Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Prześluga, Dworzec Polski, Ruch Poparcia Palikota
Autor Wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-02-2011, 01:25   Prześluga, Dworzec Polski, Ruch Poparcia Palikota Odpowiedz z cytatem

Pod niusem na stronie "Rynku Kolejowego" pojawiły się ciekawe komentarze:
http://www.rynek-kolejowy.pl/21631/Faryna_i_Palaszewski_pytaja_o_Dworzec_Polski.htm

Zacytuję kilka wypowiedzi:

@Romeczek
Prześluga - dyletant czy ignorant? Różnica między dyletantem a ignorantem polega na tym, że dyletant wie, że w danej dziedzinie nie jest zorientowany, bo to nie wynika z jego obowiązków, potrzeb i zainteresowań, więc nie udaje eksperta w danej dziedzinie, nie feruje wyroków nie ocenia innych. Ignorant zaś, bez względu na to jak jego wiedza w danym temacie jest mizerna i z jakich jego zaniedbań to wynika nie przyznaje się do swoich błędów w rozumowaniu i trwa przy nich z uporem. Prześluga nie jest ani dyletantem ani ignorantem. Jest "mieszanką" dyletanctwa i ignorancji, czyli cwaniakiem przyprawionym szczyptą pijaru. Gdyby nie POlityczne konotacje, Prześluga byłby nikim. Od wielu lat kręci się przy politykach różnej maści, co jak widać przynosi mu wymierne korzyści. Do PKP przyszedł przed laty znikąd i zrobił błyskawiczną karierę wskakując na stołek najbardziej prestiżowej spółki Grupy PKP. Kariera godna Nikodema Dyzmy. Wizjoner i pijarowiec, potrafił sprytnie skupić wokół swojej osoby uwagę. Jak każda kontrowersyjna persona, Prześluga ma tylu samo ślepo zapatrzonych w niego zwolenników, co nieustannie krytykujących go przeciwników, na których jego pijarowskie sztuczki nie robią żadnego wrażenia. Prześluga bez Palikota nie byłby tym kim jest. Czas Palikota się kończy, czas Prześlugi też.

@anty
Panie Prezesie zapomniał pan wspomnieć o ważnym transferze do "Dworca Polskiego" z ruchu poparcia też "JP" pana Jene znanego fachowca, miłośnika kolei a co ważniejsze asystenta Janusza Palikota.

@anty
Pannie Prezesie dlaczego pan milczy? Moje pytanie brzmi dlaczego, jakie kryteria oprócz znajomości Janusza Palikota zadecydowały o zatrudnieniu w "Dworcu" Karola Jene? Może pan oczywiście odpowiedzieć jak zawsze "bo tak mi się podobało, nie muszę się tłumaczyć itd".

@Cruella de Mon
No ładnych rzeczy się dowiadujemy. Okazuje się, że Dworzec Polski SA będzie mekką ludzi związanych z tzw. Ruchem Palikota. Cóż, Prześluga fuchę w zarządzie PKP SA dostał dzięki Palikotowi, teraz trzeba spłacać dług wdzięczności. Co pan na to panie Prześluga? Czego jeszcze dowiemy się o pana nowej spółce, którą zaczyna pan traktować jak prywatny folwark, w której zatrudnia pan palikotowców?

Karol Jene, o którym mowa, a który został przez Prześlugę zatrudniony w spółce Dworzec Polski to asystent posła Palikota i koordynator Ruchu Poparcia tegoż. Fakt zatrudnienia Jene w Dworcu Polskim potwierdza na forum "RK" jego pracodawca:

@JP
Pan Karol Jene został przyjęty na czas określony: trzy miesiące, wykonał zadania, które dla niego zaplanowałem - związane głównie z inwentaryzacją oraz unifikacją nośników reklamowych - i z końcem lutego zgodnie z umową zamyka się jego współpraca z DP SA. Gdybym miał tylko takie problemy jak plotki o zatrudnianiu takiego czy owego pracownika... Mam opowiedzieć co wiem o pociotkach politycznych i rodzinnych wszelakiej maści, których pełno na kolei od dziesięcioleci? Myślę, że łamy tego forum nie zniosłyby takich informacji, a i sam "anty" miałby pewnie nietęgą minę... Bo ja się dość dziwnie domyślam kto kryje się za tym adresem IP z toya.net i dlaczego z taką zapalczywością peregrynuje kadry DPSA... Nic z tego, misiu... tym razem znów pudło: dobrze wiem kogo przyjmuję, dla jakich zalet i umiejętności, i w jakim celu, i na jak długo. Oby każdy był tak pryncypialny jak ja - na przykład wtedy, kiedy trzeba pójść do roboty na Centralnym... Prawda, "anty"?

Przypominam, że Prześluga miał bliskie kontakty z Palikotem o czym swego czasu rozpisywała się prasa i nie tylko:

Arrow http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=178212#178212
Arrow http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=67471#67471
Arrow http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/89520,ustawki-posla-janusza-palikota.html
Arrow http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Uslugi-Przeslugi-niech-spolecz,2,ID377641436,n

Karol Jene, szef Ruchu Poparcia Palikota:

jene.jpg
Fot. Radek Pasterski / Fotorzepa
Plik ściągnięto 98 raz(y) 32.02 KB


_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-02-2011, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Dziś startujemy z działem kolejowym na ogólnopolskim portalu NOWY EKRAN, gdzie będziemy opisywać afery, przekręty itp. mające miejsce na kolei. Zaczynamy od Dworca Polskiego:

http://infokolej.nowyekran.pl/post/1614,ruch-poparcia-na-dworcu-polskim

Zapraszam do redagowania i współpracy wszystkich chętnych. Niech cała Polska nas czyta!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

maszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2010
Skąd: Dolnyśląsk

PostWysłany: 07-02-2011, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Na różnych forach zauważyłem że ludzie bardzo się "podniecają" tym Prześlugą a zwłaszcza po jego słynnych felietonach na łamach RK. Ja się pytam a czym on sobie zasłużył na takie pochwały?? Tym że przez niego znowu podrożeją bilety u przewoźników pasażerskich po wprowadzeniu (jego pomysłu) opłaty dworcowej?? Ta opłata dworcowa to jest pójście na łatwizne - bo najlepiej pieniądze wyciągnąć od zwykłych ludzi (czyli pasażerów). Skoro Prześluga tak mocno "kręci" się wśród polityków to dlaczego u nich nie zabiegał o dotacje na dworce?? Także niech się lepiej schowa z tą swoją strategią ratowania dworców i tworzenia kolejnej spółeczki z zarządem i całym pułkiem biurwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-02-2011, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Noema, fajny artykuł! Po fotce dworca Zgorzelec Miasto wnioskuję, że jesteś autorką? Tak trzymać! Beton na pewno się wnerwi.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl