Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Chemtrails - kto nas truje i dlaczego
Autor Wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-07-2010, 11:31    Odpowiedz z cytatem

Ło, matko, widzę że chemtrails trafiły nawet tutaj.

Jak na mnie to teoria wymyślona przez ludzi z zaburzeniami psychicznymi i kompletnym brakiem wiedzy na temat fizyki atmosfery.
To, że jedne smugi kondensacyjne zanikają zaraz po przelocie samolotu a inne trwają dłużej, często rozlewając się po niebie zależy od warunków w atmosferze, konkretniej w troposferze. Trzeba wiedzieć, że troposfera jest wyjątkowo niejednorodną warstwą (patrz: sondaże aerologiczne), w której na różnych poziomach mogą występować odmienne warunki wilgotnościowe, kinematyczne i baryczne. Dowodem na to są m.in różne typy układów barycznych (niże górne, niże dolne, niże wysokie, wyże górne itd. itp.). Często wydaje nam się, że dwa samoloty lecą na jednym poziomie - w rzeczywistości jednak znajdują się na różnych wysokościach. Różnica kilkuset metrów wysokości wystarczy by wspomniane wcześniej warunki były odmienne. W przypadku suchego powietrza, osiadającego smugi będą zanikały zaraz za samolotem. Z drugiej strony, gdy jest przesycone parą wodną i dodatkowo występują prądy wstępujące, smugi kondensacyjne mogą trwać kilka godzin, przemieszczać się po niebie i tworzyć pasma chmur Cirrus, Cirrocumulus lub nawet Cirrostratus. Te drugie warunki występują: przed frontem ciepłym, w ciepłym wycinku niżu, w przypadku występowania słabych niżów górnych, i często podczas okresu z rozwijającymi się burzami wewnątrzmasowymi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-07-2010, 11:38    Odpowiedz z cytatem

CottonwoodEN71, rozumiem, że ja jestem chora psychicznie, a ty posiadasz szczegółową wiedzę na temat fizyki i atmosfery, co możesz potwierdzić dyplomem wyższej uczelni?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 21-07-2010, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Mi od razu nie spodobał się tytuł tematu: "Chemtrails - kto nas truje i dlaczego".
Cholera wie o co dokładnie z tymi smugami na niebie chodzi, nikt konkretnie tego nie zbadał, ale od razu założono że ktoś kogokolwiek "truje". Trochę więcej obiektywizmu a mniej emocji. Nie można zmienić tytuł na mniej stronniczy?

Po drugie, nie dajmy się zwariować - na codzień też jemy chemię, która nas truje. Kto wie czy to nie gorsze świństwo od tych smug rozpylanych przez samoloty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szpak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2006
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 21-07-2010, 12:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cholera wie o co dokładnie z tymi smugami na niebie chodzi, nikt konkretnie tego nie zbadał

Skąd wiesz, że nikt tego nie zbadał lub nie bada?

Cytat:
Po drugie, nie dajmy się zwariować - na codzień też jemy chemię, która nas truje.

Na to co jem mam jakiś wpływ. Na powietrze, którym oddycham nie mam żadnego wpływu.

Cytat:
Nie można zmienić tytuł na mniej stronniczy?

Stronniczy, czyli że przeciw komuś. Przeciw komu?



_________________
Marcin Szpakowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 21-07-2010, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, nie nazywaj nikogo ignorantem. Do tego opisuja filmy powyżej wystarczy wiedza, którą przekazują nauczyciele w szkole. Podstawowej i gimnazjum obecnie. Trzeba tylko trochę uważać na lekcjach i wykazać trochę logiki.
Nikt nie twierdzi, że świat jest cacy, ale też nie masz niezbitych dowodów na poparcie tez, które są omawiane w flimach.
A i jeszcze taka dygresja. Dwa pierwsze materiały powstały w USA. Do tego bardzo, ale to bardzo przypominają produkcje rodem z Hollywood. No może to logo CBS. Ale w filmach z Kaliforni bardzo często właśnie to logo występuje, na przemian z jakimś Channel 5.

Ralny, ja jestem wyczulony na arona, i parę innych elementów. Rozumiem, że mnie to również dotyczy.
Zwrócenie uwagi na chemtrile, a nie pojawienie się ich na polskim niebie dwa lata temu, spowodowane było zapewne obejrzeniem przez kogoś w/w filmików na YT i przetłumaczenie ich na polski. Dzielo przypadku? Czy może teoria, że PiS chce obalić rząd PO-PSL? A może PO chce nas odurzyć i sprawić, że wszyscy będziemy podlegać ich woli?
Smugi w tej postaci pojawiały się odkąd pamiętam, bo dokąd pamiętam nad mją okolicą przebiegają i krzyżują się co namniej trzy korytarze powietrzna. A pamięć moja sięga co najmniej 20 lat wstecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-07-2010, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Noema, nie mówię o Tobie, tylko o tych, których umysły to wymyśliły. A co do wiedzy, to na studiach miałem i fizykę i meteorologię, zresztą ta ostatnia jest w grupie moich zainteresowań.
Nie chciałem nikogo obrazić. Nie twierdzę, że tajne samoloty wojskowe nie latają nad naszymi głowami, przedstawiłem tylko punkt widzenia meteorologa.
Poza tym, jak można ufać ludziom, którzy ze zwykłego zjawiska halo robią sensjacje (nazywając je "chembow?):
chembow 1, chembow 2
W pierwszym linku na zdjęciu widzimy tzw. mały pierścień halo, natomiast na filmie słońce poboczne (inaczej parhelium; na lewo od tarczy słonecznej) oraz górny łuk styczny małego halo (powyżej słońca). Zwolennicy chemtrails nazywają tak też inne zjawiska optyczne: łuk zenitalny, łuk horyzontalny, poziome koło horyzontalne, łuki Parry'ego, przeciwsłońce, iryzację w chmurach i tak dalej.
Na tym filmie możemy zauważyć powłokę z chmur Cirrostratus (gęste, zapewne są to pozostałości kowadeł chmur burzowych) oraz bardziej wyrażne smugi kondensacyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 21-07-2010, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na to co jem mam jakiś wpływ. Na powietrze, którym oddycham nie mam żadnego wpływu.


No nie wiem, czy na jedzenie masz znowu taki duży wpływ. Nawet jeśli byś nie kupował jedzenia ze sklepu, tylko wszystko sam hodował/uprawiał to i tak na nic. Wystarczy, że skażona będzie woda.

Cytat:
Stronniczy, czyli że przeciw komuś. Przeciw komu?


Nie chodziło mi o nikogo konkretnego, żadną osobę, firmę, partię, itp (jak pewnie pomyślałeś). Po prostu o obiektywizm. Osoba po przeczytaniu tytułu tematu od razu się uprzedzi, nastawi negatywnie, nie wiedząc jeszcze o co chodzi. I tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szpak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2006
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 21-07-2010, 12:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nikt nie twierdzi, że świat jest cacy, ale też nie masz niezbitych dowodów na poparcie tez, które są omawiane w flimach.

Nie ma też niezbitych dowodów pozwalających obalić tezy zawarte w filmach o chemtrails.

Cytat:
A i jeszcze taka dygresja. Dwa pierwsze materiały powstały w USA. Do tego bardzo, ale to bardzo przypominają produkcje rodem z Hollywood.

Ale w internecie roi się od amatorskich filmów nakręconych w Polsce. Kilka takich filmów jest w tym wątku. Setki innych znajdziesz na YouTube.

Cytat:
Smugi w tej postaci pojawiały się odkąd pamiętam, bo dokąd pamiętam nad mją okolicą przebiegają i krzyżują się co namniej trzy korytarze powietrzna. A pamięć moja sięga co najmniej 20 lat wstecz.

Też mam już swoje lata i smugi kondensacyjne pamiętam z dzieciństwa. Ale nie były to takie smugi jakie widać na filmach o chemtrails. Takie zjawisko daje się zaobserwować na naszym niebie dopiero mniej więcej od 2 lat. Wcześniej smug wiszących na niebie przez kilka godzin rozpylanych przez podejrzane samoloty nigdy nie widziałem.

_________________
Marcin Szpakowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2010, 13:43    Odpowiedz z cytatem

ibonek napisał/a:
Do tego opisuja filmy powyżej wystarczy wiedza, którą przekazują nauczyciele w szkole. Podstawowej i gimnazjum obecnie. Trzeba tylko trochę uważać na lekcjach i wykazać trochę logiki.

Szkoła uczy, że chemtraile są naturalnym zjawiskiem, co jest bzdurą. Pamiętajmy, że programy nauczania w szkołach to domena rządów państw, którym zależy na tym, żeby wyhodować tępe, naiwne i ogłupiałe społeczeństwo. Jak ja chodziłam do różnych szkół to o smugach kondensacyjnych w ogóle nas nie uczono! Do ogłupiania społeczeństwa przyczyniają się również prorządowe media, będące na usługach polityków i służb, które wyśmiewają temat lub w ogóle o nim nie mówią. Telewizja robi ludziom wodę z mózgów! Każda niewygodna prawda, jak w tym przypadku dotycząca chemtraili, będzie wyśmiewana i zaprzeczana, a osobom drążącym temat będzie przypisywana łatka twórców teorii spiskowych lub psychicznie chorych. Proszę zobaczyć propagandę Polsatu nt. chemtraili i przekaz podprogowy (wierzysz w chemtraile to jesteś wariat!) wpleciony w serial "Pierwsza miłość":


_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2010, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Ostrzegam, że jeśli jeszcze raz ktoś zasugeruje komuś wariactwo, chorobę psychiczną, nudy spowodowane bezrobociem, zajmowanie się bzdurami, braki w wykształceniu, tworzenie teorii spiskowych itp. to od razu pożegna się z forum.

Radzę trzymać się tematu i zważać na słowa. Jeśli nie interesuje cię zjawisko chemtrails to nie zabieraj głosu, zamiast błaznować i naśmiewać się z dyskutantów! Oszołomstwa na forum tolerować nie będę!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 21-07-2010, 14:51    Odpowiedz z cytatem

Czy powodzie w Polsce powodują tajemnicze samoloty?

Igranie z chmurami na polskim niebie? - to pytanie zadaje publicznie rzecznik Jasnej Góry ojciec Stanisław Tomoń. Swoje przemyślenia na temat ewentualnych przyczyn powodzi w Polsce opublikował na jasnogórskiej stronie internetowej.

- Z wielu rejonów Polski, a zwłaszcza z miejsc na terenach dotkniętych w ostatnim okresie ulewnymi deszczami i burzami, otrzymujemy od licznych osób niepokojące sygnały. Według tych - pokrywających się ze sobą informacji - wszystkie one mówią o pojawianiu się co pewien czas samolotów pozostawiających za sobą dziwne smugi na niebie. Według naocznych świadków samoloty te widoczne były w tych rejonach polskiej przestrzeni powietrznej, w których - wkrótce po ich przelocie - powstawały niespodziewanie potężne chmury deszczowe i niebawem występowały nadzwyczaj obfite opady - pisze na stronie internetowej biura prasowego Jasnej Góry o. Stanisław Tomoń,

- We wszystkich przypadkach obecność takich samolotów została odnotowana przez naocznych świadków jako szybko przemieszczających się, na dużych wysokościach, i w kolejnych sektorach powietrznych. Samoloty te zostały zauważone wielokrotnie, o różnych porach dnia, i przez wiele osób.(...) Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że owe "ślady" na niebie to normalne smugi kondensacyjne powstające po przelotach samolotów odrzutowych. Jednak obserwujący zauważyli, że wszystkie te długie na kilometry smugi, w przeciwieństwie do smug kondensacyjnych powstających po wielu innych przelatujących samolotach odrzutowych, ani - w takim samym czasie - nie znikają z nieba, ani nie wydają się być dla obserwujących takie same. Zdaniem oglądających smugi te swoim wyglądem różnią się od innych! Utrzymują się, stopniowo rozrastają i w widoczny sposób coraz bardziej rozpraszając się, wkrótce pokrywają sobą coraz większe połacie nieba - pisze paulin.

Według ojca Tomonia na zdjęciach wykonywanych w maksymalnych zbliżeniach przez teleobiektywy a nawet astroteleobiektyw widać, że "powstające smugi nie są normalnym efektem pracy działania silników samolotowych". Paulin domaga się od " kompetentnych służb państwowych" odpowiedzi: czyje to są samoloty i do kogo one należą? Kto za taki stan rzeczy ponosi odpowiedzialność? I jak to w ogóle możliwe, by ktoś latał w polskiej przestrzeni powietrznej i rozpowszechniał jakiekolwiek środki bez powszechnego i publicznego informowania o tym wszystkich mieszkańców na danym obszarze?

W końcu radzi: "Patrzmy więc w niebo! Warto częściej i z większą uwagą spoglądać... w niebo! I to nad własną głową! Zwłaszcza, że któregoś pięknego poranka lub popołudnia na własne oczy moglibyśmy na nim zaobserwować coś tak niewiarygodnie oczywistego jak np. sztuczne wywoływanie przy użyciu samolotów zmian pogodowych. Jak planowe wzbudzanie różnych zjawisk atmosferycznych o czasowo późniejszych - i jednak już możliwych do przewidzenia - skutkach. Zjawisk, o wywoływaniu których na tak szeroką skalę nie tylko, że dotąd mogliśmy nie mieć najmniejszego pojęcia, ale i o których wciąż nie możemy mieć prawie żadnej głębszej wiedzy". I ubolewa, że w mediach nie ma na ten temat żadnych informacji

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-07-2010, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że opryskują nas bracia Amerykanie, za wiedzą i przyzwoleniem polskiego rządu. Zauważyłem, że samoloty rozpylające chemtrails nadlatują nad Polskę z zachodu - w Niemczech są amerykańskie bazy wojskowe!

Kilka dni przed ostatnią powodzią w Polsce dało się zaobserwować zmasowane opryski we wschodnich Niemczech i w zachodniej Polsce. Samoloty latały codziennie, rano, w południe i wieczorem. Ogromne chemiczne chmury przesuwały się na wschód.

Często bywam służbowo we Wrocławiu i prawie za każdym razem widzę te tajemnicze samoloty "malujące" niebo w kratkę nad miastem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-07-2010, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kilka dni przed ostatnią powodzią w Polsce dało się zaobserwować zmasowane opryski we wschodnich Niemczech i w zachodniej Polsce. Samoloty latały codziennie, rano, w południe i wieczorem. Ogromne chemiczne chmury przesuwały się na wschód.
No tak, bo powódź wywołał układ niskiego ciśnienia, a jak wiemy w niżu wilgotność powietrza jest wysoka. Na tyle wysoka, by smugi kondensacyjne trwały długo (utrudniona sublimacja kryształków lodu w warunkach przesycenia powietrza parą wodną).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2010, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Achib napisał/a:
Często bywam służbowo we Wrocławiu i prawie za każdym razem widzę te tajemnicze samoloty "malujące" niebo w kratkę nad miastem.

Zgadza się. Jest nawet internetowy dziennik obserwacji tych nalotów na Wrocław:

http://chemtrails.blox.pl

[ Dodano: 21-07-2010, 16:48 ]
CottonwoodEN71, odpuść sobie. Twoje meteorologiczne teorie nie mają nic wspólnego z celowymi, planowymi opryskami z samolotów. Jak chcesz komuś mydlić oczy to rób to gdzie indziej.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 21-07-2010, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie , fajnie , ale czemu latają jakieś samoloty ? Tworząc przy tym jakieś akrobacje, które pozostawiają po sobie 'mgłę' , która utrzymuje się tam przez dłuższy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl