Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Taryfowe absurdy
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 06-03-2011, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Dave, tak samo jest w Holandii
falent, Ano niestety tak jest, i to jest wina czysto techniczna... i co gorsza... nikt sobie nic z tego nie robi... (a więcej ulg nie przydziela w tej ofercie...) Jak chcesz to napisz skargę... może wtedy się ktoś za to weźmie...

[ Dodano: 06-03-2011, 17:55 ]
Warto dodać że takich "niedasizmów" w systemach dystrybucji biletów jest znacznie więcej...

Albo ciągle "dwudniowy" termin ważności, na wspólnym bilecie/przejeździe ... Cool
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 06-03-2011, 22:07    Odpowiedz z cytatem

W Czechach płaci się za przejechane kilometry nie ma widełek i to jest moim zdaniem sprawiedliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-03-2011, 22:19   

W Kuj Pomie też tak jest od niedawna Smile
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 07-03-2011, 00:44    Odpowiedz z cytatem

Bo to jest prawidłowe myślenie. Pasażera gówno obchodzi czy jedzie osobowym czy ekspresem w Czechach. Kupuje bilet i wsiada do tego co podjedzie.W pociągach SuperCity Pendolino cena za bilet jest taka sama z tą różnicą że jest to jedyny pociąg dziennego kursowania gdzie miejscówka jest obowiązkowa i kosztuje 200 KĆ. Ale każdy wybiera to co chce. Bez dopłat Os , Sp,R,Ex,IC,EC Smile z dopłatą SC. Można? Pewnie że można. Trzeba chcieć tylko:)

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś łaskawie wytłumaczyć dlaczego kupując w kasie bilet na IR Wrocław-Zgorzelec płacę 12,59 zł a w internecie za tą samą trasę wychodzi 15,43 zł

Kolejny absurd :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 08:27    Odpowiedz z cytatem

falent, podejrzewam że sprzedano Ci bilet w ofercie promocyjnej "Sąsiedzi" (19). Tylko ta końcówka groszowa coś mi się nie zgadza, czy mógłbyś wskanować lub sfotografować bilet z kasy?

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=12662

Obecnie ta oferta nie jest jeszcze dostępna w IPR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 12:14    Odpowiedz z cytatem

bilet jest prawdopodobnie wystawiony na REGIO.

Czy to w ogóle możliwe, żeby kobieta w kasie coś takiego zrobiła? Nie ma pociągów Regio Wrocław-Zgorzelec... wyraźnie prosiłem na Regioekspress

Czy we Wrocławiu w kasie mogę wymienić ten bilet na bilet w promocji sąsiedzi czy muszę dokupić przejściówkę przez granicę?

Bardzo proszę o odpowiedź bo dziś jadę nocnym do Wrocławia a potem kierunek Drezno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

A faktycznie, cena wygląda dokładnie jak REGIO. W takim razie spokojnie wymień ten bilet na bilet w ofercie 19, do punktu granicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 14:26    Odpowiedz z cytatem

czy jest jakiś przepis, że kasjerka musi wymienić mi bilet? Kiedyś miałem sytuację, że kobieta w kasie pomyliła się wystawiając bilet i mogłem dokonać wymiany tylko w tej kasie w której bilet zakupiłem. To było dla mnie bardzo dziwne.
Oby tym razem nie było problemów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Po prostu, w ramach zwykłej wymiany biletów, bez potrącania odstępnego - bo zamiana na inny bilet na tę samą trasę.

Na upartego mógłbyś też dokupić dopłatę do tego biletu, ale wtedy do normalnego, a nie do "Sąsiadów" Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-03-2011, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Panowie, wczoraj też przeczytałem ten artykuł że taniej kupić do Bohumina. Tak do końca nie łapie tematu, czy kupując bilet np.Bohumin - Gdańsk - Bohumin, np. Sobieski-Kaszub lub Praha-Norwid w relacji Bohumin-Gdańsk, płace taniej niż Katowice - Gdańsk? oraz czy kupując bilet międzynarodowy, musze od razu z rezerwacją miejsca(Sobieski 6zł, Kaszub 12,50)
Bilet w obie strony EIC Klimczok Katowice - Gdańsk to 2x 134zł=268zł
Czy przejazd Bohumin - Gdańsk wyjdzie rzeczywiście taniej jadąc nawet 2 pociągami w których są obowiązkowe rezerwacje(Sobieski - Kaszub, Praha - Norwid).?
Oczywiście biorę pod uwagę zakup w obie strony.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 08-03-2011, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Z biletem międzynarodowym wychodzi tak:
Według jizdenka.cz bilet relacji Bohumin - Gdańsk w obie strony kosztuje: 46,80EUR na 2 klasę, lub 70,20EUR na 1klasę, do tego dochodzą miejscówki, przy kombinacji Sobieski - Kaszub do Gdańska trzeba doliczyć 3EUR za miejscówkę na Sobieskiego (pociąg powracający z zagranicy więc miejscówka po 3 EUR, a nie 6,10 zł, no i 12,50 na Kaszuba). W drugą stronę Norwid - Sobieski, czyli 12,50 + 6,10. Na dzień dzisiejszy kurs EUR w kasach PKP wynosi 1EUR=4,05zł. No to liczymy.

2 klasa:

(46,80EUR + 3EUR) * 4,05 = 201,69 + 31,10 = 232,79zł za przejazd w taryfie międzynarodowej.

122zł * 2 + 12,15 + 12,50 + 12,50 + 6,10 = 287,25zł za przejazd w taryfie krajowej

Różnica: 54,46zł

1 klasa:

(70,20EUR+3EUR) * 4,05 = 296,46 + 31,10 = 327,56zł za przejazd w taryfie międzynarodowej.

165zł * 2 + 12,15 + 12,50 + 12,50 + 6,10 = 373,25zł za przejazd w taryfie krajowej

Różnica: 45,69
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-03-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

dzięki za wyliczenie cen w rel.Bohumin - Gdańsk, jest naprawde sporo taniej, choć z drugiej strony to nasze oferty krajowe powinny być atrakcyjniejsze przy zakupie biletu tam/powrót

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-12-2012, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Jakże mocno się dziś zdziwiłem gdy w nocnym pociągu "Pomerania" (Przemyśl)-Kraków-Szczecin obsługa ODMÓWIŁA MI wydania biletu na poc. TLK w rel. Ostrzeszów-Gniezno twierdząc że MOŻE TYLKO DO POZNANIA Z ADNOTACJĄ "DALEJ", a później samą tylko różnicę w cenie na odcinku Poznań-Gniezno mam sobie dokupić w kasie lub bez dopłaty u konduktora Shocked bo jest to jakiś nowy przepis. Czy to faktycznie prawda?
P.S. Po przesiadce faktycznie tak się stało Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 30-12-2012, 18:47    Odpowiedz z cytatem

bo tak jest..

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl