Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Kierunek studiów
Autor Wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-05-2010, 13:55   Kierunek studiów

Mam taki oto problem:
Od kilku lat interesuję się kolejnictwem i w przyszłości chciałbym pracować na kolei. W związku z tym zamierzam w tym roku podjąć studia tylko nie wiem jaki kierunek byłby najbardziej odpowiedni. Myślałem o logistyce jednak nie jestem do końca pewien. Dodam, że szczególnie interesuję mnie układanie rozkładu jazdy, tworzenie nowych ofert, a nie np. budowa mostów kolejowych.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Przejdź na dół

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 15-05-2010, 14:50    Odpowiedz z cytatem

A więc wszystko, gdzie jest Transport, gdzie jest Logistyka, może być też logistyka albo geografia aczkolwiek tu musisz uważać bo polska geografia transportowa jest mniejwięcej tak rozwinięta jak czeska oceanografia.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 15-05-2010, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Chętnych na studia magisterskie uzupełniające na Politechnice Śląskiej ( specjalność Eksploatacja pojazdów szynowych) zapraszam od 1 października 2010r.

studia magisterskie zaoczne katowice.jpg
Plik ściągnięto 1591 raz(y) 92.03 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 17-05-2010, 22:25    Odpowiedz z cytatem

A właśnie też mam pytanie, czy specjalność inż. "Eksploatacja systemów transportowych" dotyczy również eksploatacji systemów transportu szynowego, lub miejskiego?

Z góry dzięki, pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 18-05-2010, 06:54    Odpowiedz z cytatem

Zależy od tego, na jakiej uczelni jest ta specjalność. Jeśli uczelnia nie ma wiele wspólnego z koleją, to raczej nie liczyłbym, że będą tam wykładać o sprawach kolejowych.
Pytania w sprawie studiów na Pol. Śl. w Katowicach można kierować do mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 18-05-2010, 12:21    Odpowiedz z cytatem

dan, mam pytanko - czy myślicie nad otwarciem studiów podyplomowych Question
Tematyka studiów - transport kolejowy lub zbliżone kierunki studiów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 18-05-2010, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to teraz nie są prowadzone studia podyplomowe ( kolejowe), w 2007 r. były związane z bezpieczeństwem. Wszystko rozgrywa sie o ewentualną liczbę chętnych.
Info
http://www.kts.polsl.pl/indexpl.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-05-2010, 14:30    Odpowiedz z cytatem

dan, dzięki za info Razz .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 19-05-2010, 17:28    Odpowiedz z cytatem

dan napisał/a:
Zależy od tego, na jakiej uczelni jest ta specjalność. Jeśli uczelnia nie ma wiele wspólnego z koleją, to raczej nie liczyłbym, że będą tam wykładać o sprawach kolejowych.
Pytania w sprawie studiów na Pol. Śl. w Katowicach można kierować do mnie.
Zastanawiam się nad Politechniką Koszalińską ew. Radomską. W tej drugiej można na I stopniu nawet robić specjalizację na transport kolejowy (miejski także), aczkolwiek do Radomia jakoś nie uśmiecha mi się jechać (nie, żebym miał cokolwiek do tego miasta w którym nigdy nie byłem, Koszalin mam po prostu bliżej), a w Koszalinie można robić specjalizację m.in na mgliście brzmiącą w kontekście kolei eksploatację systemów transportowych. Całe szczęście, że mam aż rok do namysłu Very Happy. Jednak jeżeli coś wiesz na temat tych uczelni to prosiłbym o informacjęSmile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 19-05-2010, 17:39    Odpowiedz z cytatem

W Warszawie na przykład na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Transportu możesz studiować dziennie / zaocznie TRANSPORT na drugim roku musisz się zdecydować na specjalność obecnie te związane najbardziej z koleją to:

* SRK - Sterowanie Ruchem Kolejowym
* LTK - Logistyka Transportu Kolejowego

pośrednio takie specjalizacje jak
IBET (Inżynieria i Bespieczeństwo w Transporcie) czy też TT (Telematyka Transportu)
dają Ci szerokie perspektywy również na kolejowym rynku pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 19-05-2010, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, ale w moim przypadku wybór Polit. Warszawskiej byłby samobójstwem Smile. Interesują mnie najbardziej politechniki w Koszalinie i Radomiu, chyba że wybiorę się na inny kierunek, co jest możliwe.

//nie cytuj przedmówcy i nie zaczynaj każdego posta od "cytuj". ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

G3D Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2010

PostWysłany: 20-05-2010, 07:04    Odpowiedz z cytatem

z perspektywy absolwenta proponuję przemyśleć wybór studiów pod kątem możliwości późniejszej pracy (ewentualnie położyć silny nacisk na naukę języka - żeby w przypadku słabego rynku nie ograniczać się do polskich pracodawców)

osobiście radziłbym wybrać kierunek bardziej ogólny powiązany z tematem "zarządzanie w transporcie" lub podobne - gdzie możesz "liznąć" więcej tematów - temat przygotowywania ofert czy układania planów możesz zgłębiać szerzej sam przy pomocy uczelni (bo to i tak trzeba robić - sam dyplom i zaliczenia z przedmiotów nie zapewnią wiedzy),

polecam dużo pytać absolwentów interesujących cię kierunków, albo studentów na 4,5 roku oni już się rozglądają mocno za pracą i znają rynek

powodzenia, cokolwiek wybierzesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thelary Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2010

PostWysłany: 20-05-2010, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem studentem 4 roku studiów dziennych na Politechnice Śląskiej wydział budownictwa ( teraz bronię inżyniera). Na zajęciach z prawa budowlanego dowiedziałem sie iż aby ubiegać sie o uprawnienia do projektowania lub wykonastwa w branży kolejowej związanymi z obiektami budowlanym, takim jak: linie, węzły i stacje kolejowe oraz urządzenia zabezpieczenia i sterowania ruchem kolejowym w nieograniczonym zakresie, należy skończyć studia II stopnia na kierunku drogi kolejowe lub drogi żelazne. Jedyną uczelnią w Polsce która na dzień dzisiejszy ma taki kierunek jest Politechnika Krakowska. Jedyna!!. Z tego co sie orientuje to w zeszłym roku było raptem kilkanaście osób chętnych i tylko na studia zaoczne, dziennych nie utworzono. Dlatego moje pytanie co sądzicie o przyszłości tego kierunku. Tyle sie mówi o modernizacji koleji w Polsce ze srodków unijnych które nalezy wykorzystać chcąc czy nie chcąc. Kto to bedzie projektował/nadzorował jeśli o uprawnienia bedzie sie mogło ubiegać kilkanaście osób w Polsce. Ma ktoś jakieś obeznanie w tym, prosiłbym o opinie czy warto iść na ten kierunek. Doszły mnie słuchy, że uprawnienia nieograniczone w koleji na Śląsku ma 10 osób!
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 20-05-2010, 17:33    Odpowiedz z cytatem

G3D napisał/a:
osobiście radziłbym wybrać kierunek bardziej ogólny powiązany z tematem "zarządzanie w transporcie" lub podobne - gdzie możesz "liznąć" więcej tematów - temat przygotowywania ofert czy układania planów możesz zgłębiać szerzej sam przy pomocy uczelni (bo to i tak trzeba robić - sam dyplom i zaliczenia z przedmiotów nie zapewnią wiedzy)

Dzięki za radę. Technikalia w transporcie również mnie interesują, nie tylko sprawy "papierowe" Smile. Nie wiem dokładnie, jaką dokładnie pracę można dostać po transporcie, aczkolwiek różne strony mówią o np. organach administracji, sterowaniu ruchem, nadzorze ruchu itp.
Jakiekolwiek zarządzanie raczej odpada, nawet, jeżeli związane z transportem. Interesuje mnie jeszcze gospodarka przestrzenna, to raczej kierunek związany bardziej z urbanistyką, ale czy jakaś wiedza o transporcie jest składową tego kierunku?
Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

G3D Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2010

PostWysłany: 21-05-2010, 09:27    Odpowiedz z cytatem

thelary to jest tak, że uprawnienia sobie a życie sobie,
jeśli chodzi o projektowanie to może i jest to wcielone w życie, ale na etapie przetargów co do wykonawstwa to tym rządzi pieniądz - firma która wygra i tak znajdzie kogoś z uprawnieniami, który podpisze odpowiednie papierki (tak jest nie tylko u nas w kraju)

jeśli nawet wszystko jest wg litery prawa to należałoby się tylko cieszyć, że rynek nie jest przesycony takimi inżynierami (większa szansa dla nich na pracę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl