Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
40 tys. zł dla prezesa PKP IC za rezygnację
Autor Wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-02-2011, 14:20   40 tys. zł dla prezesa PKP IC za rezygnację Odpowiedz z cytatem

40 tys. zł dla prezesa PKP IC za rezygnację

40 tysięcy złotych odprawy i 2 tysiące złotych miesięcznie wypłacane przez rok - tyle dostanie po odejściu z PKP Intercity prezes Grzegorz Medza - podaje RMF FM.

Były szef Intercity ma dostawać dwa tysiące miesięcznie, ponieważ tak skonstruowano umowę prezesa. Te pieniądze Grzegorz Mędza może otrzymywać, jeśli przez rok nie podejmie pracy w żadnej konkurencyjnej firmie. W PKP uważają, że jest ich całkiem sporo. 40 tysięcy złotych dostanie w każdym wypadku, gdyż wypowiedzenie ma okres 3 miesięcy, a Mędza zarabiał 13,5 tys. złotych miesięcznie - podało radio RMF FM.

Dla porównania, w 2004 roku prezes Orlenu Zbigniew Wróbel za rezygnację ze stanowiska otrzymał około 6 mln zł odprawy.

Ponad 100 mln zł kosztowały w 2008 r. odprawy dla prezesów firm nominowanych przez polityków PiS, LPR i Samoobrony. W kraju takich politycznych przedsiębiorstw jest około tysiąca - informowała przed dwoma laty "Polityka".

Więcej...

źródło: RMF FM / RK

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 03-02-2011, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Za co te pieniądze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

szkodnik Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Wrz 2010
Skąd: Polska

PostWysłany: 05-02-2011, 15:43    Odpowiedz z cytatem

a ja po 34 latach pracy mam 1610.- z grupy(pracuję jako dyspozytor, biurwa). Mnie jak zwolnią to nie dostanę nic. I to się nazywa sprawiedliwość Bang

_________________
123-Tylko ten umie rządzić, kto umie być posłusznym władzy.-Seneka Młodszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 05-02-2011, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Tomasz napisał/a:
Za co te pieniądze?

To proste - na zachętę. Myślisz, że G.M by tak z siebie zrezygnował? Ciężko było go usunąć, a nie chciano robić smrodu więc wystarczyło zaproponować odprawę.

@Szkodnik - fajny masz obrazek Śmiech .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 05-02-2011, 18:51    Odpowiedz z cytatem

jak dla niego - to raczej śmieszne pieniądze ta odprawa Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 05-02-2011, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Ale to jest nie fair. Powinno się go zwolnić dyscyplinarnie bez gadania, zrobić ustawę antybetonową w parlamencie że betony nie mogą być prezesami spółek kolejowych. Tylko pytanie jaka powinna być definicja betonu w tej ustawie?

Nie chcę nikogo publicznie oceniać, ale płacenie ciężkich pieniędzy w błoto jest karygodne. Zawsze można by coś z tych pieniędzy zrobić np. umyć dworzec. Dać podwyżkę kolejarzom którzy pracują w dużo gorszych warunkach niż prezesi którzy widzą perspektywę kolei z za biurka a sami podróżują autami.

Powinno być po równo - każdy kto odchodzi nie dostaje żadnych upominków i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 06-02-2011, 09:02    Odpowiedz z cytatem

Ale to oznaczałoby, że pracownikom niższego szczebla też odprawy się nie należą. Ja tam, obserwując realia PKP-owskie, i tak się cieszę, że dali mu tak mało. Może mała płotką był, mikrobetonem zaledwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-02-2011, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
40 tysięcy złotych dostanie w każdym wypadku, gdyż wypowiedzenie ma okres 3 miesięcy, a Mędza zarabiał 13,5 tys. złotych miesięcznie - podało radio RMF FM.

Jeśli Mędza sam zrezygnował ze stanowiska, jak głosi pekapowska propaganda, to nie powinien nic dostać. Odprawa 3-miesięczna jaką przewiduje Kodeks pracy przysługuje tylko wtedy, gdy to pracodawca rozwiąże stosunek pracy.

Ja też pracowałam w PKP i sama rozwiązałam umowę o pracę z 3-miesięcznym wypowiedzeniem. Na odchodne nie dostałam nic. Wniosek z tego taki, że to nie Mędza zrezygnował tylko zrezygnowano z Mędzy. A puszczono plotkę o jego rzekomej rezygnacji w celach propagandowych, żeby mu na odchodne obciachu nie robić.

Posadzenie Mędzy na stołku prezesa PKP IC było jedną wielką pomyłką. Pamiętam jak na początku jego kariery wielu wieszczyło, że Mędza równa się nędza. I sprawdziło się jak nic, z tą tylko różnicą, że zamiast nędzy jest nędza do kwadratu, czyli totalny burdel.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl