Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nocne pociągi w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-04-2011, 20:12   Nocne pociągi w Wielkiej Brytanii Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś posiada aktualne info odnośnie tych pociągów? Chodzi o to, czy bilet FIP jest ważny w wagonach z miejscami do siedzenia, czy tylko w wagonach sypialnych? Interesowały by mnie połączenia z Londynu do Edynburga, Inverness oraz do Penzance.

I drugie pytanie - czy ktoś z forumowiczy potrafi odpowiedzieć na pytanie: czy w tych (nocnych) pociągach można kupić rezerwację do miejsca siedzącego - oczywiście do bezpłatnego biletu FIP. W Wielkiej Brytanii, z moich obserwacji wynika, że mają tam większy burdel jak w PKP i jest tam milion spółek, a kasjer ze spółki A nie wie nic o spółce B.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

odol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2010
Skąd: Teresin

PostWysłany: 03-04-2011, 22:40    Odpowiedz z cytatem

NIe wiem jak jest z FIP, ale ja jechalem Caledonian Sleeper w zeszlym roku w listopadzie z Inverness do Londynu. Rezerwacje miejsca mialem razem z biletem. Miejsce siedzace. Generalnie nie polecam tych miejsc, bardzo malo miejsca, jezeli leciales kiedys RyanAirem lub Wizzairem, to w Caledonian sleeper jest podobnie ciasno. Na przyszlosc wiem, zeby wybierac opcje lezaca i Tobie tez to polecam.
Co do FIP to poczytaj sobie u nich na stronie:
http://www.scotrail.co.uk/caledoniansleeper/index.html

Przewoznikiem jest FirstScotRail i z tego co wiem to oni akceptuja FIP wiec chyba z nocnym pociagiem tez nie powinni robic problemow.
Jezeli chcesz to w ten Czwartek prawdopodobnie bede na jednej ze stacji obslugiwanych przez FirstScotRail i moge sie zapytac jak to wyglada z FIP Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-04-2011, 06:59    Odpowiedz z cytatem

Jakbyś mógł, to byłbym wdzięczny. Często pojawiały się informacje, że bezpłatne bilety FIP są w wagonach z miejscami do siedzenia nie ważne, honorowali je wyłącznie w sypialnych a jak byłem raz w Londynie to nie potrafili mi powiedzieć czy można zarezerwować miejsce siedzące. Byłem na dworcu Liverpool Street i na Euston. Chcieli mi sprzedać tylko dopłatę do sypialnego, nie pamiętam ile mówili, ale wiem, że było drogo (jak na polskie zarobki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

odol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2010
Skąd: Teresin

PostWysłany: 04-04-2011, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Zapytalem sie o to na brytyjskim forum, jedna osoba mi odpowiedziala:
http://railforums.co.uk/showthread.php?t=43733

Jak widzisz wychodzi na to, ze nie da sie Wink
Zapytam jeszcze w czwartek na stacji i zobaczymy co powiedza.

Generalnie to tez jest dobra opcja zeby olac FIP i na ten pociag kupic bilet z promocji, ja w zeszlym roku jechalem na siedzaca za 33 funty, lozko mozna miec juz nawet od 19 ale z tego co wiem ilosc jest bardzo ograniczona. Po kazdej zakonczonej puli cena wzrasta o 10 funtow, czyli dalej jest 29, 39 i 49. Im drozszy bilet tym wiecej lozek w tej cenie. Normalna cena za lozko w dwuosobowej kabinie to bodajze 74 funty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 04-04-2011, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Pisałem też maila w tej sprawie do Scotrail, odpowiedz była że można tylko w wagonach sypialnych.

Sr.JPG
Plik ściągnięto 98 raz(y) 35.31 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-04-2011, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Byłem na to przygotowany - w takim razie będąc w Wielkiej Brytanii wolę przenocować w jakimś hostelu za 15-20 funtów i pojechać pierwszym rannym pociągiem za darmo na FIP.

Dzięki za odpowiedzi!

A jak ma się sprawa w nocnym na trasie Londyn - Penzance? Też są tam ograniczenia, czy normalnie można na FIP za darmo jechać na siedząco?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 05-04-2011, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Night Riviera Sleeper train - bez ograniczeń.
Ten przewoźnik stosuje tylko te ograniczenia:
Train From To Days Dates Barred Facilities Exceptions
Barred
Brighton /Portsmouth - South Wales
13.22 Portsmouth Harbour Cardiff Central Fri 17.12.10 – 20.05.11 AE (Note 1) X
14.22 Portsmouth Harbour Cardiff Central Fri 17.12.10 – 20.05.11 AE (Note 1) X
15.22 Portsmouth Harbour Cardiff Central Fri 17.12.10 – 20.05.11 AE (Note 1) X
All holders of free and privilege travel facilities are requested to avoid travelling on heavily loaded trains where possible and not to take or remain in seats which could otherwise be occupied by fare-paying passengers.
Notes
(1) Between Portsmouth Harbour and Bristol Temple Meads only.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

odol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2010
Skąd: Teresin

PostWysłany: 08-04-2011, 09:33    Odpowiedz z cytatem

Bylem wczoraj na stacji w Dundee i do Caledonian Sleeper musisz doplacic 39 funtow do lozka a siedzacych wogole nie ma do FIP, zresza tak jak napisano powyzej.
Jezeli chcialbys miec lozko to musisz je kupic wczesniej bo w okresie wakacyjnym pociag ten jest w miare popularny i moze sie okazac, ze nie ma miejsc.

Ze swojej strony moge dodac, ze jest dzienny pociag z Londynu do Inverness, bodajze jest to National Express, w Inverness jest okolo 20tej, on jedzie inna trasa bo w przeciwienstwie do Caledonian Sleeper jedze wschodnim wybrzezem (min przez Newcastle), wiec moze tam dasz rade na FIP bez zadnych doplat pojechac.
A sama Szkocje polecam bo warto Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl