Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Koleje Szwajcarii
Autor Wiadomość

Darek1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 27-09-2010, 09:25   Można ... Odpowiedz z cytatem

...śmiało - upewnij się czy przewoźnikiem jest SBB a większość S-bahn / z którymi się spotkałem / w dużych miastach to SBB. Pewnie opóźniona odpowiedź Confused ale dopiero wróciłem z FIP-owskiego wyjazdu . Cool Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-04-2011, 07:31    Odpowiedz z cytatem

Koleje Matterhorn Gotthard Bahn przystąpiły do zrzeszenia FIP i uznają 50% zniżki na kartę FIP. Dotyczy to linii obsługiwanych przez tę kolej: Brig-Visp-Zermatt, Gornergrat-Zermatt.

Źródło wiadomości
Matterhorn Gotthard Railway
(formerly Brig-Visp-Zermatt, Gornergrat-Zermatt, and Furka-Oberalp Railways)
These railways in Switzerland have now been consolidated, and the facilities offered to staff are confirmed as follows:
“All Safeguarded Employees (including retired Safeguarded Employees and widow(er)s are granted half rate travel for themselves and their eligible dependents upon presentation of an International Reduced Rate Card.”
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 09-04-2011, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość! Rozumiem, że na tych kolejach obowiązują bilety Szwajcarskich Kolei Prywatnych (SP)? Czy może wydają swoje osobne bilety, tak jak BLS?
Mam jeszcze pytanie: czy na pewno bilety i zniżki FIP obowiązują tylko na odcinkach wymienionych przez Iktorna w pierwszym akapicie, czyli należące dawniej do kolei Brig-Visp-Zermatt (BVZ) i Gornergrat Bahn (GGB, o ile dobrze pamiętam)? Z dalszej treści wynika, że koleje Matterhorn Gotthard Bahn objęły również sieć kolei Furka-Oberalp (FO), a więc linie: Brig - Andermatt - Disentis/Muster i Andermatt - Goschenen. Czyżby na tych liniach nie honorowano FIP-u? Jeśli ktoś jest dobrze zorientowany, proszę o odpowiedź.
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-04-2011, 14:57    Odpowiedz z cytatem

w 2009 roku, jak byłem w Szwajcarii i jechałem Matterhorn Gotthard Bahn w ogóle FIP nie honorowali. Mieli tylko umowę z niektórymi krajami o honorowanie karty zniżek FIP (chyba z Czechami i z Niemcami, ale nie pamiętam). Teraz napisali, że honorują karty zniżek FIP wszystkich zarządów kolei należących do FIP. Niestety, nie dotyczy to biletu na SP.

W 2009 bilet normalny w obie strony Visp-Zermatt kosztował 70 franków (50 euro).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darek1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 01-05-2011, 08:46    Odpowiedz z cytatem

-Koleje Matterhorn Gotthard Bahn przystąpiły do zrzeszenia FIP i uznają 50% zniżki na kartę FIP. Dotyczy to linii obsługiwanych przez tę kolej: Brig-Visp-Zermatt, Gornergrat-Zermatt.
-honorują karty zniżek FIP
-Niestety, nie dotyczy to biletu na SP.
Czyli dla "pracownika" nic się nie zmienia ? Czy dobrze zrozumiałem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

petunia1 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 30 Cze 2011

PostWysłany: 30-06-2011, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym przejechać trasę z Chur do Tirano. W rozkładzie jazdy PKP jeździ tylko 1 pociąg odjeżdżający z Chur o 8;32, a z Tirano w drogę powrotną o godzinie 14;04. Pociąg ten jest z rezerwacją miejsc. Czy orientuje się ktoś ile kosztuje miejscówka na ten pociąg? Pozostałe pociągi jeżdzące po tej pięknej trasie zgodnie z tym co jest napisane w rozkładzie jazdy PKP kursują od Tirano do St. Moritz, lecz nie ma się czym dostać do tej miejscowości z sieci kolei szwajcarskich (z Chur). Czy orientuje się ktoś w jaki sposób można dostać się do St. Moritz aby uniknąć płacenia miejscówki za pociąg z Chur do Tirano, a jeśli nie to jak na chwilę obecną można pokonać trasę do Tirano bez skorzystania z tego pociągu? Mam jeszcze jedno pytanie, czy na chwilę obecną przejazd pociągiem EN z Zurychu do Wiednia jest z rezerwacją miejsc czy tak jak w latach poprzednich miejscówka jest fakultatywna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 01-07-2011, 09:29    Odpowiedz z cytatem

Ten pociąg o 8.32 to Bernina Ekspres i miejscówka kosztuje 12 CHF. Możesz jechać z regionalnymi z Chur do St.Moritz i z St.Moritz do Tirano bez żadnych dopłat do FIP. Ja zailczyłem tą trase 2 lata temu. Na priva masz tel do mnie jakby potrzebne były inne informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 01-07-2011, 10:02    Odpowiedz z cytatem

A masz zdjęcia Bernina Express, szczególnie wagonów panoramnicznych wewnątrz i np. przejście międzywagonowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 01-07-2011, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Niestety nie jechałem BerninaExpres i nie mam takich zdjęć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 01-07-2011, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie polecam jazdę osobówkami, zarówno na linii Bernina jak i na trasie Lodowcowego Ekspresu (Zermatt-Brig-Andermatt-Disentis/Muster-Chur/Davos). Żaden wagon panoramiczny nie dostarczy takich wrażeń, jak podróż w szeroko otwartym oknie wagonu w pociągu osobowym. Na linii Bernina można trafić na wąskotorowe Flirty dwusystemowe - one również posiadają normalnie otwierane okna choć jest ich tylko kilka w składzie. A jeśli chodzi o rozkład pociągów to korzystaj z tego zamieszczonego na stronie SBB/CFF/FFS a nie tego, co oferuje u siebie PKP Smile Wszystkie pociągi jadące linią Bernina w kierunku Włoch dojeżdżają do Tirano, problem jest tylko wydostanie się stamtąd - albo z powrotem do Szwajcarii, albo do Lugano kursującym raz dziennie autobusem RhB albo kolejami włoskimi np. do Mediolanu i stamtąd z powrotem do Szwajcarii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 02-07-2011, 13:51    Odpowiedz z cytatem

jacwol napisał/a:
Ten pociąg o 8.32 to Bernina Ekspres i miejscówka kosztuje 12 CHF. Możesz jechać z regionalnymi z Chur do St.Moritz i z St.Moritz do Tirano bez żadnych dopłat do FIP.

Jest sporo połączeń regionalnych (w obie strony) z dwoma przesiadkami: w Samedan i w Pontresina; trasa jest wówczas minimalnie krótsza (nie trzeba zjeżdżać do Sankt Moritz). Ale może warto, jeśli czas na to pozwala, zrobić przerwę w St. Moritz?
Ciekawe, czemu w polskim rozkładzie nie pojawiają się te połączenia. W niemieckim: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en są one widoczne.
A trasą naprawdę warto przejechać!
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 03-07-2011, 20:38    Odpowiedz z cytatem

badworm napisał/a:
Wszystkie pociągi jadące linią Bernina w kierunku Włoch dojeżdżają do Tirano, problem jest tylko wydostanie się stamtąd - albo z powrotem do Szwajcarii, albo do Lugano kursującym raz dziennie autobusem RhB albo kolejami włoskimi np. do Mediolanu i stamtąd z powrotem do Szwajcarii.

Ta linia jest warta tego żeby przejechać ją w dwie strony Very Happy A info o połączeniach najlepiej szukać na rhb.ch Są też informacje o utrudnieniach w ruchu.

A do St.Moritz warto zajechać choćby po to żeby zająć odpowiednie miejsce w pociągu do Tirano, zerknąć na wspaniałe jezioro przy dworcu, itp. itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-08-2011, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Czy jechał ktoś ekspresem Wilhelma Tella? Link W tym roku jadę do Szwajcarii i mam w planach rejs po Jeziorze Czterech Kantonów i teraz pytanie - ktoś jechał odcinkiem Flüelen - Gotthard? Warto zrobić tą trasę, czy może lepszy Ekspres Złotej Przełęczy? Co lepiej wybrać (nie starczy mi czasu na to i to, więc muszę wybrać jedną trasę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MG Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Sie 2011

PostWysłany: 12-08-2011, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie pociągi jadące linią Bernina w kierunku Włoch dojeżdżają do Tirano, problem jest tylko wydostanie się stamtąd - albo z powrotem do Szwajcarii, albo do Lugano.

Niekoniecznie. Z Tirano do Mediolanu kursują pociągi regionalne bez żadnych dopłat. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie włoskiego przewoźnika trenitalia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ania! Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Lip 2010

PostWysłany: 05-03-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o informację czy z Lucerny do Lugano można przejechać na bilet FIP? Czy odcinek ten jest obsługiwana przez kleje państwowe SBB?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl