Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Sprzedaż biletów kolejowych - debata
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 04-01-2011, 08:13   ! Odpowiedz z cytatem

tellchar, któryś z przewoźników w końcu padnie, i myślę że wbrew pozorom nie będzie to PR ;-)

Może doczekamy się ujednoliconej taryfy kiedyś, wtedy przed automatami będzie stało pole do popisu. Póki co udaje się głównie PRom - wspólna oferta z KM, KD, Arrivą, ba - nawet DB! (uznawanie REGIOkarty jak BahnCard25 na bilet VBB Szczecin-Berlin)...

Póki co, IC nie umie (nie chce?) ustawić w swoich automatach sprzedaży biletów na TLK, a automat PR wprawdzie obsługuje liczne rodzaje biletów (łącznie z REGIOkarnetami), i nawet zna taryfę RAZEM (bo używa jej do "Ty i raz dwa trzy") ale nie umie wydać biletu do REGIOkarty...

Nie wiem jak biletomaty IC, ale PRowskie są zdaje się finansowane przez Ciocię Unię, która jak sądzę zadbała i zobowiązała do zakupienia biletomatów uniwersalnych - z potencjalną możliwością obsługi innych przewoźników.

A moim marzeniem jest pojawienie się zewnętrznej firmy która porządnie zrobi biletomaty, stacjonarne i pociągowe, i udostępni swoje uslugi wszystkim chętnym przewoźnikom. Może powinno się stworzyć ustawowe podstawy funkcjonowania takiego usługodawcy.


Propozycja w kwestii biletów, do zrealizowania od zaraz: wymiana biletu (również, a nawet zwłaszcza innego przewoźnika) w pociagu powinna polegać na pobraniu złego biletu i wydaniu nowego, z wzięciem ceny tego pierwszego w rozliczneniu. Poświadczanie biletów o niewykorzystaniu i sprzedawanie nowych za pełną cenę to jakaś farsa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-02-2011, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Może zróbmy dyskusję w innym kluczu, nie opisowo, ale argumentami od podpunktów:

Czy rezygnacja z prowadzenia własnych kas biletowych przez Przewozy Regionalne na rzecz alternatywnych form dystrybucji biletów:
- automaty w pociągach i na stacjach
- sprzedaż przez Internet
- kasy agencyjne
- kasy innych przewoźników
- obsługa pociągów (kierownicy, konduktorzy)
- Biura Obsługi Podróżnego - w dużych miastach i dworcach o dużym przepływie podróżnych

jest mniejszym czy większym złem dla Przewozów Regionalnych?
Proszę o argumenty dlaczego lepiej zlikwidować kasy i dlaczego lepiej je zostawić.

Dodam kwestię spółki Dworzec Polski - skoro Przewozy Regionalne mają płacić opłatę dworcową, to może ten podmiot powinien zająć się dystrybucją biletów kolejowych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-02-2011, 19:16   

Zmniejsza się koszty semistałe, zależne od mocy przerobowych przedsiębiorstwa (wzrastają przy zwiększonych mocach produkcyjnych), bo firma chce być liderem kosztowym. Tam gdzie kasy są niepotrzebne, dobrym rozwiązaniem jest automat (oczywiście taki, który rzadko się psuje i na każdy rodzaj pociągu). Automaty PR powinny sprzedawać bilety na wszystkie kategorie pociągów, a nie li tylko na swoje Smile
Po drugie, kasy agencyjne też są dobrym pomysłem (wydziela się najbardziej kosztochłonne komórki zgodnie z koncepcją koniczyny) Very Happy
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-02-2011, 11:12   

Cytat:
- automaty w pociągach i na stacjach
- sprzedaż przez Internet
- kasy agencyjne
- kasy innych przewoźników
- obsługa pociągów (kierownicy, konduktorzy)
- Biura Obsługi Podróżnego - w dużych miastach i dworcach o dużym przepływie podróżnych


1. W pociągach z blokadą radiową sprzedaży w chwili kontroli.
2. Oczywiście 5-10% zniżki.
3. Jak najbardziej tam gdzie się opłaca.
4. Tak jak jest
5. Tak jest Very Happy
6. Kraków, Tarnów.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 02-05-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Już niedługo wszystko sami bedziemy robić. Sklepy samoobsługowe, banki tak samo, teraz sam sobie bilet drukujesz. Tyle, że to by sens miało jakby jakieś zniżki ze sobą niosło.
A co do babci widocznie miała taką krzepę Mr. Green

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2011, 10:29   

@kris123, możesz sobie sam wydrukować bilet i jeszcze Ci źle!? Typowe polskie malkontenctwo! Wybaczcie, ale drażni mnie już to.
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 02-05-2011, 10:32    Odpowiedz z cytatem

kris123,
Heh zamiast robić dopłatę w pociągu albo stać w kolejce gdzie jest jedna kasa czynna kolejka jak do sklepu w PRL, to lepiej mieć właśnie druknięty bilecik. Konduktor skanuje tylko kod swym mega kalkulatorem i po sprawie. Zero problemów.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-05-2011, 10:39    Odpowiedz z cytatem

z tego co zauważyłem można już kupić przez internet bilety:
- w bezpośrednich relacjach REGIO, IR, RE; również niektóre oferty specjalne
- w bezpośrednich pociągach EIC i większości TLK

PKP IC ma automaty na dworcu Centralnym i COKu na Grójeckiej
PRy mają automaty m. in. na stacjach: Wrocław Główny, Opole Główne, Stargard Szczeciński, Trzebinia, Tarnów, Poznań Główny
Kolej Mazowieckie maja automaty na większych przystankach; można tez korzystać od dobowego wzwyż z biletów ZTM Warszawa, której automatów w stolicy dużo. nawet w Łodzi się jedne pojawił.


Więc kanały alternatywne się rozwijają. Oby tak dalej i jeszcze szybciej Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 02-05-2011, 10:40    Odpowiedz z cytatem

No i ruszyła sprzedaż biletów i-pr. Choć jeszcze niektórzy konduktorzy mają problemy z takimi biletami wydrukowanymi na kartce.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-05-2011, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Już niedługo wszystko sami bedziemy robić. Sklepy samoobsługowe, banki tak samo, teraz sam sobie bilet drukujesz. Tyle, że to by sens miało jakby jakieś zniżki ze sobą niosło.


Zeit ist Geld - w ten sposób się oszczędza. Jak masz konto z szybkimi płatnościami, bądź kartę umożliwiającą szybkie transakcje przez Internet (myślę, ze co najmniej 75% Polaków w wieku 20-50 posiada któreś z tych), to lepiej szybko kupić bilet przez Internet niż stać w kolejce do kasy.

W IC swego czasu bilety kupowane przez e-ic były troszkę tańsze (zaokrąglanie ceny w dół). A możesz tylko tam kupić ofertę "Wcześniej i taniej", dzięki czemu jedziesz nawet za połowę tego, co zapłaciłbyś w kasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 02-05-2011, 13:56    Odpowiedz z cytatem

loker napisał/a:

Zeit ist Geld - w ten sposób się oszczędza. Jak masz konto z szybkimi płatnościami, bądź kartę umożliwiającą szybkie transakcje przez Internet (myślę, ze co najmniej 75% Polaków w wieku 20-50 posiada któreś z tych), to lepiej szybko kupić bilet przez Internet niż stać w kolejce do kasy.


Zdziwiłbys sie. Mnóstwo znajomych ma jakies tam konto ale tylko dlatego, ze pracodawca wysyła im kase na ROR. I nie korzystają z płatności w internecie itp. Proszę nie podawac 75 % bo na 100 % tak nie jest.
I ja sam nie mam ani konta z szybkimi płatnościami ani karty co umożliwia szybkie transakcje.
Dodam, ze drukarki też nie mam a gdzieś ten bilet wydrukować trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chlopiecdobicia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2010

PostWysłany: 02-05-2011, 13:58    Odpowiedz z cytatem

kris123 napisał/a:
Tyle, że to by sens miało jakby jakieś zniżki ze sobą niosło.

To, że jest ci o wiele wygodniej, nie wystarczy? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-05-2011, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie to wolę kupić bilet w kasie. Dlaczego? Kupując przez internet nie mam dodatkowej zniżki więc nic nie Zyskuję, a kupując w kasie daję pracę kasjerce. To ważne zwłaszcza że sam za kilka lat będę szukał pracy i jak wszędzie będzie automatyka to gdzie mi robotę dadzą?
Poza tym kasjer zawsze jest też po to by udzielić informacji taryfowych lub porad jaki bilet kupić by było taniej... Dodatkowo nie muszę płacić za używanie karty, drukować biletu bać się ataku hakerów itd.

Tnij cytaty.
@mk1992.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-05-2011, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Akurat kasjerka Ci udzieli porady jak kupić tańszy bilet...
Wydruk biletu - 0,10 zł
kartę i tak będziesz szybciej czy później miał.

katowicer, nie zgadzam się z Tobą. Pracodawca każe, bo mu tak wygodniej. A Twoi znajomi potrzebują czasu, by przekonać się, że im tez wygodniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

chlopiecdobicia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2010

PostWysłany: 02-05-2011, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
kupując w kasie daję pracę kasjerce.

Dawanie pracy dla samej pracy? Byłby z ciebie dobry związkowiec.

Sebcio napisał/a:
To ważne zwłaszcza że sam za kilka lat będę szukał pracy i jak wszędzie będzie automatyka to gdzie mi robotę dadzą?

To już kilka razy w historii przerabialiśmy. Neoluddyzm wiecznie żywy. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl