Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
OSŻD zasady wystawiania biletu i obszar obowiązywania
Autor Wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 30-03-2011, 20:06   OSŻD zasady wystawiania biletu i obszar obowiązywania Odpowiedz z cytatem

Witam!

Niestety pierwszy raz cofnięto mi wniosek o bilet OSŻD.
Nie wiem, czy w biurze siedzi teraz jakaś inna kobieta, czy zmieniły się zasady.
Zawsze brałem inną trasę na przejazd TAM, a inną na powrót. Jednak tym razem cofnięto mi wnioski i powiedziano, że trasa powrotna musi być taka sama, co przejazd tam, a w dodatku tylko pociągami międzynarodowymi i ogólnie, że tak nie można.

Dysponuje ktoś wyciągiem przepisów dotyczących bezpłatnych biletów OSŻD?

Sprawa jest dość pilna.

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-03-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę...nie dalej jak 2 miesiące temu złożyłem wniosek na bilet OSŻD i podobnie jak w Twojej sprawie jechałem "tam" inna drogą niż "z powrotem". Nikt nie miał zadnych zastrzeżeń. Mało tego ciągle słyszałem że jak otrzyma się bilet OSŻD to nie można brać już FIP-ek ...za dany rok...też nieprawda bo ja otrzymałem...więc albo tam jest niezły burdel i nikt nad niczym nie panuje,albo każdy po swojemu przepisy interpretuje...nie wiem. Najlepiej zadzwoń i zapytaj o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 31-03-2011, 09:31    Odpowiedz z cytatem

podepnę się pod temat Wink Czy ktoś się orientuje na ile osób może być wystawiony taki bilet?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 31-03-2011, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Również padłem ofiarą plotki, że biorąc OSŻD nie przysługuje w tym samym roku FIP. Na szczęście to tylko plotka. Myślę, że to jeden z przykładów ogólnego bałaganu:)

Na wniosku jest miejsce na 4 osoby, a bilet twierdzi, że może być wystawiony na 36 osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 31-03-2011, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink Gdzieś czytałem, że jeżeli bilet jest dla grupy, to musi być dołączona do niego lista osób - ale to pewnie w przypadku, gdy jest od 5 do 36 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

VISOR79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Iława

PostWysłany: 09-04-2011, 14:30    Odpowiedz z cytatem

czy ja dobrze słyszę bilet oszd i fip mozna brac w tym samym roku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2011, 16:27    Odpowiedz z cytatem

VISOR79 - tak bardzo dobrze słyszysz ...bilet OSŻD i FIP można otrzymać w tym samym roku bez najmniejszych przeszkód. Ja już 4 rok po kolei korzystam z obu jednocześnie. Zatem zasłyszane plotki o rzekomym braku takiej możliwości są kompletną bzdurą...co najgorsze plotka się rozprzestrzenia i nawet na tym forum w dziale o podstawowych informacjach o FIP jest to paplane jak jakaś mantra. Nie słuchaj tych bredni tylko jeśli masz taką konieczność to składaj wniosek na oba te bilety. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-04-2011, 16:41    Odpowiedz z cytatem

Jak w dziale FIP pojawiają się jakieś bzdury, tu piszcie do mnie na PW - zrobię porządek raz-dwa. Ja ten dział znam jak swoją kieszeń w marynarce Smile

Dobra, a wracając do FIP + OSŻD to można jak najbardziej. Piszesz miejsce docelowe Gruzja i jedziesz przez Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Turcję. Dostajesz bilet FIP + bilet na Turcję + OSŻD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 13-04-2011, 13:15    Odpowiedz z cytatem

To dość szczególny i rzadki przypadek. A jeśli chcę jechać np. do Estonii przez Litwę i Łotwę, to czy można oprócz tego dostać bilet FIP, np na kraje Europy zachodniej? A może można na Finlandię przez wymienione kraje bałtyckie?
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 13-04-2011, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Wiem, że na pewno możesz jechać do Finlandii przez np kraje bałtyckie, albo przez Białoruś i Rosję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-04-2011, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Kajetan
Możesz wziąc bilet OSŻD na Litwę, Łotwę i Estonię , a na Finlandię FIP ...a oprócz tego FIP na inne kraje europejskie. To nie ma nic do rzeczy. Możesz przecież polecieć samolotem np do Hiszpanii i dopiero tam korzystać z pociągów. I Jeszcze raz przypominam wszystkim że bilet OSŻD i FIP można wziąć w tym samym roku, przy czym na FIP można wybrać 12 krajów (dwie książeczki) i kraje te nie muszą ze sobą graniczyć. Można przykładowo wziąć Finlandię i Grecję . Pozdrawiam i życzę wspaniałych podróży z FIP i OSŻD Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 14-04-2011, 11:10    Odpowiedz z cytatem

A czy w takim razie bilet FIP i bilet OSŻD trzeba pobrać jednocześnie, czy też można np. FIP wziąć na początku roku, a OSŻD kilka miesięcy później?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-04-2011, 11:46    Odpowiedz z cytatem

jt
Można wziąć jednocześnie i można tak jak wspomniałeś najpierw jedno a pożniej drugie...nie ma to żadnego znaczenia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-04-2011, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Na pewno można tak sobie brać? Bo mi mówili, że biletów FIP nie można wziąć sobie np w maju jedną książeczkę, a potem drugą książeczkę w październiku. Trzeba składać na jednym wniosku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-04-2011, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Iktorn
Biletów FIP rzeczywiście nie można brać oddzielnie jednej książeczki np na wiosnę a drugą na jesień, ale bilet OSŻD i FIP można rozdzielić i np. w maju pojechać na OSŻD do Ułan Bator , a w pażdzierniku na FIP do Włoch...w tym przypadku nie ma takiego ograniczenia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl