Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Bilety ze zniżką 99%
Autor Wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 27-12-2010, 16:22    Odpowiedz z cytatem

1) Kolejarze (obojętnie jakiej spółki) obecnie już ŻADNEJ ulgi 99% NIE MAJĄ! Ta ulga skończyła się przed rokiem, kiedy to - nie wiedzieć czemu - znacznie wzrosły ceny biletów okresowych dla pracowników kolejowych, a sieciówki podzieloną na spółkę PKP IC i PR i jej "pochodne" (SKM, WKD, KM), a bilety miesięczne w ogóle zlikwidowano na wszystkie pociągi - teraz są osobne dla PKP IC i osobne na regionalne. O ile za sieciówkę (obojętnie czy miesięczną, roczną, kwartalną) płaciło się faktycznie 1% (czyli 99% ulgi) przed rokiem, o tyle od 2010 r. na żaden bilet kolejowy NIE MA zniżki 99%

A skoro tej zniżki nie ma, to po jaką cholerę się mówi o niej, i jest zapisana na bilecie (obojętnie jakim, okresowych też) że wynosi 99% skoro to nieprawda? Czemu w ZUZP czy PUZP i tam innych takich też się mówi o tej uldze, tak samo w "Zasadach odprawy kolejarzy i ich rodzin..."?!

Skoro zmieniono tak ceny biletów rok temu na wiele większe, to można bylo zmniejszyć też ulgę i wprowadzić jasne zasady - ulgę 99% zmienić na np. 90% Bo tyle mniej więcej ona wynosi w tej chwili i to tylko przy dalekich trasach dalekobieżnych lub biletach okresowych!

PS. Wcale nie jest do końca tak, że młodzi nie garną się do pracy na kolei! Przynajmniej do drużyn konduktorskich. Wszak w ostatnich 2-3 latach, gdy był nabór do PKP IC (wtedy i ja się przyjąłem), zdecydowana większość przyjętych miała/ma poniżej 30 lat! A i teraz chętnych nie brakuje (wiele znajomych moich młodszych ode mnie lub w moim wieku) i pytają o przyjęcia!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

robert051 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2008

PostWysłany: 27-12-2010, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Z biletami okresowymi to też nie do końca by było nawet te 90% ulgi. Szczególnie przy dosyć krótkich trasach do ok 40 KM.
Moja Mama ma taką ulgę przed zmianami za bilet kwartalny płaciła 4 zł z hakiem a teraz miesięczny 10 zł.
Nie wiem jak będzie po nowym roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-12-2010, 15:29   

Noema, to ciekawe co robią sterty podań o przyjęcie w kadrach spółek,hm?Wolałbym pracować w jak to nazwał Iktorn, starym, niereformowalnym, komunistycznym żelbetonie niż pucować buty niemcom.Jak Ci to odpowiada to gratuluję i czekam na ostrzeżenie-jakże słuszne Very Happy Tak słodko jest w Schenkerze?Bo ja wiem że nie i każdy kto się spotkał z ludźmi którzy tam pracują bądź sam pracuje/pracował potwierdzi to.Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma,a już na pewno w obcej prywatnej firmie Śmiech
Powrót do góry

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 28-12-2010, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Niemcy z pocałowaniem ręki przyjmą do pracy kilkadziesiąt tysięcy fachowców z Polski

Już to widzę - najpierw oni nas w rękę potem chętni nasi ich w du.....ę.
Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Od razu może lepiej zmienić Polskę na jakiś tam LAND i po problemie. Zachłystywanie się tym, jak to u niemca wspaniale przestanie wtedy mieć sens.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl