Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Pasażerowie chcą pociągów interREGIO
Autor Wiadomość

kms Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-02-2010, 20:12    Odpowiedz z cytatem

W których IR-ach można spotkać wagony z przedziałami 6-miejscowymi, o których PR-y tak huczały w komunikacie prasowym?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-02-2010, 20:13   

Na dzisiejszej Galicji do Wrocławia była dwójka 8-miejscowa.
Powrót do góry

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-06-2010, 00:42    Odpowiedz z cytatem

http://regiochlopak.blogspot.com/2010/06/pociagi-interregio-pene-mimo.html

Jak wynika z obserwacji wpisywanych na stronie TESTABOR pociągi interREGIO przeżywają prawdziwe oblężenie po swoim powrocie. Pasażerowie na długi weekend wybrali pociągi spółki Przewozy Regionalne. Widać, że podróżni czekali na te pociągi i nadal bardzo chętnie podróżują tanimi pociągami interREGIO. Frekwencja w niemal każdym pociągi interREGIO osiąga średnio około 100%. To bardzo dobry wynik jak na miesięczną przerwę w ruchu tych połączeń. Pasażerowie w dalszym ciągu chętnie wybierają tanie pociągi interREGIO.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 09-06-2010, 05:50    Odpowiedz z cytatem

Pasazerowie wybrali kolej wogóle.6 czerwca mialem okazje jechac pociagiem TLK 61108
Wrocław- Białystok frekwencja ok 150%. Pociag BWE nr EC 45, tez frekwencja ok 150%, mimo ze jest to jeden z drozszych pociagow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-06-2010, 07:17    Odpowiedz z cytatem

rysio, 6 czerwca to niedziela - koniec długiego weekendu. Nic więc dziwnego, że pociągi PKP IC zapełniły się bardziej niż zwykle. Podobnie będzie w wakacje. Jednak na co dzień to pociągi interREGIO są oblegane, a TLK i EIC raczej świecą pustkami, co często mam okazję obserwować we Wrocławiu.

Niedawno jechałam porannym REGIOekspresem z Legnicy do Wrocławia. Już od Bolesławca pociąg był zawalony, bo w Legnicy ludzie ledwo mieścili się do składu. I tak jest w każdym RE Drezno - Wrocław - Drezno. Podobnie jest w IR "Ślązak" Legnica - Rzeszów, który już od Legnicy ma prawie 100% frekwencji. Tymczasem beton PKP IC zlikwidował wszystkie pociągi dalekobieżne na linii zgorzeleckiej argumentując to nikłym zainteresowaniem podróżnych.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-09-2010, 07:33    Odpowiedz z cytatem

Interregio - dla ciekawych świata

Podróż Interegio po CMK miała jedną zaletę, której żaden inny pociąg nie byłby w stanie zapewnić.

Dyskusjom na temat konkurencji na polskich torach nie ma końca. Najwięcej emocji budzą od jakiegoś czasu pociągi Interregio, które według jednych są przyczyną finansowych tarapatów Intercity, a według innych to pierwsza jaskółka prawdziwego wolnego rynku, gdzie pasażer ma wybór czy jechać pociągiem tanim i szybkim i czy drogim i wolniejszym, za to w przedziałowych wagonach.

Ja osobiście wybieram to pierwsze rozwiązanie i jest mi bliżej do tych chwalących Interregio, choć dostrzegam oczywiście ich mankamenty. Głównie to, że są zestawiane z rozklekotanych jednostek EN 57, którymi jazda do szczególnie przyjemnych nie należy. Ale coż, w końcu EN 57 to ikona polskiego kolejnictwa od dobrych 50 lat!

http://www.kow.com.pl/fileadmin/z-zdjecia/cmk_wloszczowa.jpg

Włoszczowa - a na słynnym peronie podróżni, którzy przyjechali do tego miasteczka z Krakowa

Ostatnio wybrałem się na przejażdżkę Interregio z Łodzi do Krakowa i potem po CMK do Warszawy, by stamtąd wrócić znów do rodzinnej Łodzi. Tylko tymi pociągami można odbyć taką przejażdżkę za 26 złotych z groszami. Dzięki regiokarnetowi, z której to oferty korzystam często i gorąco ją polecam wszystkim podróżnikom, którzy nie mają kolejarskich zniżek.

Podróż przebiegała miło i sympatycznie, w żadnym z pociągów nie było przesadnego tłoku. Najmniej podróżnych, ku mojemu zdziwieniu, podróżowało z Krakowa do Warszawy, gdzie właśnie spodziewałem się sporej frekwencji. Jedną z atrakcji był kilkuminutowy postój na słynnej stacji Włoszczowa Północ. Wsiadło i wysiadło tu kilku podróżnych, a ja miałem czas na podziwianie słynnego "Peronu Gosiewskiego".

Podróż Interegio po CMK miała jeszcze jedną zaletę, której żaden inny pociąg nie byłby w stanie zapewnić. Taką mianowicie, że przez otwarte drzwi kabiny maszynisty można było obserwować linię przez przednią szybę pociągu. Dotąd nigdy nie miałem takiej okazji, bo wszystkie kursujące po CMK pociągi prowadzone były lokomotywami. A tam wstępu nie ma.

http://www.kow.com.pl/fileadmin/z-zdjecia/cmk_icek_z_przeciwka.JPG

Jeszcze nigdy nie miałem obserwować CMK-i przez szybę maszynisty. W Interregio mówisz i masz...

To była istna frajda, lepsza jak symulator. Szybka jazda, co kilkadziesiąt sekund pociąg z przeciwka, gdzieniegdzie roboty torowe lub przebudowa wiaduktu. Wszystko jak na dłoni. Interregio to pociągi dla ciekawskich świata, amatorzy czytania w czasie jazdy niech wsiadają w Intercity!

Jacek Zemła

źródło: KOW

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 24-09-2010, 07:49    Odpowiedz z cytatem

Żenujący wręcz artykuł....szkoda że nie napisała go Jadwiga Staniszkis..

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-09-2010, 08:00    Odpowiedz z cytatem

PiterTarnów, żenujące to są twoje głupawe komentarze. Jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to najlepiej w ogóle nie zabieraj głosu w dyskusji.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-09-2010, 08:14    Odpowiedz z cytatem

ech, jakie to IR jest wspaniałe....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 24-09-2010, 08:28    Odpowiedz z cytatem

Noema - wiem że piejesz z zachwytu nad wszystkim co związane jest z IR i sama się w tym gubisz.Ja przynajmniej zachowuję w tej kwestii jakiś rozsądek i śmieszą mnie tego typu pisane listy na zamówienie. Twoich głupawych komentarzy też na tym forum nie brak.

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 08:54    Odpowiedz z cytatem

To artykuł sponsorowany przez PR daje głowę:)takiej wazeliny dawno nie czytałem:) zupełnie jakby w TLK czy IC nie dało się przeżywać ,równie ekscytujących przygód:)zero obiektywności zaprezentowane przez autora jest żenujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-09-2010, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Ilmater, za to ty jesteś wzorem obiektywności. Od początku ujadasz na interREGIO pod kilkoma nickami (mam je wymienić?) i oczywiście robisz to zupełnie bezinteresownie...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 09:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze nigdy nie miałem obserwować CMK-i przez szybę maszynisty. W Interregio mówisz i masz...

To była istna frajda, lepsza jak symulator. Szybka jazda, co kilkadziesiąt sekund pociąg z przeciwka,


To chyba na Średnicy warszawskiej, a nie na CMK... autora fantazja poniosła nieco za daleko.

Ale ale, żeby TAKIE rzeczy pojawiały się na KOW? Zawsze wydawało mi się, że oni są mocno zintegrowani z Trupą PKP... Coś wisi w powietrzu... Coś się święci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-09-2010, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zawsze wydawało mi się, że oni są mocno zintegrowani z Trupą PKP

100% udziałów w KOW mają spółki Grupy PKP, z PKP S.A. na czele. Udziałowcem KOW były też PKP PR, ale nie wiem czy po usamorządowieniu spółka zachowała te udziały.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 09:34    Odpowiedz z cytatem

NOEMA licz się ze słowami po pierwsze nie ujadam,bo ujadają to psy.A po drugie nawet laik widzi wyraźnie jak mało obiektywny jest ten artykuł i jak wiesz nie ja jeden to dostrzegłem.Więc w czym problem.Każdy ma prawo do swego zdania i tyle,byle nie przeginać w jedną ze stron a w tym artykule jest przegięcie:)Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 23 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl