Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Powstaje gniazdo drużyn konduktorskich we Wrocławiu
Autor Wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 10-02-2011, 20:25   Powstaje gniazdo drużyn konduktorskich we Wrocławiu Odpowiedz z cytatem

Od 01.03.2011 r. powstaje gniazdo drużyn konduktorskich we Wrocławiu Exclamation

Na wniosek dyrekcji PR Wrocław zostaje odtworzone gniazdo drużyn konduktorskich, przy Sekcji Pasażerskiej we Wrocławiu.
Cześć pracowników z Kłodzka, Legnicy czy Jaworzyny Śląskiej przechodzi dobrowolnie, a część są przenoszeni z art. 42 K.P.
Z wiarygodnych źródeł wiem, że niektórzy konduktorzy, kierownicy już złożyli pozwy w tej sprawie do Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 10-02-2011, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Życzę im powodzenia. Choć raczej nie wróżę sukcesów w walce z Dyrekcją

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-02-2011, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z wiarygodnych źródeł wiem, że niektórzy konduktorzy, kierownicy już złożyli pozwy w tej sprawie do Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Nic im to nie da. Miejscem pracy jest teren zakładu (czyli cały Dolny Śląsk), a nie sekcji, chyba że w umowach o pracę napisano inaczej. Napisano?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 10-02-2011, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Noema, w tych pozwach chodzi o równe traktowanie pracowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

misiek33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2009

PostWysłany: 13-02-2011, 20:04    Odpowiedz z cytatem

W Dolnośląskim Zakładzie PR miejscem pracy z tego co wiem są właśnie sekcje anie jak pisze Neoma teren całego zakładu. Oprócz tego pracownicy którzy dostali przeniesienie z art. 42 K.P są to osoby niewygodne dla kierownictwa poszczególnych sekcji np.Legnica lub Kłodzko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-02-2011, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że kwestia tutaj się rozbija też o dojazdy i powroty z/na służby. W ramach ciekawostki powiem, że znam kierowników IC ze Stronia i Bolesławca oraz jednego konduktora z Katowic który jeździ w stolicy.A tak na serio to utworzenie gniazda trochę usprawni "godzinowo i ekonomicznie" pewne służby. Przede wszystkim kwestia porannych pociągów które będzie mógł obsługiwać Wrocław. Bo np. przyprowadzanie pociągu przez drużynę z Jaworzyny do Wrocławia wieczorem i jazda rano z powrotem nie jest według mnie efektywnym wykorzystaniem czasu pracy( z Jaworzyną to tylko przykład, nie wiem czy jest taka służba, ale patrząc w SRJP wcale bym się nie zdziwił)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

misiek33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2009

PostWysłany: 13-02-2011, 22:38    Odpowiedz z cytatem

mteusz123 może i usprawni to prace we Wrocławiu ale co z ludzmi pewnie będą gośćmi w domach ktoś o nich pomyślał o ich rodzinach.Z pewnością gdyby przed laty kiedy przyjmowali się do pracy na PKP wybierali miejsce blisko domu żeby nie dojeżdżać pewnie kiedy mieli by iść do Wrocławia znależli by sobie inną prace na miejscu.Wiem bo sam dojeżdżałem a praca konduktora zaczyna się o różnych godz.Będzie problem z dojazdem i powrotem do domu ,znam ten ból.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl