Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zarobki na kolei
Autor Wiadomość

Lyrooy Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Lubuskie

PostWysłany: 26-10-2010, 07:36   Zarobki na kolei Odpowiedz z cytatem

Na wstepie chcialbym przywitac wszystkich z racji tego ze to moj pierwszy post.
Jestem pracownikiem z 24 letnim stazem na kolei a obecnie w PR od poczatku istnienia. Wyksztalcenie srednie. Jadac do pracy czesto rozmawiamy z kolegami z roznych spolek. Kiedys wypadla mi kartka od wyplaty. Alez usmiali sie ze mnie koledzy z PKP energetyka i PLK gdy zobaczyli wynagrodzenie zasadnicze 1260pln brutto. Tyle to zarabia u nas sprzataczka albo babcia klozetowa na dworcu ale zeby specjalista, doswiadczony wieloletni pracownik ze sredim to masakra! Powiedzcie czy to naprawde tak malo? Az mi sie pracowac odechcialo, zdolowali mnie na maksa. Kumpel z tym samym stazem i wyksztalceniem w PKP energetyka ma na reke ok 2800pln, ja mam nieraz mniej niz 1600pln a pracuje w nocy ,niedziele i swie#a.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2010, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Lyrooy, jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich zarobków w PR to możesz się zwolnić i poszukać sobie innej lepszej pracy. A jeśli nie chcesz się zwalniać to nie narzekaj. Poza tym nie porównuj swoich zarobków do zarobków kolegów z innych spółek kolejowych, bo nie widzę tutaj żadnego związku. To tak jakby kasjerka z Biedronki porównywała się do swojej koleżanki z Reala. To są różne firmy.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iamhere Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2010

PostWysłany: 27-10-2010, 22:14   Maszynista a zarobki? Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałem zapytać czy te zarobki maszynistów (lokomotyw, Kolei Mazowieckich, SKM) są na prawde takie starszne? Od ostatniego czasu zaczalem ostro interesowac się kolejami i zawod maszynisty sprawilby mi duza radosc:) Wiadomo, że lepiej robić coś w zyciu co sie bardziej lubi... Ale jak uslyszalem o zarobkach to sie troche przerazilem ;/... Chory kraj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 27-10-2010, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Maszyniści tak tragicznie nie zarabiają, myślę, że około 1800-2000 na rękę bez problemu można w tym fachu wyciągnąć miesięcznie. Nawet dyżurni ruchu zarabiają mniej. Ale nie jestem ekspertem w sprawach pracy na kolei, więc mogę się mylić i weź to pod uwagę Smile.
Jest na tym forum kilku lepiej zorientowanych użytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 30-10-2010, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Lyrooy, Hmm coś cienka ta twoja wypłata ja widziałem kiedyś pasek kierownika pociągu z PR Katowice i miał tam brutto 1848 zł, a że znam tego kierownika to staż pracy musiał mieć porównywalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 16:15    Odpowiedz z cytatem

W ramach oszczędności PLK pozbawiła dróżników przejazdowych dodatku za naprawę i pranie odzieży służbowej. Widocznie ekonomiści i związki zawodowe PLK-i uznali, że dróżnicy tak dużo zarabiają, że należy im odebrać ostatni dodatek, który jeszcze w tamtym roku im przysługiwał.
Mimo tylu apeli od dróżników przejazdowych w celu przyznania im dodatku uciążliwego, tak jak to mają zwrotniczowie, nastawniczowie, dyżurni ruchu i wiele innych zawodów na kolei, na nic się zdały. Zawód dróżnika na kolei jest nadal dyskryminowany.


Wolna Droga, rubryka "Halo!"

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 17-10-2011, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Pojawiła się ciekawa strona.

Ile kto zarabia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Punisher Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2010

PostWysłany: 17-10-2011, 17:54    Odpowiedz z cytatem

No to jeżeli maszynista zarabia ok. 3800 brutto i ma 60% pochodnych tzn. że ma ok 2300 z grupy. Więc czego wy zasrane natawniki chcecie. Jak przy Was wygląda rewident, dyzurny czy kierownik pociągu.
Panowie maszyniści wstyd.

_________________
Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd.
(August Bebel)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 17-10-2011, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Wstyd, to jest Mi za twój język,
I nie ma 2300, z grupy tylko to są jego ŁĄCZNE, dochody netto.
Paniał?

PS. Kto broni rewidentowi, dyżurnemu ruchu lub komukolwiek innemu, być MASZYNISTĄ??? No, KTO???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tores Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010

PostWysłany: 18-10-2011, 06:59   Punisher stawki zasadnicze które przytoczyłeś, Odpowiedz z cytatem

posiadają goście których chorobą zawodową jest marskość wątroby,maszynista z 30 i większym stażem oscyluje w granicach 1550 -1700zl plus pochodne,ale zaznaczam maszynista.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 18-10-2011, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Punisher Mało, który maszynista narzeka, kierownik pociągu też sporo zarabia, prawie tyle co maszyniści. A rewidenci, dyżurni owszem, mało zarabia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 19-10-2011, 09:00    Odpowiedz z cytatem

A jako kto kolega Lyrooy pracuje?, bo się jakoś nie doczytałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-10-2011, 19:49   

Beatrycze, a porównałaś jakie czynności wykonuje np. zwrotniczy a dróżnik?
Powrót do góry

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 20-10-2011, 11:49    Odpowiedz z cytatem

http://img64.imageshack.us/img64/9882/img004yyx.th.jpg
Uploaded with ImageShack.us

W zakładzie północnym jest zgoda aby na przetoku GP można zatrudnić maszynistę SPT na 1/4 -1/2 etatu bo nie ma komu pracować. Dziwne. Jednocześnie w Lotosie dorabia co drugi maszynista w czasie wolnym. Paranoja. Wprowadzić zakaz konkurencji - dać zarobić swoim w nadgodzinach ale za godziwe pieniądze. Zobowiązać związkowca w gdyni do dopilnowania co z tym fantem. W końcu dyrektywa wyszła od miętka - łaski nie robi. I nie pytać dla podkładki tylko działać - w innych zakładach jest tak samo ale związkowcy "niższego" szczebla boją się o tym mówić a co dopiero działać.

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-10-2011, 12:30    Odpowiedz z cytatem

gumis, Wczoraj usłyszałem że w PKP IC mają zwiększyć możliwość nadgodzin ze 150 godzin do 400h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl