Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kupowanie biletu
Autor Wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 06-03-2011, 08:07   Kupowanie biletu Odpowiedz z cytatem

No właśnie bo chcę na wagon sypialny rezerwować miejsca i pani dziś w kasie intercity mi powiedziała że maksymalnie 30 dni od daty wyjazdu można kupić bilet. to prawda? Bo zawsze 2 miesiące przed wyjazdem kupowałem. A może jak w kasie pr kupie to tam respektują 2 miesiące przed wyjazdem a tylko kasa intercity wymaga 30 dni od daty wyjazdu? Dzięki za pomoc i pozdrawiam Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 06-03-2011, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Niestety,zmieniono przepisy w tej sprawie i teraz jest 30 dni przed podróżą.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 06-03-2011, 09:26    Odpowiedz z cytatem

aha a można wiedzieć od kiedy są te przepisy? Czyli nie mam co się martwić skoro 30 dni przed wyjazdem kupie wagon sypialny to będzie miejsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

NS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06-03-2011, 09:50    Odpowiedz z cytatem

@oskarik: Jeśli 30 dni przed wyjazdem kupisz WAGON sypialny to ręczę Ci, że będzie miejsce i to nawet nie jedno Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 06-03-2011, 10:28    Odpowiedz z cytatem

Aha no dzięki. Za wcześnie pytam ale wole być spokojny Smile Bo mam wyjazd na wczasy 19 lipca a powrót 26 lipca. Czyli nawet jak 19 czerwca kupie bilet to powrotny będę mógl dopiero kupić 26 czerwca? Tak mam rozumieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 06-03-2011, 11:16    Odpowiedz z cytatem

oskarik, w systemie e-IC możesz kupić bilet na miejsce sypialne nawet dzień przed podróżą.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 06-03-2011, 12:31    Odpowiedz z cytatem

czyli kiepsko w europie zachodniej , 90 dni wcześniej, a u nas 30 -to kpina .Jak tu zaplanować wyjazd. Rezerwujesz hotel już teraz , myślisz dojadę sypialnym , a tu niespodzianka miejsc nie ma . Już to przerabiałem , było jeszcze lepiej , miejsca sprzedano , poza systemem, centrala zarezerwowała dla swoich .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 06-03-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

No ale ja będę jechał przemyślaninem. Tzn z Tarnowa do międzyzdrojów. I tam będę jechał dziennym bo tak rodzice chcą. Z tarnowa do krakowa 3.30 a z krakowa do międzyzdrojów 5.25. I na ten nie ma miejscówek więc mogę kupić dzień przed wyjazdem. Mi chodzi o powrotną podróż bo wtedy chce jechać nocnym przemyślaninem w wagonie sypialnym i boje się że nie będzie miejsc jak już do kasy przyjde.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-03-2011, 13:43    Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że zważywszy na dziadowską politykę naszych przewoźników to nawet lepiej się stało. Przez dwa miesiące to pociąg mogą ci:
- odwołać
- skrócić o wagon, w którym akurat masz miejsce Razz
- pozbawić go klasy 1, na którą akurat masz bilet
- zmienić mu trasę
- zmienić mu rozkład na tyle, że już nie pasuje ci jechać
- itd, itp Razz

Rozumiem kupowanie z dużym wyprzedzeniem biletów na sypialne i kuszetki, bo to akurat faktycznie może być problem przed samym wyjazdem, ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego ludzie kupują miesiąc naprzód bilet, żeby potem okazało się, że i tak wsiedli do InterRegio a nie do TLK, lub na odwrót Śmiech

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 06-03-2011, 18:19    Odpowiedz z cytatem

No właśnie tak jak pisałem dla jazdy dziennej to moge dzień wcześniej kupić bilet ale mi chodzi o sypialke. A przy okazji w sypialnych to chyba najbezpieczniej jest jeśli chodzi o pociąg nocny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 08:40    Odpowiedz z cytatem

syrenka napisał/a:
A ja uważam, że zważywszy na dziadowską politykę naszych przewoźników to nawet lepiej się stało.


Decyzja o skróceniu przedsprzedaży to konsekwentna realizacja tejże dziadowskiej polityki... Widocznie chciano zredukować liczbę awantur.

Na Centralnym na drzwiach do COK IC wisi informacja, że przedsprzedaż 30 dni, a w szczególnych przypadkach może być nawet jeszcze krócej Shocked

oskarik, sugeruję spróbować wykonać rezerwację przez Internet. Okresy przedsprzedaży są takie same, ale zapewne prędzej klikniesz w komputerze niż dojedziesz do kasy. Akurat eIC jeszcze im jakoś działa z rozpędu (czego nie można powiedzieć o biletomatach IC).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 07-03-2011, 19:10    Odpowiedz z cytatem

No ja do pkp mam 5 minut piechotą a jakoś czuje się pewniej jak pani w okienku mi sprzeda bilet Smile Szkoda że u nas w Tarnowie mimo pięknego dworca nie ma informacji no ale trudno. Czy ktoś jechał ostatnio przemyślaninem? Smile

[ Dodano: 05-06-2011, 21:05 ]
Witam. Chciałbym do mojego tematu dopytać bo wyszła informacja o przedsprzedaży biletów na kuszetki i wagony sypialne po 22 czerwca:

http://www.intercity.pl/?page=aktualnosci&ph_center_start=show&cmn_id=2079

Jak mam to rozumieć? Że moge na 8 lipca i 26 lipca na tlk38510 już kupić sypialke? Czy dalej rezerwacja na sypialke to 30 dni? Skoro tak to po co takie coś piszą skoro i tak cały czas maksymalny czas rezerwacji przed odjazdem to 30 dni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl