Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przejazd niepełnoletnich
Autor Wiadomość

Wuwuwu Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 31 Lip 2010

PostWysłany: 31-07-2010, 01:04   Przejazd niepełnoletnich Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja wraz z koleżanką jesteśmy niepełnoletnie, chcemy odbyć podróż z Gdańska Głównego do Kamienia Pomorskiego. Lecz podróż odbywa się w nocy, z jedną przesiadką. Która trwa od od 23 do bodajże aż 4, na stacji Białogard. I tu nasuwa się pytanie. Czy ktoś może się do Nas przyczepić za to ,że jesteśmy na stacji.?(chodzi głównie o policje).
P.S mamy zamiar dosiąść się w pociągu do jakiejś pełnoletniej osoby. PROSZĘ O ODPOWIEDZI. i dziękuje Wink Very Happy Smile Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2010, 13:46   

Jak bardzo jesteście niepełnoletnie? Do 7 lat, 7-13 lat, 13-16 lat czy może 16-18?

Policja raczej nie patroluje stacji, jeśli już to Straż Ochrony Kolei.

Jeśli macie powyżej 16 lat, podróż odbywacie za zgodą waszych rodziców bądź opiekunów prawnych, a podczas podróży (do podróży zalicza się również przesiadka) nie będziecie robić nic niezgodnego z prawem, to raczej nikt nie powinien mieć do Was roszczeń. Co najwyżej Was spiszą. Dobrze jest mieć od razu wykupione bilety na całą podróż, wtedy łatwo możecie udowodnić, że rzeczywiście oczekujecie na przesiadkę. W pociągu nie musicie się do nikogo dosiadać. Bezpiecznie jest natomiast zająć pierwsze miejsca za przedziałem służbowym na przodzie pociągu.

To tak to wygląda ze strony praktycznej, nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Zastanawiam się tylko co Wy zamierzacie robić przez te 5 godzin na stacji? To kupa czasu, a o tej porze może Was znużyć i możecie zasnąć.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 31-07-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

No ,a w tedy mozecie się obudzic bez telefonów i innych wartosciowych rzeczy.
W nocy w Białogardzie nawet kasa CHYBA jest zamknięta. Ogólnie to taka trochę dziura ten Białogard.
Pamiętam swoje podroze do Kołobrzegu poza sezonem z przesiadką w Białogardzie. Zle nie było, ale było to w dzień, niedaleko był sklep i zawsze zimny Brok w butelce. Ech te czasy, moze juz nawet tego sklepu nie ma.

Co do strony prawnej nic nie mozna poradzic dopoki nie wiemy ile macie lat. Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

drverde Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2007

PostWysłany: 31-07-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Nawet pełnoletniego może SOK spisać, ewentualnei policja jeśłi bęziecie się krecić gdzies po za stacją . To takie profilaktyczne działania .. Jeśli maci eokoło 16 lat + w górę to raczej większych problemów nie powinno być, i tak jak mówił kolega wyżej najlepiej kupice bilety " z góry " na całą podróż wtedy zawsze jest podkładka że faktycznie w razie pytania co robicie macie podkładkę co i jak w przypadku jeśli macie po jakies 13 - 14 lat lub coś koło tego no tutaj już bym bardziej był za tym by coś mieć na podkładkę więcej niż bilet.

_________________
Lepiej jechać pospiesznym niż IC - mniej kosztuje a warunki takie same.
drverde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 31-07-2010, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedział, że w przypadku 16 - 18 podkładka się przyda. Poniżej 16 bym raczej zaopatrzył się w coś typu papier od opiekunów prawnych czy coś...
A powyżej 18, to podkładki niepotrzebne.

Cytat:
Nawet pełnoletniego może SOK spisać, ewentualnei policja jeśłi bęziecie się krecić gdzies po za stacją . To takie profilaktyczne działania
Co do legitymowania przez SOK się nie wypowiadam, bo nie znam przepisów, ale w przypadku Policji, to mamy:
- art 15 Ustawy o Policji,
- Rozporządzenie RM o trybie legitymowania, zatrzymywania osób, dokonywania kontroli osobistej oraz przeglądania bagaży i sprawdzania ładunku przez policjantów z roku 1990, a w nim kluczowy paragraf 7:
Cytat:
§ 7. Policjant dokumentuje w notatniku służbowym dane osoby legitymowanej oraz czas, miejsce i przyczynę legitymowania.


Tak więc, problemów nie powinno być, o ile nikt nie da powodu do legitymowania. Stanie pod kioskiem bo pada deszcz, czy siedzenie w poczekalni takim powodem nie są. A jak coś, to zawsze można złożyć skargę. Cool

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31-07-2010, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Odważni rodzice, ze Was same wysyłają...
Ze strony PRów wynika, że w Białogardzie jest kasa całodobowa. Jest tam też czynny bar (nazywa się NON-STOP), więc chyba tak jest, choć ostatnio na tej stacyjce czekałem z 5 lat temu...
Miasto niewielkie, nic bardzo bardzo ciekawego nie zobaczycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wuwuwu Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 31 Lip 2010

PostWysłany: 31-07-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Mamy od 15 - 16 lat. Oczywiście będziemy miały bilet już na przesiadki itp. I chcemy czekać na stacji nigdzie poza się nie ruszać. Chodzi o to czy S O K może Nam coś zrobić za podróżowanie bez opieki pełnoletnich . Dwie dziewczyny mają 16 lat, jedna 15.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 31-07-2010, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem samemu można jezdzic od 16(moge sie mylić).W waszym wieku nikt nie powinien się przyczepić,chyba że traficie na wyjątkowo czepialskiego konduktora czy Sokistę.
Jeśli będziecie mieć takiego pecha(nie życzę) mogą powiadomić policję,potem nieprzyjemności typu grzywna.Szczególnie że podróż odbywa się w nocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ninio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2009

PostWysłany: 31-07-2010, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Hmm od strony prawnej to raczej nie ma żadnych ram wiekowych, że od 16 można, a od 14 nie. Tutaj jest kwestia odpowiedzialności rodziców, jeżeli coś się stanie. Nie chcę się wcinać ale czy nie ma innego połączenia? Trochę niebezpiecznie jak będziecie we dwie, gdybyś jechała np. z kolegą wtedy myślę, że te kilka godzin byłoby spokojniejszych. Może spróbujcie dojechać na stacje Szczecin Dąbie i później udać się do Gdańska. Przykładowe połączenia:
12:06 odjazd z Kamienia Pomorskiego, w Szczecinie jesteście o 13:12 i o 14:18 ruszacie do Gdańska. Na miejscu będziecie o 19:50.
Późniejsza opcja: z Kamienia Pomorskiego o 16:40, w Szczecinie jesteście o 17:47. Potem o 17:53 połączenia do Gdańska, na miejscu o 22:28.
www.rozklad-pkp.pl

_________________
Kolej jest piękna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2010, 06:52    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, dziewczyny i taka nocna przesiadka. Sam nie lubię takich przesiadek i paru godzinnego oczekiwania, a co dopiero młodsze osoby niż ja. Róbcie tak jak kolega wyżej radził, jedzcie jakimś normalnym połączeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek_Sp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2009
Skąd: Sopot

PostWysłany: 01-08-2010, 15:05    Odpowiedz z cytatem

Oj chyba kolega dwa posty wcześniej nie dokładnie przeczytał, bo chodzi o relacje zupełnie odwrotną co napisał kolega w poście swym.

Myślę że w dzień jedzie się o wiele spokojniej niż w nocy
Z jedna przesiadka jest taka możliwość jechać:
Gdańsk Główny - Stargard Szczeciński 06:01 10:28 TLK
Stargard Szczeciński - Kamień pomorski 12:10 14:11 Regio
Późniejsze połączenia niestety maja więcej przesiadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 01-08-2010, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mamy od 15 - 16 lat. Oczywiście będziemy miały bilet już na przesiadki itp. I chcemy czekać na stacji nigdzie poza się nie ruszać.
Ja w tym wieku zaczynałem przygodę z kółeczkowaniem, nie przypominam sobie, żeby ktoś się czepiał...
Cytat:
Z tego co wiem samemu można jezdzic od 16(moge sie mylić).
Do 7 roku życia zdaje się jest obowiązek zapewnienia opieki osoby dorosłej. Żadnego innego przypadku nie przypominam sobie. Ale to strona prawna, pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa i ewentualnej nadgorliwości służb (poniekąd obecnie jest czas ucieczek z domu).

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wuwuwu Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 31 Lip 2010

PostWysłany: 01-08-2010, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Chciałybyśmy normalne połączenie. Lecz nie mamy innego wyjścia, bo jedziemy na festiwal. I wracamy tego samego dnia co jedziemy. z kamienia o 9:15 -15:23 n miejscu. a do kamienia mamy o ile dobrze pamiętam 18-19.a podróż w drugą strone trwa wyjątkowo długo bo prawie 13 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 01-08-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Obowiązek jest do 6 roku życia. A co do wieku to ja w wieku 12 lat pojechałem samemu trasą Karsin-Kościerzyna-Gdynia przy czym do Kościerzyny jechała ze mną sąsiadka ale dalej sam i nikt się nie dziwił. Fakt czasy były inne. A co do przejazdu to możecie dosiąść się do kogoś. A co do sposobu by nie znasnąć to najlepiej cola albo kawa (lepiej nie mieszać) i chodzić w tą i spowrotem.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2010, 21:14    Odpowiedz z cytatem

yusek,
Jutro na nockę jadę i mam swoje patenty żeby nie zasnąć, ale tak z z ciekawości: czemu nie mieszać kawy i coli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl