. a potem w EC to cena taka sama jak za os.
10. Czy bardziej się opłaca jechać kombinowanym sposobem jak w/w czy płacić haradż IC za Bc/WL w euro
11. Proszę o podanie:
a. ceny z pkt 4a
b. ceny haradżu IC za Bc/WL w euro
c. ceny (o ile występuje ta oferta) SPAR NIGHT w euro

PKP-przesyłam kolejowe pozdro
V.
Powrót do góry

MgrMatti Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-04-2010, 00:30   Warszawa - Praga Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Wraz ze znajomymi (6 osób, głównie poniżej 26 lat) chcemy pojechać do Pragi.
wyjazd z Polski: piątek 30.04 godz. 21.10
wyjazd z Pragi: poniedziałek 3.04 godz. ok. 21.32
(bez przesiadki)

Sugerowana cena PKP Intercity to 350 PLN + 28 PLN (uwzględniona ulga -40% na rezerwacje przejazdu w obie strony).
Słyszałem jednak, iż tańszym rozwiązaniem będzie kupić w PKP Intercity bilety w obie strony tylko na trasie Warszawa - Zebrzydowice (lub Bohumin) a już w pociągu po Czeskiej stronie dokupić bilety na resztę trasy do Pragi. Ponoć dzięki temu zyskuję u PKP dodatkową zniżkę dla osób poniżej 26 lat, a bilety kupione po stronie Czeskiej są z reguły tańsze (nawet przy dopłacie u konduktora).

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Z góry dziękuję za pomoc !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-04-2010, 07:23    Odpowiedz z cytatem

MgrMatti, zadajesz pytanie, na które wszystkie odpowiedzi już są i to w tym temacie! Poszukaj, a znajdziesz wszystko, co Ciebie interesuje.


Vince, ale żeś pytań zadał Smile Chyba z 15 minut tego posta pisałem Smile

To po kolei...
1) W Czechach jest na 100% jedna taryfa. Kupujesz i na tym samym możesz jechać pociągiem IC, EC, czy osobowym. Jedynie do SuperCity jest obowiązkowa dopłata.

2) Jeśli odcinki się nie dublują, to możesz jechać. Jeśli jednak przejeżdżałbyś 2 razy ten sam odcinek, to nie przejdzie wtedy.

3) Możesz kupić sobie kuszetkę już od Warszawy/Krakowa. Sytuacja taka sama - bilet do Zebrzydowic poc. W na Czechy zwykły bilet, taki sam jak w wagonie siedzącym (tam nie ma żadnych taryf sypialnych, tam jest jedna taryfa i bilet ważny na wszystkie pociągi).

4) Z tego co mi wiadomo, to tylko czescy uczniowie/studenci mają zniżki. Także raczej pojedziesz na normalnym, ewentualnie jakaś zniżka grupowa, czy tam te promocje (sone itp).

4a) Wejdź na czeski rozkład http://www.cd.cz/spojeni/ i tam ceny znajdziesz

5) Tyle samo co w Polsce, kuszetka do PL to 9,4 euro, na Słowację 4,4 euro. Siedzące międzynarodowe 3-3,5 euro

6) Temat rzeka i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale gdzieś w tym dziale było o nocnym pociągu Chopin i tam trochę znajdziesz o bezpieczeństwie w kuszetach/sypialnych

9) W Czechach jedna taryfa, więc i cena jednakowa.

10) Policz co Ci się bardziej kalkuluje. Albo droższy bilet i nic Ciebie nie obchodzi, albo tańszy, ale kilka sztuk i np. w nocy wysiadasz w bohuminie, aby go kupić.

11). SpareNight to na Chopina powinno być siedzące 29 euro, na Silesię i Chopina w BC-6 to 39 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 05-04-2010, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Do Pragi bardziej się opłaca Sone+ - dla szesciu osób 1350 koron. Przy zniżce grupowej cena według moich wyliczeń wyniesie 1568 koron.
Przy powrocie należy nabyć bilet odcinkowy grupowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 05-04-2010, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Bilet grupowy Sone+ upoważnia do przejazdu w sobotę albo niedzielę, tylko 2 osób powyżej 15 lat (w sumie max 5 osób, ale w większości muszą to być dzieci) i na wszystkie pociągi kosztuje 450kc. Potrzebujecie więc 3 bilety, w sumie za 1350 CZK.

Na planowany przejazd proponuję zakup polskich krajowych biletów ulgowych do/z punktu granicznego Zebrzydowice(Gr) [kod w systemie 8822] za 41,44 zł (ulga 26%) lub 35,28 zł (ulga 37%) w każdą stronę.
W Bohuminie ktoś z grupy udaje się do kasy czeskiej i kupuje 3 bilety Sone+.
Na powrót kupujecie bilet krajowy z Pragi do Zebrzydowic(Gr) za 1632 CZK (a jeśli nie chcecie płacić za odcinek bez kontroli, to do Bohumina za 1568 CZK).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 04-01-2011, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Iktorn,
Cytat:
Tyle samo co w Polsce, kuszetka do PL to 9,4 euro, na Słowację 4,4 euro. Siedzące międzynarodowe 3-3,5 euro

mam rozumieć że jadąc IC Ostravan z Pragi do Wawy to przed wyjazdem mogę dla grupy 6 osobowej kupić w kasie międzynarodowej 6 leżanek*9,40euro;+ bilet Zebrzydowice GR.-Warszawa wg indywidualnych uprawnień do zniżki?

witja,
Cytat:
Do Pragi bardziej się opłaca Sone+ - dla szesciu osób 1350 koron. Przy zniżce grupowej cena według moich wyliczeń wyniesie 1568 koron.
Przy powrocie należy nabyć bilet odcinkowy grupowy.


to dajmy na to jeżeli akapit wyżej da radę kupić 6 leżanek*9,40euro;+ bilet Zebrzydowice GR.-Warszawa, to w dniu wyjazdu mogę spokojnie pójść do kasy i kupić Sone+ w kc na trasę Praha-Petrovice u K. (GR)?

Rev,
Cytat:
Bilet grupowy Sone+ upoważnia do przejazdu w sobotę albo niedzielę...

my będziemy jechać z (4)/(5)

Najtaniej nas wyjdzie Praha-Warszawa, bo w planach jest jeszcze Wiedeń gdzieś na forum znalazłem że do Wiednia można z Pragi za 9€ pojechać? prawda to?, czy z Pragi leci codziennie ten sam wagon Bcmnouz? Proszę o konkrety, Przesyłam Kolejowe Pozdro Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 27-12-2011, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Witam, odświeżę nieco temat.

Otóż interesuje mnie tani weekendowy wyjazd do Pragi.
Start z Krakowa lub Katowic (lub Oświęcimia).
Wyjazd w sobotę wcześnie rano powrót na niedzielę wieczorem.

Myślę tak, by dostać się do Cieszyna, a stamtąd przespacerować się do Czeskiego Cieszyna i tam złapać pociąg expresowy do Pragi.

Najlepiej chyba skorzystać z Biletu Turystycznego + Czechy i potem dokupić jeszcze jednorazowy lub grupowy (w przypadku większej ilości osób) na odcinek Pardubice-Praha(-Pardubice). Podobno można na "Turystyku" expresem jechać.

Z moich obliczeń wyszło mi, że tak podróż w obie strony powinna zawrzeć się w granicach
100 PLN od osoby (po przeliczeniu z czeskich koron).

Czy to faktycznie możliwe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 28-12-2011, 00:42    Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie miałem zamiar zrobić w listopadzie, jak jechałem do Pragi - i wyszło mi w obliczeniach tak jak piszesz - około 100 zł.
Bilet turystyczny + Czechy - miałem jechać z Tychów do Czechowic, przesiadka na osobowy do Cieszyna, następnie spacer na czeską stronę i expresem do Pragi - z dokupieniem biletu na odcinek od Pardubic do Pragi (przez internet wychodziło chyba około 45 zł w dwie strony).
Turystyk według warunków oferty obowiązuje we wszystkich pociągach CD w klasie 2, jedynie na Pendolino (pociągi SC - SuperCity) musiałbyś nabyć miejscówkę w cenie 200 koron, tak więc ekspresem możesz śmiało jechać.
Ostatecznie jednak wybrałem opcję wygodniejszą dla mnie i bardziej odpowiadającą mi jeśli chodzi o czasy przyjazdu do Pragi i wyjazdu powrotnego, czyli EC Praha w dwie strony, za 166 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 09-05-2017, 09:48    Odpowiedz z cytatem

Leo Express pojedzie z Krakowa do Pragi.

Czesko-polsko-słowacki przewoźnik uruchomi połączenie kolejowe z Krakowa do Pragi. Pociąg w Polsce zatrzyma się także w Katowicach. Bardzo dużo mówiło się o trasie przewoźnika z Warszawy do Pragi, co miało być konkurencją dla PKP. Ostatecznie jednak przewoźnik zdecydował się na trasę Kraków - Katowice - Ostrawa - Ołomuniec - Praga.

Więcej:

http://www.pasazer.com/news/34464/leo,express,pojedzie,z,krakowa,do,pragi.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl