Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet FIP dla rodziny pracownika
Autor Wiadomość

Rubicon Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2007
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 18-05-2007, 16:10   Bilet FIP dla rodziny pracownika Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój tata jest pracownikiem kolei. W wakacje chciałbym się wybrać do Włoch. Wstępnie przeglądałem rozkład i znalazłem pociągi przez Czechy, Węgry, Austrię, Chorwację i Słowenię. Szukałem pociagów nocnych aby po drodze zwiedzić stolice za dnia. Jednak słyszałem, że w niektórych krajach z biletem FIP może podróżować tylko pracownik a rodzina ma jakąś zniżkę. Szukałem tej informacji na stronie http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3232 ale nic się nie dowiedziałem, więc może ktoś napisze przez jakie kraje z tamtej listy można jechać bez dopłat.

Część pociagów, które znalazłem to EuroNight. Ile wynosi dopłata do FIP i od czego zależy (kraj? dł. trasy?)
i co znaczy "opłata globalna" ? Confused
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 18-05-2007, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Kolej austriacka OBB nie wydaje biletu dla rodziny. Przysługuje tylko zniżka 50 % na kartę zniżek FIP, która kosztowałaby Cię 65 zł.
Możesz zatem jechać przez Węgry i Słowenię lub przez Niemcy i Austrię (Innsbruck).
Do pociągów EuroNight na trasie Monachium-Włochy dopłaca się 5 Euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 18-05-2007, 23:34    Odpowiedz z cytatem

Rubicon, ta zniżka dla rodziny to Międzynarodowa karta zniżek FIP, uprawniająca do 50% ulgi.

Dopłata do FIP to nic innego jak obowiązkowa miejscówka (ew. kuszetka) - zobacz dział "Dopłaty do biletów".

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szeryf539 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2007
Skąd: Żarki

PostWysłany: 09-12-2007, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy koleje francuskie honorują bilet FIP w pociagach TGV?? z góry dziękuje za odpowiedź.

[ Dodano: 09-12-2007, 15:02 ]
przepraszam chodzi mi oczywiście i rodzine pracownika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-12-2007, 18:27    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego mają nie honorować? Normalnie bilet FIP jak i karta zniżek FIP są honorowane we wszystkich pociągach SNCF. O dopłatach do biletów znajdziesz dużo informacji w dziale "Dopłaty do biletów".
Ja ze swojej strony poradzę ci, że jeśli masz zaplanowaną podróż z dużym wyprzedzeniem, to bilet na Francję kup sobie przez internet (na TGV od 22€ na pociągi Corail od 20€ w cenę wliczona jest już miejscówka), bo na legitymację FIP podróż wyjdzie ci czasem dwa razy drożej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-12-2007, 15:31    Odpowiedz z cytatem

Czy przypadkiem nie jest tak, że koleje francuskie SNCF nie wydają biletów FIP dla członków rodziny pracownika, a jedynie mogą oni korzystać z 50% zniżki na leg. FIP?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-12-2007, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Beatrycze, SNCF nie daje rodzinie biletów (podobnie jak Grecja, Austria). Ale pytanie było czy są one honorowane w TGV, więc odpowiedziałem że są we wszystkich pociągach SNCF Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl