Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Mieszkania kolejowe
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-05-2011, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Mam informację dla kolejarzy z PKP Cargo. Zarząd spółki wie o tym, ale nie wiem czy przekazał załodze (prawdopodobnie nie). Otóż dowiedziałam się co następuje...

Uchwała zarządu PKP S.A. nr 99 z dnia 22.02.2011 mówi, że pracownicy PKP Cargo (i spółek-córek) tracą prawo do najmu kolejowych mieszkań zakładowych.

Zapewne ma to związek z planowaną na ten rok prywatyzacją PKP Cargo.

O szczegóły pytajcie swoich bossów związkowych!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 06-05-2011, 08:50    Odpowiedz z cytatem

W sumie racja - ale zawsze można mieć odrobinę satysfakcji z pokazania betonowi że ludzie nie barany.
A tak w ogóle to jeszcze są dawane jakieś mieszkania kolejowe?

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-05-2011, 09:03    Odpowiedz z cytatem

Dotychczasowi najemcy zachowują prawo do najmu. Uchwała zarządu PKP S.A. dotyczy tych, którzy dopiero starają się o przydział mieszkania. Analogicznie sprawa wygląda w PR i KM.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Mieszkania zakładowe:

http://wolnadroga.pl/index.php?s=7&n=317405

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

wilk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2010

PostWysłany: 31-10-2012, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim 5 lat pracy , to nie jest prawdą znam osoby które po sześciu miesiącach pracy w IC dostały mieszkanie , nie wiem jakim sposobem!!! ja starałem się w latach 90-tych o lokal i usłuszałem że jestem za młody na mieszkanie , ale tamte czasy już mineły, tylko osoby pracujące za czasów komuny w
OGM-ie myślą ,że czas dla nich się zatrzymał i są nietykalni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 31-10-2012, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie wiem jakim sposobem!

Plecy dobry kolego, plecy Wink

Pracuję w PKP PLK już ponad rok. Gdy tylko poszedłem choć wspomnieć o mieszkaniu kolejowym (miło by było w końcu opuścić dom rodzinny) uprzejme panie (a przez uprzejme mam na myśli opryskliwe) wyśmiały mnie i pozbawiły wszelkiej nadziei na jego uzyskanie. Wspomniały, że jeżeli nie mam znajomości, albo 3 dzieci i trudnej sytuacji w domu to nie mam co liczyć na mieszkanie.

No i tak sobie ciułam u rodziców w małym pokoju, bo kolej zrobiła mnie w ch**a Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-11-2012, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Mieszkania zakładowe (2):

http://wolnadroga.pl/index.php?s=7&n=317431

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

bXter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2012

PostWysłany: 18-01-2013, 13:15    Odpowiedz z cytatem

witam, od niedawna pracuje w Zakładzie linii kolejowych w Poznaniu w służbie drogowej. zacząłem się interesować tematem mieszkań kolejowych i pytałem starszych pracowników jak to wygląda teraz z nimi sprawa.
tak więc jedna z osób kompetentnych powiedziała mi, że czegoś takiego jak ta komisja przydzielająca mieszkania już nie istnieje, nie ma składania wniosków i oczekiwania na oferty.
wszystkie pozostałe lokale mieszkalne zostały przekazane konkretnym oddziałom spółki pkp-nieruchomości, gdzie na takowe mieszkania są organizowane przetargi otwarte, gdzie raczej ceny są już zbliżone do tych komercyjnych. także zostałem dość brutalnie sprowadzony na ziemię. nie wiem jak sprawa wygląda w innych Zakładach/Województwach, ale chyba u mnie już nie ma żadnych szans na własne mieszkanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-05-2013, 11:34   PKP podwyższa czynsze nawet o 541 proc. Odpowiedz z cytatem

PKP SA chce od września podwyższyć czynsze w mieszkaniach kolejowych i zlikwidować 19 milionów złotych deficytu na działalności mieszkaniowej - informuje "Gazeta Wyborcza". Dziennik podkreśla, że do tej pory najniższe stawki czynszów sięgały ledwie... 20-30 groszy za metr kwadratowy za miesiąc. Przeciwko planom PKP już protestują najemcy lokali.

PKP SA dysponuje ponad 25 tysiącami lokali mieszkalnych. Ich mieszkańcy to zazwyczaj kolejarze lub byli kolejarze czy ich rodziny. Mieszkania nie są w najlepszym standardzie, ale za to często są w niezłej lokalizacji.

PKP przez lata utrzymywało opłaty czynszowe na bardzo niskim poziomie. Po zmianach niektórzy mieszkańcy lokali będą musieli zapłacić kilkakrotnie więcej za czynsz. Nic więc dziwnego, że najemcy już piszą listy protestacyjne w sprawie podwyżek.

O ile wzrosną czynsze w poszczególnych regionach?

Podwyżki czynszu lokali w województwie wielkopolskim sięgną średnio 541 proc., a śląskim - 333 proc., a w dolnośląskim - 320 procent. W wielkopolskim opłata za metr kwadratowy za miesiąc wzrośnie z 46 groszy do 2,95 złotych. To oznacza, że wynajmujący mieszkanie o powierzchni 50 m kw. zamiast 23 zł czynszu zapłaci średnio miesięcznie 147,5 złotych.

PKP liczy na to, że poprzez podwyżki uda się choć trochę zmniejszyć deficyt wynikający z działalności mieszkaniowej. W zeszłym roku strata na działalności mieszkaniowej PKP sięgnęła 19 mln złotych. Wprowadzona podwyżka powinna poprawić wynik o około 14 mln zł w skali roku.

źródło: rmf24.pl

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-05-2013, 16:31    Odpowiedz z cytatem

To jest skandal, że do tej pory tak mało płacili. Dostali za darmo mieszkania i jeszcze nie stać ich na "groszowe" opłaty. Toż to kuriozalna sytuacja. Ludzie w Polsce biorą kredyty mieszkaniowe na 20 - 30 lat w celu zakupu mieszkania a kolejarze najchętniej nie płaciliby nawet złotówki. Ten kto do tej pory tak pobłażał lokatorom powinien pójść siedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mietekzuqwertyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2013

PostWysłany: 28-05-2013, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PKP liczy na to, że poprzez podwyżki uda się choć trochę zmniejszyć deficyt wynikający z działalności mieszkaniowej. W zeszłym roku strata na działalności mieszkaniowej PKP sięgnęła 19 mln złotych.
No nawet w mieszkaniach mają minus, bez jaj co za firma Shocked
Co do mieszkań to jeśli są kolejowe w jakimś starym budynku dworcowym to ciężko mówić o luksusach ale jeśli mówimy o blokach w centrum miast to rzeczywiście dziwnie podejrzane te ceny... chociaż ciekawe ile z tych kolejowych mieszkań zostało już sprzedanych za 1% wartości przed podniesieniem tego śmiesznego czynszu. I już wiem dlaczego PLKa wprowadza do umów z pracownikami wyższego rzędu klauzulę o tym, że firma będzie płaciła za wynajem mieszkania nawet do 1 tys zł jeśli pracownik jest bardzo cenny i ma do pracy więcej niż 100km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-05-2013, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz zauważyli to ludzie z ekipy prezesa J. Karnowskiego ? A co robili w tej sprawie przez rok ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 28-05-2013, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Grad, zdajesz sobie sprawę jak te mieszkania wyglądają?
Wyłączając nieliczne budynki dworcowe po remontach te mieszkania to rozpadające się ruiny. Nie inwestowano w nie od dziesięcioleci. Stolarka okienna rozpada się zżerana przez korniki. Tynk odpada z elewacji zagrażając bezpieczeństwu przechodniów i mieszkańców. Dachy najczęściej pokryte papą przeciekają...
Nic nie jest czarno-białe, jak to ci się wydaje.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-05-2013, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Tak zdaję sobie sprawę. Znam głównie takie mieszkania kolejowe w których mieszkają dyrektorzy kolejowi. Na ogół te mieszkania mają zazwyczaj ok. 70 m kw.
A to, że są jakieś wyjątki w złym stanie technicznym to inna sprawa. Jeśli za drogo to niech wynajmą sobie na mieście lub wezmą kredyt i kupią mieszkanie na wolnym rynku. To jest podobno gospodarka rynkowa a PKP to nie jest organizacja charytatywna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-05-2013, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To oznacza, że wynajmujący mieszkanie o powierzchni 50 m kw. zamiast 23 zł czynszu zapłaci średnio miesięcznie 147,5 złotych.

To dalej będą śmieszne grosze. Nie dziwię się, że PKP SA ma ponad 4 mld zł długów, skoro od lat wynajmuje setki jeśli nie tysiące mieszkań kolejowych za symboliczną złotówkę. Natomiast za powierzchnię handlową na dworcach żąda od najemców irracjonalne dużo, co skutkuje odpływem biznesu z dworców PKP, w związku z tym wiele dworców (często po modernizacji) świeci pustkami!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl