Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Czy Rewal zdąży wyremontować wąskotorówkę?
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-03-2011, 01:13   Czy Rewal zdąży wyremontować wąskotorówkę? Odpowiedz z cytatem

Czy Rewal zdąży wyremontować wąskotorówkę?

Już po raz trzeci gmina Rewal ogłosiła przetarg na modernizację zabytkowej kolejki, jednej z największych swoich atrakcji turystycznych. Unijne pieniądze na tę inwestycję trzeba wydać najpóźniej w 2013 r.

- Brakowało nam doświadczenia w dużych przetargach, stąd niepowodzenia - mówi Robert Skraburski, wójt gminy Rewal, tłumacząc unieważnienie dwóch poprzednich postępowań.

Wykonawca pierwszego etapu przebudowy kolejki miał być wybrany jeszcze w ubiegłym roku. Gmina chciała, by zbudował trzy nowe dworce: w Trzęsaczu, Śliwinie i przy latarni morskiej w Niechorzu oraz wyremontował dworzec w centrum Niechorza i ulice przy dworcach w Rewalu i Trzęsaczu. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury. Stargardzka firma wyceniła prace na ponad 27 mln zł. Gmina zaplanowała nieco ponad 18 mln zł. To spowodowało unieważnienie postępowania. Taki sam los spotkał drugi przetarg, który miał się rozstrzygnąć pod koniec stycznia. Także w tej licytacji najtańsze usługi proponowało stargardzkie PNI. Ale gmina postanowiła rozszerzyć zakres robót.

- W międzyczasie dostaliśmy projekt obejmujący drugi etap modernizacji i postanowiliśmy połączyć oba zadania, być może dzięki temu inwestycja będzie tańsza - mówi Skraburski.

Teraz oprócz budowy i modernizacji dworców i ulic, wykonawca przebuduje prawie 11 km torów. Gmina zarezerwowała na tę inwestycję prawie 40 mln zł. Na 40 proc. wartości zadania gmina będzie miała dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze muszą być wydane najpóźniej w 2013 r.

- Jeśli rozpoczniemy przed wakacjami, to jest nadzieja, że dotrzymamy terminu i nie będzie zagrożenia, że nie otrzymamy unijnych pieniędzy - uważa Skraburski.

Otwarcie ofert w trzecim przetargu wyznaczono na 11 kwietnia.

Nadmorska Kolejka Wąskotorowa od Gryfic przez Rewal do Niechorza została wybudowana w 1896 r. 20 lat później trasę wydłużono przez Pogorzelicę do Trzebiatowa. Od 1995 r. rewalska wąskotorówka jest wpisana do rejestru zabytków.

Mariusz Rabenda

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 31-03-2011, 11:37    Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie:
Czy tory do Trzebiatowa będą wyremontowane Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 31-03-2011, 17:03    Odpowiedz z cytatem

W lecie nią jechałem z rodziną. Frajda dla dzieciakówSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 31-03-2011, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko dla "dzieciaków" Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

migacz1981 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: B.Gorce Zachod

PostWysłany: 13-06-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Jechałem w sobote DW nr 102 i widziałem sterty nowych szyn i podkładów czyli konkretny remont ale jedno mnie smuci a mianowicie to,że w tym sezonie kolejka chyba jeździć nie będzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 14-06-2012, 02:44    Odpowiedz z cytatem

Gdyby dobrze wykombinowali i zgrali ten remont, to starymi szynami, może jakimś cudem możnaby naprawić ubytki i przywrócić jakiś symboliczny ruch z Pogorzelicy do Trzebiatowa na czas remontu, by nie tracić klientów, a traktory z przyczepami napewno czekają. Tylko że to takie gdybanie na podstawie wspomnień z 1995 (14 par) i 1997 gdy tam byłem pierwszy raz i pociagów jeździło sporo. Ostatni raz w 2003, gdy ruch był mocno ograniczony. Pewnie złomiarze nie zostawili ani śrubki na tym odcinku, nie wspominając szlaku "alternatywnego - ładna nazwa" Trzebiatów - Gryfice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 14-06-2012, 09:36    Odpowiedz z cytatem

W tym roku kolejka nie pojedzie w sezonie na pewno. Jeśli już to może we wrześniu. Oficjalnie mówi się o p. roku.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bialy111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2010
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 17-06-2012, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Klałd napisał/a:
Gdyby dobrze wykombinowali i zgrali ten remont, to starymi szynami, może jakimś cudem możnaby naprawić ubytki i przywrócić jakiś symboliczny ruch z Pogorzelicy do Trzebiatowa na czas remontu

Ubytki to może i możnaby naprawić, gorzej z mostem który został uszkodzony podczas powodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-06-2012, 14:25    Odpowiedz z cytatem

2 tygodnie temu przeszedłem fragmentem linii od Rewala do Trzęsacza. Nowe podkłady betonowe robią faktycznie wrażenie (na tym fragmencie już położone). Zarówno stacja w Niechorzu (byłem tam wcześniej) jak i w Rewalu są ogrodzone i pilnowane przez ochroniarzy, ale postęp prac przy samych budynkach mało widoczny. W Trzęsaczu prace przy budowie budynku dworcowego dość zaawansowane. Po zakończeniu całego projektu myślę, że kolejka ta stanie się jeszcze większą atrakcją niż dotychczas.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-06-2012, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Rewalską wąskotorówką nie pojedziemy w tym sezonie - podaje "Gazeta Wyborcza".

Lepiej zrobić wszystko dokładanie i ruszyć z nią ponownie w przyszłym roku - mówi wójt Rewala Robert Skraburski.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 22-10-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie o zakończeniu remontu ( jak pamiętam to zakończenie planowane było na październik lub listopad ) , jak byłem w lecie to układali tory .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 26-10-2012, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Byłem w Pogorzelicy na wypoczynku rehabilitacyjnym, w domkach wczasowych i widziałem nie wykończone jeszcze tory tej wąskotorówki. Tam tory prowadzą przez las, a obok jest ścieżka rowerowa, prowadząca do Niechorza. Ciekawie tam to wygląda. Myślę, że będzie to duża atrakcja dla wczasowiczów, przyjeżdżających latem do Pogorzelicy i Rewala.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Piter1303 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2012
Skąd: ZCH / FG

PostWysłany: 04-11-2012, 15:06    Odpowiedz z cytatem

Kończą wymianę torów i remonty dworców.
Remontowany jest też tabor :
27 września 2012 roku została podpisana umowa na wykonanie modernizacji taboru kolejowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal w ramach projektu – „Rewitalizacja zabytkowej linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal - remont budynków i budowli wraz z zagospodarowaniem terenu”. Prace zostaną wykonane przez PHU KARPA Paweł Bimkiewicz z Krzyża Wielkopolskiego za kwotę 5 944 590,00 zł. Termin realizacji zadania został wyznaczony na 31 maja 2013 r. Całość modernizacji obejmuje kapitalny remont wszystkich wagonów w tym zainstalowanie ogrzewania oraz urządzeń multimedialnych uatrakcyjniających podróż dźwiękiem i obrazem. Poszczególne wagony zostaną wyposażone w toalety. Wśród odnowionych wagonów znajdą się 4 drewniane o podwyższonym standardzie, wagon przystosowany dla osób niepełnosprawny, 2 węglarki tzw. kabriolety oraz wagon prezydencki o bardzo wysokim standardzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 04-11-2012, 17:19    Odpowiedz z cytatem

No, no! Popieram taką inwestycję, szczególnie nad samym Morzem. Pogorzelica, Niechorze i Rewal to ładne okolice, więc i przejechanie się taką wąskotorówką tam to fajna przyjemnośc.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 07-11-2012, 09:55    Odpowiedz z cytatem

W przyszłym roku tzn. w 2013 ruszy kolejka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl