Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
FIP - kilka pytań
Autor Wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 18:44    Odpowiedz z cytatem

I w tej drugiej książeczce ponownie moge wpisac Czechy+Słowacja mimo że są one ważne w 1wszej? Smile

Z tego co czytałem, na bilety czeka się około miesiąca? Więc zakładając, że złożę wniosek teraz, mogę się spodziewać że ważne bądą ~od pierwszego tygodnia kwietnia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 22-05-2011, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie...
Czy mogę skorzystać w TYM ROKU z biletów FIP? ostani raz brałem w ubiegłym roku(2010)

_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-05-2011, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Możesz korzystać jeden raz w roku kalendarzowym (na Czechy i Słowację 2 razy w roku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 01-06-2011, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Czy na koleje norweskie dla rodziny pracownika przysługują darmowe bilety? Czy jedynie mogę skorzystać z 50% na międzynarodowej karcie zniżek FIP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 01-06-2011, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Poniżej lista zarządów kolei, na które rodzina nie dostanie darmowego biletu FIP:

• ATOC/GBPR - Zrzeszenie Przewoźników Kolejowych Wielkiej Brytanii
• CH-OSE - Koleje Greckie
• CIE - Irlandzkie Towarzystwo Transportowe
• DSB - Duńskie Koleje Państwowe
• GySEV-RÖEE - Kolej Györ-Sopron-Ebenfurth (Węgry-Austria)
• NIR - Koleje Irlandii Północnej
• NSB - Norweskie Koleje Państwowe
• OBB - Austriackie Koleje Państwowe
• SBB/CFF/FFS - Szwajcarskie Koleje Związkowe
• SNCF - Narodowe Towarzystwo Kolei Francji
• SP - Szwajcarskie Koleje Prywatne
• VR - Fińskie Koleje Państwowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romanes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011

PostWysłany: 02-06-2011, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ponieważ na 'Poświadczeniu' nie ma zdjęcia, to czy oprócz tegoż poświadczenia wraz z książeczką FIP jakiś inny dokument należy okazywać konduktorom ? Przez ostatnie parę lat (Czechy, Niemcy, Holandia, Dania, Francja) pokazywałem legitymację pracownika ze zdjęciem i było ok, a teraz co? Dowód osobisty, prawo jazdy czy będę musiał paszport jeszcze wyrobić.... Wybieram się przez Czechy do Niemiec.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-06-2011, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Na książeczce FIP są zasady użytkowania, punk drugi mówi:

2. Książeczki biletowej nie wolno odstępować, a przed rozpoczęciem podróży należy podpisać. Posiadacz książeczki biletowej jest obowiązany na żądanie wylegitymować się dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy.

Brak kontroli na granicach nie oznacza, że ich nie ma. Wyjeżdżając poza terytorium Polski musisz mieć dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 02-06-2011, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Poświadczenie nie jest wymagane. Skąd np. taki konduktor w Portugalii miałby wiedzieć, co to jest Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romanes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011

PostWysłany: 03-06-2011, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Fakt, poświadczenie to nie wiadomo co....

Kolega mi mówił, że czytał gdzieś że niemieccy konduktorzy dowodów osobistych nie uznają, i że gdzieś w książeczce trzeba wpisać numer dokumentu Shocked Prawda to??

Pogranicznicy wiadomo, dowód im wystarcza w strefie Schengen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-06-2011, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Na książeczce są napisane po niemiecku, francusku, włosku, angielsku i w języku kolei wydającej FIP (czyli też po naszemu) warunki użytkowania. Jak konduktor ma problemy, niech sobie przeczyta dany punkt. Dowód uprawnia do przebywania w Niemczech, więc FIP z nim ważny.

Na książeczce jedynie co wpisujesz, to podpis na samym dole. Poniżej obejrzyj sobie, jak taka książeczka wygląda:

FIP1.jpg
Plik ściągnięto 249 raz(y) 23.56 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 02-08-2011, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się, ile wynosi opłata za książeczkę biletową FIP, jeżeli na jednym wniosku podaje się nazwiska dwóch członków rodziny pracownika kolei?
Normalnie jeśli sam biorę 6 krajów i ojciec składa wniosek - płacę 25zł.
Jeśli jednak podaję dane także brata płacę 25zł czy 50? Wydają jedną książeczkę z dwoma nazwiskami (jak międzynarodowa karta zniżek) czy dwie oddzielne książeczki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-08-2011, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swoją książeczkę i za każdą wydaną książeczkę biletową płacisz 25 zł W tym przypadku ty i brat, osoby 2 książeczki - czyli 50 zł).

A z tą kartą to jest ciekawe, kiedyś czeski konduktor dziwił się, że na naszych można wpisać pracownika, żonę i dziecko na jednej. U nich każdy dostaje własną kartę FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 10-08-2011, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie dokumentu tożsamości wymaganego przy kontroli FIPa to miałem zabawną sytuację jakieś 3 tygodnie temu, jadąc osobówką w Niemczech z Halle do Magdeburga. Konduktorka w tym pociągu chyba pierwszy raz w życiu widziała ten typ biletu. Pokazałem jej FIPkę, poprosiła o 'ausweis' - pokazałem jej paszport a ona że chce 'bahn ausweis'. Nie chcąc się wdawać w dyskusję z moim kulawym niemieckim pokazałem jej nasze poświadczenie, przy czym widziała tylko jego przednią stronę bo trzymam je w okładce razem z "wkładką" (pozwoleniem na poruszanie się po terenie kolejowym). Obejrzała, podbiła bilet i sobie poszła Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 16-03-2012, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Wybieram się do Gorlitz... Jak wyglada przejazd przez granicę (posiadam bilet sieciowy roczny na wszystkie pociągi), czy jest wymagana opłata przejsciowa? Do ubiegłego roku? odcinek Zgorzelec - Gorlitz obsługiwała obsada polska, ale w tym roku patrzac na obiegi - od Zgorzelca? jedzie obsada niemiecka.
Posiadam również aktualną(ze znaczkiem 2012) ksiązeczkę zniżek dla personelu kolejowego.
Gdy była obsługa polska to ten odcinek pokonywałem na tym bilecie bez problemu(sieciowym)

_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Geralt z Rivii Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2011

PostWysłany: 19-03-2012, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze do was koleżanki i koledzy dwa pytania. Zakładamy, że wysiadam rano na dworcu w Amsterdamie z Janka Kiepury i chciałbym dostać się na prom StL płynący do Harwich w Wlk. Brytanii na który przysługują kupony FIP. Gdzie należy się udać? Czy do portu po stronie holenderskiej kursują jakieś pociągi? I jak jest po stronie brytyjskiej? Czy dostane się z portu bezpośrednio do jakiegoś pociągu kursującego w głąb wysp? Tą opłatę dworcową o której wspominał Fipowiec mogę uiścić gdzieś w Polsce, czy trzeba jej dokonać na miejscu w porcie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl