Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Wyjazd z FIP - szukam towarzysza podróży
Autor Wiadomość

Agatha Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Lut 2010
Skąd: Inowrocław/Bdg

PostWysłany: 10-02-2010, 15:31   Wyjazd z FIP - szukam towarzysza podróży Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
jestem studentką, córką kolejarza i dziś w nocy wpadłam na to forum. Dowiedzialam sie o mozliwosciach taniego [wręcz bezpłatnego] podrózowania i tak sobie pomyślałam, ze moze ktoś byłby chetny wyruszyć razem ze mną w Europę w tegoroczne wakacje? W planach mam raczej zachód. Chciałabym odwiedzic raje takie jak : Niemcy (szczególnie Berlin nocą i Frankfurt) , Francja (Paryż!), Hiszpania/Portugalia (plaża!!!!)i Wyspy ( w Londynie spędziłam dwukrotnie całe wakacje także mieszkać by było gdzie, mam znajomych) tutaj nawet 2-3 dni Smile Chętnie także zahaczę o Włochy, Belgie czy Danię Smile No i nie pogardzę wyprawą na wschód. Szczególnie Rosją - studiuję język rosyjski Smile ale i z angielskim nieźle sobie radzę Wink

Czekam na propozycje Smile Wolna jestem od pierwszego lipca Smile

_________________
żyję dla takich chwil
kiedy bierzesz haust powietrza
i krzyczysz:
CHWILO PROSZĘ BĄDŹ WIECZNA!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-02-2010, 17:39    Odpowiedz z cytatem

Zanim zaplanujesz podróż, zapoznaj się z warunkami przydzielania biletów FIP: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3232

Jak piszesz, że jesteś studentką (czyli rodzina kolejarza) to na niektóre kraje nie dostaniesz bezpłatnego biletu FIP - są to np. Austria, Francja, Grecja, Wielka Brytania, Szwajcaria (koleje związkowe i prywatne). Przez te kraje możesz podróżować albo na podstawie karty FIP (50% zniżki), ale kupując bilety normalne/promocyjne.

Na bilety na wschód (OSŻD) też są ograniczenia wiekowe, chyba dzieci pracownika tylko do 24 lat mają bezpłatny bilet, a na inne to nawet tylko do 20 lat.


Ostatnio zmieniony przez Iktorn dnia 24-07-2010, 15:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamobia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010

PostWysłany: 02-03-2010, 08:50   Szukam chętnych na wyjazd FIP do Maroka (ewentualnie inny) Odpowiedz z cytatem

Chcę sie wybrac do Maroka w czerwcu lub na przłomie września i pażdziernika. Zainteresowanych proszę o kontakt. Jestem otwarty też na inne ciekawe propozycje. Pozdrawiam wszystkich. Adam. nr gg 5642246
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 08-04-2010, 08:22    Odpowiedz z cytatem

Witam wybieram się w maju lub czerwcu do Czarnogóry , miejscowość Bar. Pobyt 2 noce ,Hotel Willa Jadran , 60 zł za noc. Przejazd Katowice-Budapeszt-Belgrad-Bar.
Cała impreza tydzień czasu z dojazdem tam i powrót. Chętnie zabiorę posiadaczy fip-od 2 do 4 osób, proszę o szybki kontakt, ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów, waldi200@op.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jarecki7506 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2011
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 18-01-2011, 11:22   Chętni na FIP 2011 Odpowiedz z cytatem

Witajcie! szukam osób chętnych do zorganizowania wspólnej wyprawy kolejami połączonej ze zwiedzaniem. Zwiedzałem już w ten sposób m. in. Francję, Belgię, Holandię i Niemcy, a marzy mi się podróż nad Bajkał:0 Proponowany termin maj/czerwiec 2011. Wszystkie opcje podróży, jak i liczba zwiedzanych krajów do ustalenia. W grupie zawsze raźniej zwiedzać świat:).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 20-01-2011, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Byłbym jak najbardziej chętny, ale najwcześniej pod koniec czerwca, najlepiej na początku lipca (jestem studentem, a zajęcia do końca czerwca, jak wyrobię się z egzaminami wcześniej, to do ~20.06).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 21-01-2011, 23:19    Odpowiedz z cytatem

A moze ktos chetny na Maroko w marcu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Chicita Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 23 Sty 2011

PostWysłany: 23-01-2011, 23:52   Towarzysz na wyjazd z rowerem na Fipa.. może Hiszpania... Odpowiedz z cytatem

Zostałam z zaległym urlopem i pewnie mnie szef wygna przed 30 tym marca na urlop... a ja niechcę zostać w domu. Niestety przyjaciele mają inne preferencje wyjazdowe a ja lubię aktywnie wypoczywać najlepiej z mapą w ręku na rowerze i pociągem... Więć jeśli jesteś cyclistą tak jak ja i masz Fipa to można byłoby razem zorganizować taką wyprawę... Myślę o Hiszpanii Bilbao, San Sebastian, Saragossa, noclegi możemy na trasie spędzić u ludzi z Hospitality Club czy Cuchsurving , którzy nas przygarną...Wink)
Myślę o Hiszpanii bo nie jest zbyt odległa (2 noce) no niezwykle ciekawe tereny do cyclingu Wink i mam sentyment... koniec marca też pogoda idaelna na bici.
Pomysł do negocjacji!!
Zapraszam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 13-02-2011, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Mam urlop w maju i zastanawiam się gdzie się wybrać w tym roku? Jak ktoś chętny na wspólny wyjazd to proszę o kontakt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 20-02-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Witam w tamtym roku Czarnogóra , w tym roku Odessa lub Split - wyjazd maj lub czerwiiec , jak ktoś chętny to proszę o sygnał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-03-2011, 23:13   Mołdawia - Rumunia -Bułgaria - Bałkany Odpowiedz z cytatem

Witam ! Jeśli miałby ktoś chęć i czas na wyjazd w maju to zapraszam ...można się dołączyć. Trasa Warszawa -Kiszyniów - Bukareszt- Varna-Burgas-Sofia- Skopie-Belgrad - Sarajewo - Zagrzeb. Typowa objazdówka koleją plus zwiedzanie jednodniowe wymienionych miast. Czas około 12 dni. Oczywiście jeżeli ktoś miałby ochotę dodać coś z własnego pomysłu to jestem otwarty na modyfikację tego planu, pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 06-04-2011, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Witam,
W tym roku wyruszam w kierunku Bałkanów (głównie zachodnie wybrzeże) i również szukam współtowarzysza/szki podróży. Moja trasa to Bukareszt - Belgrad - Bar - Dubrownik - Split - Budapeszt - Warszawa. Z Bukaresztu wyruszam w nocy z 22/23.07.2011 w Belgradzie jestem (teoretycznie) 8:51 i stąd nocnym do Baru później autobusem do Dubrownika dalej do Splitu (przejazdy autobusowe są bardzo tanie). Ze Splitu bezpośredni pociąg do Budapesztu.

Jeśli miałbym powiedzieć parę słów o mnie to jestem studentem 3-go roku transportu (specjalność Logistyka Transportu Kolejowego Mr. Green ) wielki fan kolei. Mam za sobą już kilka podróży z FIP (Włochy, Hiszpania, Niemcy, Maroko)

Jeśli byłby ktoś kto chciałby ze mną wybrać się w taką podróż lub może częściowo potowarzyszyć w podobnej wyprawie niech się odezwie tu na forum (często tu zaglądam)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Agatha Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Lut 2010
Skąd: Inowrocław/Bdg

PostWysłany: 02-06-2011, 11:45   Szukam towarzysza podróży wrzesień/październik 2011 Odpowiedz z cytatem

Witam, właśnie planuję wakacje z FIP’em. Myślałam żeby zwiedzić południową część Europy w okresie wrzesień-pierwsza połowa października (z racji ze jestem studentka musze wrócić jakos do 15go) Myślałam o wyprawie do Włoch (z Polski jest duzo ofert tanich linii lotniczych gdzie bilety można kupić w 1 strone za ok. 50 zł) We Włoszech zwiedzić piękniejsze miasta (byłam już w Mediolanie, Bolonii, Wenecji ale nie udało mi się zahaczyć o Florencję, Rzym i Sycylię –chciałabym to zrobić w ytym roku) Z Włoch są tanie połączenia do Rumunii (tez okolice 60 zł) gdzie chętnie tez bym spędziła kilka dni) po czym wybrała się przez Bułgarię do Grecji (w Grecji teraz kryzys Wink wiec i ceny będą niższe) o noclegi się nie martwię Wink Znam możliwość darmowego nocowania u rodzin Wink sama korzystam z tego typu zakwaterowania już rok i zwiedziłam własnie tak Marsylię, Talin, Wilno, Rygę, Mediolan i Bolonię a w lipcu startuję ze znajomą do Maroko Wink właśnie dlatego jestem dostepna od wrzesnia Wink
Co do znajomości języka to studiowałam filologię rosyjską, teraz jestem do końca miesiąca na Łotwie w ramach wymiany zagranicznej wiec szkolę swój angielski Wink
Jeżeli jest ktoś chętny (i ma możliwość wzięcia FIPu) proszę o wiadomość na priv Wink
A i własnei najwazneijsze – mysle że budżet na taka wyprawe nie przekroczy 1200 zł (licząc że będziemy jakies 3 tygodnie)
Pozdrawiam

_________________
żyję dla takich chwil
kiedy bierzesz haust powietrza
i krzyczysz:
CHWILO PROSZĘ BĄDŹ WIECZNA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 25-06-2011, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Około 15 sierpnia wyruszam z FIP pociągiem do Włoch. Plan jest prosty: korzystając z biletów i karty zniżek zjechać całe Włochy wraz z Sycylią.
Podstawowe założenia:
- noclegi z Couchsurfing, tanie hostele, nocny pociąg
- brak konkretnego planu - na Sycylię jadę wschodnią częścią Włoch, powrót zachodnią częścią tego kraju. Raczej nie planuję stopów na zwiedzanie w Słowenii, na Węgrzech itp. Oczywiście będę miał rozpiskę miast, które warto zobaczyć ale wszystko będzie raczej luźna propozycją
- wyjazd potrwa od 3 tygodni do nawet półtora miesiąca

Jeśli ktoś jest chętny dołączyć się do całej lub np części podróży, spotkać się gdzieś we Włoszech, proszę o kontakt na PW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 17-08-2011, 19:46    Odpowiedz z cytatem

We wrześniu planuję z książeczką FIP przejazd Katowice - Bratysława - Koszyce - Budapeszt - Praha - Amsterdam - Warszawa. Zwiedzanie Bratysławy , Budapesztu , Pragi i Amsterdamu. Jeśli ktoś jest chętny się dołączyć pisać na PW. Smile Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl