Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wrocław Gł. kasa na peronie drugim
Autor Wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 02-06-2010, 18:31    Odpowiedz z cytatem

matias32, tylko czasami zdrowie nie pozwala tym paniom zmienić stanowisko pracy, np. do drużyn konduktorskich Exclamation


Cytat:
Poza tym - dziwie się, że jeszcze ich nie zwolniono za brak podstawowej wiedzy potrzebnej do pracy i brak umiejętności.


Ufo, uważasz, że trzeba mieć wiedzę i umiejętności stać niejednokrotnie w zimnie, deszczu, upale, przez 12 godzin Question .
Twoja wypowiedź świadczy wyraźnie, że człowiek z PR, nie ma dla ciebie żadnej godności ludzkiej, gdzie należy się tym paniom, jak psu buda Exclamation
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ufo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-06-2010, 08:27    Odpowiedz z cytatem

Jak zdrowie nie pozwala na wykonywanie pracy, to... przykro mi bardzo. W normalnej firmie dziękuje się za współprace.

Co do mojej wypowiedzi - jeśli komuś nowe warunki pracy nie odpowiadają, niech zmieni robotę - tak trudno jest to zrobić? Czy może cieplutka posada za szybką i klepanie w klawiaturę już za bardzo się spodobało?
A ludzi z Pr traktuje jak wszystkich innych - no chyba, że nie mają żadnych umiejętności, olewają klienta, nie znają oferty własnej firmy i nie potrafią obsługiwać komputera. Wtedy faktycznie stanie przy automacie i rozdawanie ulotek pewnie będzie lepszym rozwiązaniem. Czyż nie?

ps.
Dla twojej wiadomości - też kiedyś pracowałem w PR. Ale warunki, brak organizacji jak i wszechobecne rządzące związki i związeczki mnie zniechęciły do dalszej pracy. Zmieniłem ją - na o wiele lepszą. Dlaczego szanowne kasjerki z głównego tak nie zrobią?

_________________
Juz nie PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

matias32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009
Skąd: Miasto nad Odrą

PostWysłany: 03-06-2010, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak matias32, tylko czasami zdrowie nie pozwala tym paniom zmienić stanowisko pracy, np. do drużyn konduktorskich

Ja cie rozumiem ale , tylko jesli kierownik poc. konduktor nie daje rady pracowac bo zdrowie mu nie pozwala to idzie na rente zdrowotną.
Dlatego z kasjerkami powinno byc tak samo.
A jak to mówią ruch to zdrowie i czasami trzeba zmienic swoje przyzwyczajenia w pracy.
Ps. jesli nie są w pełni zdrowe to jak przechodzą badania okresowe ?? Shocked

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 03-06-2010, 11:58    Odpowiedz z cytatem

matias32, co do badań okresowych to nie masz racji.
W karcie badania jest taki zapis: "Nie/zdolny(a)* do wykonywania pracy na stanowisku ........... bez ograniczeń*, czasowo / trwale do .......................*
[...]
*niepotrzebne skreślić."

Jak zuważasz, jest tam wspomnienie o stanowisku.
Może bowiem zdarzyć się, że ktoś jest zdolny do siedzenia za biurkiem ale nie jest zdolny do pracy stojącej.
Co nie znaczy, że bronie kasjerek, którym kazano stać przy biletomacie. Tutaj popieram w całości post kolegi Ufo, niezdolny to trudno, czas poszukać innego zajęcia.

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 03-06-2010, 19:35    Odpowiedz z cytatem

nie przesadzacie z tym staniem na deszczu???

we Wrocławiu to chyba perony są przykryte takim wieeelkim dachem Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 03-06-2010, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Ufo, matias32, niech każdy pozostanie, przy swojej racji.


Cytat:
Ps. jesli nie są w pełni zdrowe to jak przechodzą badania okresowe ?? Shocked


matias32, badania okresowe dla drużyn konduktorskich, a dla kasjerek/kasjerów zdecydowanie mają inną dokładność w przeprowadzaniu badań. Różnica polega miedzy innymi, że drużyny konduktorskie dodatkowo przechodzą badania psychologiczne, test wątrobowy, cukier, itd. A kasjerzy maja ograniczone badania.
I tutaj może wyjść problem zdolności do pracy.

beton44, nie tylko automaty biletowe są zamontowane na peronach. Jest także ustawiony koło poczty głównej, przy dworcu głównym we Wrocławiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matias32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009
Skąd: Miasto nad Odrą

PostWysłany: 04-06-2010, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Dolnoslązak

Różnica polega miedzy innymi, że drużyny konduktorskie dodatkowo przechodzą badania psychologiczne, test wątrobowy, cukier, itd. A kasjerzy maja ograniczone badania.


Z testami psychologicznymi nie powinny miec problemu , test wątrobowy ( nie widziałem pijanej kasjerki w pracy ) wiec tez nie powinny miec z tym problemów , a co do cukru no to fakt brak ruchu , otyłosc itp.
Wiec zmiana stylu pracy jak najbardziej wskazana. Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-06-2010, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Jak ci kasjerzy przyjmowali się na kolej to nie było mowy o staniu na dworze przy głupim biletomacie. Wymaga się od pracownika żelaznego zdrowia? Ok. Ale pracownik wymaga jakichś tam elementarnych warunków do wykonywania pracy, prawda? Gdyby chciał robić z siebie pajaca w miejscu publicznym, to nająłby się jako maskotka na meczu... Rolling Eyes

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taigatrommel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 00:59    Odpowiedz z cytatem

W całej rozciągłości zgadzam się z kolegą Ufo. Nie widzę nic złego w tym, że zamiast za okienkiem, panie muszą stać przy kasie. Taki to problem załatwić sobie krzesełko i usiąść jak akurat nie ma klientów? Chyba nie bardzo. A jak im robota nie odpowiada, droga wolna! Czasy komuny dawno się skończyły, nie ma już teraz "czy się stoi, czy się leży, pensja się należy"! I można by uznać, że wg niektórych z was definicja mobbingu to: "nie chce mi się robić, a szef to skur@@@@@ bo mnie zapędza do roboty". Po prostu robić się nie chce, więc się zasłaniacie modnym hasłem! I szacun dla ic_konduktor, nie ma lekko, ale chłop zaciska zęby i robi. Za to wielkie uznanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2008

PostWysłany: 07-06-2010, 07:00    Odpowiedz z cytatem

Pracować się nie chce. To jest problem całego PKP, połowę tych bab obleśnych z kas zwolnić trzeba , siedzą i nic nie wiedzą, nauczone obsługiwać tylko bydło PRL-u. Chamstwo i nic więcej.
Prawda jest taka , że trzeba zapier*****, ja jestem waszym klientem i macie wszystko zrobić żebym był zadowolony.
Powinno też wprowadzić się kliku przewoźników zagranicznych , niech konkurują a jak nie dadzą rady to zlikwidować to w piz**** ten komunistyczny moloch .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 07:46    Odpowiedz z cytatem

jeśli myślicie że jakieś pseudofikcyjne na szybkiego badania okresowe pozwalają zbadać stan zdrowia to widać że macie marne pojęcie o zdrowiu..

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 12:48    Odpowiedz z cytatem

PiterTarnów, owszem ja mam marne pojęcie o zdrowiu, to Twoja racja. Właśnie dlatego jestem konduktorem nie lekarzem, ale badania okresowe wykonują lekarze nie konduktorzy...

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lontech Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2010

PostWysłany: 07-06-2010, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Miłe i sympatycze kesjerki zostały zwolnione lub przeniesione,a na peronie drugim pracuje sam motłoch bez wychowania zero kultury, obleśne i dyrektorowi PR WROCŁAW Gł. włarzą w du.... i kapują żeby utrzymać się na stołku jak za komuny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl