Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Honorowanie biletu FIP w DB Lounge
Autor Wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 15-01-2007, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Do "DB":Czy już nadeszła odpowiedź z Kundendialog a jeżeli tak to proszę o informację.Pozdrawiam.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 15-01-2007, 21:19    Odpowiedz z cytatem

NIestety cisza, nic nie ma, zero odp, zero reakcji, chyba tez olali sprawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

st Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2007

PostWysłany: 05-04-2007, 10:27    Odpowiedz z cytatem

Z tym DB Lounge to nie koniecznie musi byc tak, ze pracownik nie mial racji. Ja jako pracownik DB mam bezplatne przejazdy w kraju (czyli w Niemczech) pierwsza klasa i miedzy innymi przepisy mowia, ze nie mam prawa do miejscowki i nie mam prawa do DB Lounge i w przepelnionym pociagu mam obowiazek ustapic miejsca siedzacego rowniez pasazerom bez miejscowki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renee Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Cze 2007
Skąd: W-wa

PostWysłany: 25-06-2007, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Ja miałam ten sam przypadek na tym samym dworcu. Tylko mnie powiedzieli, że można wejsć z biletem biznesowym. I faktycznie jak mi się raz zdarzyło jechac na taki bilet to nie miałam żadnych problemów.
A z drugiej stony jestem ciekawa jak to jest faktycznie.


Pozdrawiam
Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 28-06-2007, 17:41    Odpowiedz z cytatem

W związku z powyższym warto by wyjaśnić,czy bilet FIP 1 kl. uprawnia do korzystania z "DB Lounge",czy nie,jak już wcześniej wspomniałem, z takich poczekalni korzystałem w Berlinie,Frankfurcie/M,Stuttgarcie,Hamburgu,Lipsku i wszędzie tam bez problemów udostępniano mi pomieszczenia "DB Lounge",natomiast w Kolonii mi odmówiono,na jakiej podstawie w niemal całych Niemczech uznają FIP a Kolonii nie?
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojteczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2008
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 30-08-2008, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Miałem tą samą sytuacje na dworcu Berlin HBF
Pani powiedziała że nie posiadam biletu biznesowega i nie mogę niestety skorzystać z poczekalni.W hanoverze,hamburgu,frankfurcie wszystko jest ok..
POZDAWIAM i życze bezproblemowych wyjazdów z FIPem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-09-2008, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem z "DB Lounge" korzystac mogą podróżni posiadający bilet 1 klasy a nie biznes klasy, więc na zdrowy rozsądek bilet FIP na 1 klasę to bilet na 1 klasę! Nie ważne czy bezpłatny czy dla Polaka itd. Bilety FIP wydawane są na zasadach międzynarodowych i mają swój pewien "prestiż", a nie uznawanie ich w "DB Lounge" to na pewno pewna złośliwość lub niewiedza obsługi DB. Zreszta chyba pokuszę się napisać jakiegoś e-maila z zapytaniem w tej sprawie do DB lub organizacji FIP o ile zjadę odpowiedni adres e-mail i wtedy rozwiejemy wszelkie wątpliwości. O efektach powiadomię na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 17-04-2009, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Mnie też odmówiono w Berlinie,pani przy wejściu pokazała mi kserokopię dokumentu,na podstawie którego nie możemy tam wejść.Jest na nim wzór okładki(niemiecki co prawda)który nie pozostawia wątpliwości,o jaki bilet chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-12-2009, 23:49    Odpowiedz z cytatem

Też w tym roku miałem podobny problem na dworcu Berlin Hbf. Pracownica powiedziała mi, że na moim bilecie w miejscu "wskazówki służbowe" muszę mieć jakąś pieczątkę - wtedy mogę skorzystać z DB Lounge. Jeśli takiej pieczątki nie ma - nie wejdę.

Inni mnie wpuszczali, następnego dnia wszedłem, tydzień później wszedłem. A może ktoś wie o co chodzi z tą pieczątką? To jakiś "znak" FIP biznesowego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-12-2009, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Na podróże służbowe wydawany jest bilet FIP z czerwoną pieczątką "ohne zushlag" - wtedy przysługują bezpłatne miejscówki, ale nie ma to nic wspólnego z DB Lounge
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-12-2009, 10:21    Odpowiedz z cytatem

eurostar, a można gdzieś znaleźć wzór tej pieczątki? Ciekawi mnie jak to wygląda Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 24-12-2009, 13:27    Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos zna niemiecki to moze stad sie czegos dowie

http://www.bahn.de/p/view/mdb/pv/pdf/preise_angebote/MDB53322-dblounge_nutzungsbestimmungen.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-12-2009, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Mam gdzieś bilet z taką pieczątką. Jak znajdę to zeskanuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 11-01-2010, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Nie znam zbytnio niemieckiego, można by rzec że wcale ale na drugiej stronie dokumentu z linku powyżej w dziale "Zugangsberechtigung" i w podpunkcie "Railteam Kunde" jest napisane chyba o personelu kolejowym również z innych krajów i chyba wynika że spoko można wejść i chyba nawet z biletem 2 klasy. Postaram się to dokładniej przez kogoś przetłumaczyć. Jak by to potwierdzało że można korzystać z DB Lounge z biletem FIP to wystarczyło by sobie to wydrukować i z tym podróżować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-01-2010, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Ja niemieckiego również nie znam, ale czytałem to tłumaczone przez tłumacza google. Napisali jedynie, że można wejść z ważnym biletem 1 klasy dla pociągów dalekobieżnych. Nie ma nic, że tylko BahnCard, a inne międzynarodowe są nie ważne.
Dla przykładu kupię w promocji za 59 euro sypialny 1 klasy Berlin-Paryż i też mnie nie wpuszczą? Może ktoś z forumowiczy pracowników DB miałby ochotę i czas, aby to wyjaśnić - napisać tam gdzie trzeba, a potem przetłumaczyć odpowiedź i zamieścić zarówno oryginał jak i tłumaczenie. Można by wtedy wydrukować i pokazac pracownikom DB w razie odmowy wejścia.
A jak FIP nie ważny - rozstrzygnęlibyśmy sprawę raz na zawsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl