Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Następny
Spotkanie użytkowników - wynajęcie składu
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2011, 13:07   

Łączny koszt imprezy (ok. 9700 zł.!), jaki zaśpiewali nam w PR-ach podzieliliśmy przez liczbę minimum 100 uczestników. Jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, jeśli nie zgłosi się wymagana liczba osób. Próbowaliśmy wynegocjować z Przewozami Regionalnymi niższą cenę, ale niestety to nie taka prosta sprawa i rozmowy w tej jedynej kwestii zakończyły się fiaskiem. Cholernie drogie są nasze foto stopy, które jak już zaznaczył kolega @Eximus, traktowane są jako "postoje handlowe", często po 5-10 minut (np. częste zmiany kierunku jazdy). W cenę biletu wliczone są:

- dostęp do infrastruktury wraz z zaplanowanymi postojami typu "foto stop"
- cena energii
- 12-godzinna dniówka maszynisty i pani kierownik pociągu
- wynajęcie składu
- podatek VAT
- wydrukowanie biletów dla uczestników
- zimne napoje/słodycze

Trasa w 100% będzie taka, jaką zaplanowałem na samym początku. Odwiedzimy Szopienice Północne, Siemianowice Śląskie, Zabrze Makoszowy, Knurów, Rudę Kochłowice, Orzesze Miasto, Katowice Muchowiec i wiele, wiele innych. W Bytomiu zaplanowany jest dłuższy postój celem zaopatrzenia się w pobliskim supermarkecie w jedzenie czy picie.

Rozpoczęcie imprezy o godzinie 8 rano 11 czerwca br., (peron V, KATOWICE) zakończenie ok. godziny 20 (piszę "ok.", ponieważ uzależnione to będzie od warunków ruchowych na trasie, koniec imprezy również na peronie V w KATOWICACH). Na prawie sam koniec imprezy szykujemy małą niespodziankę dla uczestników, ale to już pozostawiamy na razie dla własnej informacji. Myślę, że wiele osób może się ucieszyć.

Jednostka będzie taka, jaką chcieliśmy - EN57-1035, więc żadnych plastików nie trzeba się obawiać (o ile do 11 czerwca nasz klop nie zdefektuje). W czasie imprezy oferujemy również zimne napoje (pepsi, coca cola, woda mineralna), a także słodycze dla osób, które planują wybrać się na przejazd z dziećmi.

Pieniądze można już wpłacać przelewem na jedno z dwóch kont:

mBank: 14 1140 2004 0000 3702 6959 6427
Deutsche Bank PBC: 24 1910 1048 2944 0312 8837 0002

W tytule proszę wpisać swoje imię, nazwisko i dopisek "EN57 po GOP".

Trasa przejazdu wygląda następująco:

KATOWICE - Sosnowiec Porąbka - Dąbrowa Górnicza Wschodnia - Sosnowiec Maczki - Jaworzno Szczakowa - Sosnowiec Maczki - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Katowice Zawodzie - p.o. Szabelnia - Katowice Szopienice Północne - Siemianowice Śląskie - Chorzów Stary - Bytom - Bytom Północny - Bytom Bobrek (łącznica towarowa Karb - Bobrek) - Zabrze Makoszowy - Gierałtowice - Knurów - Ruda Bielszowice - Ruda Kochłowice - Radoszowy - Katowice Ligota - Łaziska Górne - Orzesze Jaśkowice - Orzesze Miasto - Łaziska Huta - Łaziska Średnie - Wyry - Tychy - p.o. Mąkołowiec - Katowice Kostuchna - Katowice Murcki - Katowice Ochojec - Katowice Muchowiec - Katowice Janów - Stawiska - KATOWICE

SKR - czyli pociągiem przez GOP.jpg
Plik ściągnięto 8651 raz(y) 186.69 KB

Przejdź na dół

Bartek_Sp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2009
Skąd: Sopot

PostWysłany: 29-04-2011, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Brakuje danych do przelewu, należy podać jeszcze nazwę odbiorcy. A tak swoja drogą to dlaczego akurat 11 czerwca? W tym dniu odbywa się inna impreza kolejowa. http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2011, 21:28   

O terminie 11 czerwca rozmawialiśmy na forum już dobre 3 tygodnie temu. Wtedy jeszcze nie było informacji o tej imprezie w Poznaniu. Terminu zmieniać nie będziemy, gdyż wszystko w PR i PKP PLK jest już zaklepane.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 29-04-2011, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Brakuje danych do przelewu, należy podać jeszcze nazwę odbiorcy

Na plakacie napisane jest do kogo należy się zgłosić. Poza tym w poście mk1992 powyżej (tam gdzie jest plakat) napisane są numery kont bankowych celem wpłacenia należności.

Co do malkontentów którzy mówią, że cena za przejazd jest wygórowana to proszę wziąć pod uwagę iż jest to przejazd nadzwyczajny i Przewozy Regionalne uruchamiają go na zasadach komercyjnych.

Co do tego iż cena wzrasta po 1 czerwca jest ona wyższa tylko i wyłącznie z tego powodu iż chcemy zmobilizować uczestników przejazdu do wpłacenia pieniędzy odpowiednio wcześniej (patrz my też musimy rozliczyć się z PR)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-04-2011, 00:35   

Tak sobie teraz pomyślałem, że jeśli zmontowałaby się jakaś większa ekipa składająca się z użytkowników infokolej, to moglibyśmy Wam zarezerwować jeden cały przedział w EN57. Z tego co wiem, to sporo użytkowników deklarowało w ostatnim czasie chęć przejazdu 11 czerwca, więc dałoby się to zrobić.
Powrót do góry

sleptozaur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Kwi 2011
Skąd: Katowice

PostWysłany: 30-04-2011, 11:26    Odpowiedz z cytatem

... niektórzy nawet już zapłacili Smile
ale nie wiem czy jest sens dzielić przedziały na imprezie dla pasjonatów. Pewnie i tak siadać koło siebie bedą grupki znajomych a wydzielanie przedziału psuje atmosferę.

[ Dodano: 30-04-2011, 14:28 ]
Witam na forum gkw24 padło pytanie czy istnieje jakaś mapka trasy (dla nobów) i fotostopów

W sumie pomyslałem że może to by pomogło w promowaniu imprezy.
PS nakręciłem już 4 osoby Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-05-2011, 13:43   

Na razie jeszcze mapki nie ma, ale to jest kwestia maksymalnie dwóch tygodni i takowa się pojawi. Poza tym każdy z uczestników przed imprezą i tak dostanie pamiątkowy bilet, mapkę z trasą przejazdu i plan foto stopów.

UWAGA! Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13 roku życia mają możliwość darmowego przejazdu, ale pod warunkiem opieki osoby dorosłej i za okazaniem legitymacji szkolnej w dniu imprezy. Osoby, które planują wybrać się na przejazd z dziećmi proszone są o poinformowanie o tym fakcie organizatorów imprezy, tak abyśmy odpowiednio wcześniej wiedzieli, ilu osobom mamy wydrukować pamiątkowy bilet wraz z mapką przejazdu.

Szczegółowych informacji co do przejazdu udzielamy poprzez e-mail lub na PW:

Damian Skibiński (skiba992_921@wp.pl)
Przemysław Szczepanek (przemyslaw.szczepanek@gmail.com)
Andrzej Siwak (nynusiek@tlen.pl)

EDIT:
Pojawiło się już info na stronie rynku kolejowego: http://www.rynek-kolejowy.pl/23731/SKR__czyli_pociagiem_przez_GOP.htm

EDIT 2:
Specjalny pociąg 11 czerwca wyruszy z Katowic i po nieużywanych trasach przejedzie prawie cały Górnośląski Okręg Przemysłowy!

Cieszyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza wszystkich zainteresowanych na przejazd pociągiem specjalnym po nieużywanych w ruchu pasażerskim liniach kolejowych Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

Więcej: http://www.mmsilesia.pl/369804/2011/5/3/pociagiem-przez-slask-po-nieuczeszczanych-trasach?category=news

@sleptozaur, dzięki za wrzucenie info na stronę mmsilesia! Smile
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 04-05-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

W Knurowskich "mediach" również piszą o przejeździe:
Miłośnicy kolei mają szansę zwiedzić Śląsk w nietypowy sposób, bo na torach. Wycieczka bez przesiadek, za to z licznymi postojami planowana jest na czerwiec. Pociąg odwiedzi m.in. Knurów, a w planach liczne przystanki na zdjęcia czy też możliwość dokładnego zobaczenia infrastruktury kolejowej.
Więcej: http://miastoknurow.pl/6120,pociagiem-przez-slask-nietypowa-akcja,czytaj,artykul.html

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 05-05-2011, 14:00    Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie tutaj Smile Smile Smile Tutaj też jest Smile

http://www.noltychy.pl/2,2,1261,Pociag_specjalny_zawita_do_Tychow,artykul.html

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

giq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Maj 2011

PostWysłany: 10-05-2011, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Witam szanowne Forum.

Usiadłem na chwilę z planem podróży i http://mapa.kolej.one.pl i spróbowałem wysmarować mapkę z planem podróży. Generalnie plan jest dosyć jasny, problemy miałem tylko w okolicach Stawisk;)
Zapraszam do krytyki!

(proszę klikać mapkę - pełna wersja nie mieści się w layoucie forum)
http://i52.tinypic.com/e9vp7c.jpg

Na zielono - linie jeżdżone liniowo pociągami pasażerskimi
Na fioletowo - linie stricte towarowe

W ten sposób chciałem się przywitać na forum i jednocześnie podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 10-05-2011, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Mapka jest bardzo fana !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 11-05-2011, 00:59    Odpowiedz z cytatem

Mnie się też podoba:) Chyba się do Ciebie uśmiechniemy po Nią Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

giq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Maj 2011

PostWysłany: 11-05-2011, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony nie ma żadnego problemu - zrobiłbym ją tylko w większej rozdzielczości (na razie strzałki kierunkowe na węzłach są ledwo widoczne). Należy jednak rozważyć kwestie praw autorskich podkładu z mapa.kolej.one.pl i googlemapsów (szczerze mówiąc, to nie wiem jak to wygląda...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba Wie-Wiór Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011
Skąd: Katowice Ligota

PostWysłany: 13-05-2011, 09:46    Odpowiedz z cytatem

Stworzyłem na FB jako wydarzenie Very Happy

https://www.facebook.com/event.php?eid=183031418412218#!/event.php?eid=183031418412218

Możecie porozsyłać do swoich znajomych.

_________________
...w górach jest wszystko co kocham... - tylko pociągów coraz mniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 13-05-2011, 13:04    Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie na profilu tysh udostępniłem Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl