Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz sprzęt :)
Autor Wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-07-2010, 14:24   Nasz sprzęt :) Odpowiedz z cytatem

W tym temacie możemy się podzielić, jaki sprzęt komputerowy, telefony itp. używamy w czasie pisania na forum, nie chodzi o przechwalanie się sprzętem (ja np. nie mam czym Smile ). Myślę, że może niektóre osoby to zainteresować w tym mnie Smile .

Na początek ja:
IBM R40
pentium 2.0
1 gb ram
20gb dysk Śmiech + przenośny który wbudowałem na stałe w laptopa 320gb

Wiem, że to jest dość wiekowy sprzęt, ale sam go kupiłem jeszcze w gimnazjum za pierwsze pieniądze które sam zarobiłem.

Komputera stacjonarnego nie używam do chodzenia po internecie (tylko do grania i to rzadko).

A telefon(y):
Nokia 6680 - niezniszczalny telefon, używam go baaardzo długo i się nie psuje, tylko obudowę mam 6 Happy
motorola v3x - z racji tego, że muszę mieć 2 numer aby podawać go w ogłoszeniach i aukcjach (po to żeby wyłączyć w nocy, dla niektórych nie ma późnej pory Evil or Very Mad )
nokia n-gage - tymczasowo bo jestem w trakcie zmiany 2 numeru, i przez jakiś czas muszę mieć aktywne oba.

Trochę się ich nazbierało ale jeden idzie do likwidacji w ciągu miesiąca.

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244


Ostatnio zmieniony przez bartik dnia 01-07-2010, 14:38, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-07-2010, 14:30    Odpowiedz z cytatem

5-letni laptop HP i jeszcze starsza komórka Nokia. Pod względem technologicznym jestem daleko za Murzynami. Wink

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 01-07-2010, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Asus Eee PC 900. W sam raz do pociągu... z gniazdkami, bo bateria jest do chrzanu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 01-07-2010, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Laptop Dell Vostro 1500 oraz Samsung Omnia.Bardzo często wchodzę z niego na forum bo ekstra się w nim przegląda strony Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-07-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Victoria, No ja jak widać jestem jeszcze dalej, bo laptopa mam jeszcze starszego Smile a telefon też ma 5 lat.

Mih, A to ja paradoksalnie mam chyba lepiej, bo w moim ibm-ie baterie (2, druga kupiłem używaną) trzymają łącznie około 7h (kilka filmów w pociągu, autobusie z kolegami Smile ), może to jest sprawa ich monstrualnych rozmiarów Laughing
Generalnie mam wrażenie, że w niektórych przypadkach czym nowszy laptop tym gorzej bateria trzyma.

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 01-07-2010, 23:29   Huawei Odpowiedz z cytatem

A ja używam już tylko Huawei 7510 Andy. Przed nim testowałem przez 1.5 roku inne: Nokia e71-trochę ma mały ekran 2.4" i słaba bateria i ta cena..., LG Ku 990, większy ekran 3", bateria słabsza niż w Nokii, brak nie tylko systemu ale nawet lepszej przeglądarki niż podstawowa. Huawei ma ekran 2.8", perlisty-nie razi nawet po 5g patrzenia, bateria b.trwała,nie ma systemu ale zato Opere, duza pamiec 150 Mb i szybszy, zwłaszcza na O. niż 2 poprzednie. Miałem w międzyczasie netbook Acer 9"-dobra bateria na 4-5g, ale trochę przyciężki 1.2 kG. Jeśli ktoś nie wczytuje materiałów i dokumentów, a tylko przegląda net, to ten tel jest idealny. W praktyce można sobie darować bardziej wysublimowany i drogi sprzęt. W mix Play 10zet można go sporadycznie jeszcze gdzie niegdzie kupić. Naprawde, szkoda kasy na Nokie, Htc, chyba że dla zadania szpanu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 02-07-2010, 09:19    Odpowiedz z cytatem

bartik napisał/a:
Mih
Generalnie mam wrażenie, że w niektórych przypadkach czym nowszy laptop tym gorzej bateria trzyma.

Sprawa jest prosta: im nowszy sprzęt, więcej "bajerów " i funkcji, tym większe zużycie energii. Więcej energii zużyje wypasiona karta graficzna z kolorową matryca niż prosta VGA z matrycą monochromatyczną.
Do tego proszę pamiętać o szybkościach HDD i procesorów. Im szybsze tym więcej prądu pożerają.
Starsi może pamiętają pierwsze laptopy: ciężkie, monochromatyczne LCD, z procesorem 386 i HDD 40MB (tak!tak!) ale z baterią, która trzymała nawet tydzień!.
A akumulatory nie są z gumy. Chcąc zachować niską wagę, i niewygórowaną cenę dostaniemy akumulator o małej pojemności, który bardzo szybko się zużyje. Ale jak chcemy dłużej cieszyć się przyjemnością i wygodą, możemy poszukać akumulatora o większej pojemności. Oczywiście odpowiednio droższego.
Co więcej, nasz laptop jeżeli przeżyje okres gwarancji ( w niektórych wypadkach nawet 5 lat) to po jego upływie, zapewne złapie jakąś awarię i nie będzie się go opłacało naprawiać, za to zaproponują nam w serwisie czy sklepie całą paletę nowych modeli, na które akurat nie ma klienta. Oczywiście za odpowiednią cenę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl