Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rodzice z małymi dziećmi w wagonie bezprzedziałowym
Autor Wiadomość

taken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2011

PostWysłany: 30-04-2011, 08:43   Rodzice z małymi dziećmi w wagonie bezprzedziałowym Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Co to za jakaś mania jeżdżenia z małymi dziećmi w pociągach IC w wagonach bezprzedziałowych....
Właśnie jadę "Panoramą" 1601 dopiero godzinę jedziemy a ja już mam serdecznie dość!!!!
Za mną siedzi jakaś para z dwójką dzieci i oczywiście dzieci cały czas drą się już mi łep pęka.... a przede mną jeszcze 4 godziny jazdy pociągiem.....już nie wspomnę o tym, że co chwile zaliczam kopa w siedzenie tak, że mnie kark już boli.....

Pozdr
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 30-04-2011, 09:00    Odpowiedz z cytatem

Rodzice - jak wielu podróżnych - często kupują bilety pierwsze lepsze. A te są rzucane z reguły na bezprzedziałówki.

Ja robię tak, że jak już kupuję bilet (bo często kupuję dopiero w pociągu - wtedy miejsca sobie wybieram, jak mogę, bo w środku tygodnia w niektórych EIC można sobie na to pozwolić) i jak mi coś nie pasuje, to szukam sobie miejsca lepszego.
Jedziesz Panoramą, jak teraz na horyzoncie widzisz coś wolnego, to ja bym się spokojnie przesiadł, bo od Poznania do Wrocławia będzie już tylko luźniej.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2011

PostWysłany: 30-04-2011, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, chyba tak zrobię bo jadę do rodziny gdzie są dzieci a już mam dość dzieci na najbliższe pół roku....

A tak w ogóle czy kierownik pociągu nie powinien "takich par" przenosić do przedziałów dla matki z dzieckiem? Nie wiem jak to w IC ale jak wracam z pracy do domu to w TLK w każdym wagonie 1 przedział jest zamknięty i opisany dla matki z dzieckiem..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-04-2011, 09:08    Odpowiedz z cytatem

Jest rezerwacja obowiązkowa, więc specjalnych przedziałów dla matki z dzieckiem się nie wyznacza.
Chyba, ze dla małych dzieci - wagon z takim przedziałem kursuje m. in. w EIC Tatry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

taken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2011

PostWysłany: 30-04-2011, 09:10    Odpowiedz z cytatem

Właśnie szły jakieś 3 dziewczyny i powiedziały, że przeszukały cały pociąg i nie ma nigdzie wolnych 3 miejsc koło siebie... więc wnioskuję, że będzie ciężko coś znaleźć bo podróżuję z Żoną....

[ Dodano: 30-04-2011, 09:22 ]
loker napisał/a:
Jest rezerwacja obowiązkowa, więc specjalnych przedziałów dla matki z dzieckiem się nie wyznacza.
Chyba, ze dla małych dzieci - wagon z takim przedziałem kursuje m. in. w EIC Tatry


Ciekawe
Codziennie jeżdżę TLK 38108 wsiadam na dworcu Warszawa Wsh i zawsze w 3 ostatnich wagonach są zamknięte na kwadrat przedziały z napisem dla matki z dzieckiem.


Edit:
Właśnie jechałem 171km/h a przynajmniej tak pisało na wyświetlaczu - nie wiedziałem, że mamy wagony dopuszczone do 160km/h+ Wink bo nawet BWE ostatnio widziałem z wagonami 160km/h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 30-04-2011, 10:03    Odpowiedz z cytatem

taken napisał/a:
Właśnie szły jakieś 3 dziewczyny i powiedziały, że przeszukały cały pociąg i nie ma nigdzie wolnych 3 miejsc koło siebie... więc wnioskuję, że będzie ciężko coś znaleźć bo podróżuję z Żoną....

Sprawdź w wagonach 15 i 8 (powinny być chyba bezprzedziałowe oba jeżeli dobrze pamiętam) miejsca 11-18.
Te miejsca zwykle są wolne (nierezerwowane), chyba że ktoś na nich już usiadł na takiej zasadzie na jakiej ja podróżuję.
W sumie dziś sobota długoweekendowa, to nawet w Panoramie może być ciaśniej. Ja nią czasem jeżdżę w tygodniu. W wagonie 15 miejsca można znaleźć bardzo łatwo takie, jakie komu pasują.
W przedziałach zwykle jest ciaśniej.
W Poznaniu więcej ludzi wysiądzie niż wsiądzie, więc powinno być dobrze.

Cytat:

Edit:
Właśnie jechałem 171km/h a przynajmniej tak pisało na wyświetlaczu - nie wiedziałem, że mamy wagony dopuszczone do 160km/h+ Wink bo nawet BWE ostatnio widziałem z wagonami 160km/h

Wagonów dopuszczonych do 160+ trochę mamy, ale z tego co widzę jedziesz jednak 15-tką z miejscami dla rowerów, one sa akurat na 160. Ale to mało istotne. Tak jak już kiedyś tłumaczyłem - wyświetlacze wagonowe mają tolerancję jakieś 3-4%, a czasem i 50%.
Nawet jak założysz te 3-4% odchyłki, to maszynista jak jedzie te 160 to ty właśnie możesz zobaczyć o tyle procent więcej lub mniej (w skrajnym przypadku) a nawet i więcej, bo w końcu na budziku maszynista ma 160, a może jechać nieco więcej w rzeczywistości.
Ot, prawa urządzeń wskazujących Smile

A wagon spokojnie wytrzyma, bo musi wytrzymać i stabilnie jechać przy prędkości 160+10%.

[ Dodano: 30-04-2011, 11:07 ]
Cytat:
Codziennie jeżdżę TLK 38108 wsiadam na dworcu Warszawa Wsh i zawsze w 3 ostatnich wagonach są zamknięte na kwadrat przedziały z napisem dla matki z dzieckiem.


W EIC tego nie ma.
Kierownik ma dodatkowe miejsca (11-18) w wagonach w których może ulokować podróżnych niepełnosprawnych, jakieś tam kobiety w ciąży, czy czasem z dziećmi. Zdarzają się przedziały dla matek z dziećmi (takie kolorowe Smile ) ale mało tego jest (też na miejscach z zakresu 11-18).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2011

PostWysłany: 30-04-2011, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź niestety miejsca o których piszesz widzę, że są zajęte wiec pozostaje mi siedzieć na swoim miejscu.
Co ciekawe właśnie Pani chodziła z Warsu i powiedziała, że nie trzeba chodzić do wagonu warsowego można u Niej zamówić jedzonko i przyniesie gotowe - miło się zaskoczyłem tym faktem Smile
Ale niestety ciągle brak WiFi Sad choć ostatnio słyszałem, że w pociągach IR można spotkać wagony z WiFi, ciekawe kiedy IC wyjdzie na przeciw i wprowadzi taka usługę również...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 30-04-2011, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co ciekawe właśnie Pani chodziła z Warsu i powiedziała, że nie trzeba chodzić do wagonu warsowego można u Niej zamówić jedzonko i przyniesie gotowe


Tak, jeżeli pociąg prowadzi wagon restauracyjny (nie barowy), to zawsze tak mówią i noszą co tam ludzie chcą.


Cytat:
Ale niestety ciągle brak WiFi

W wagonach "starego" typu nieprędko będzie.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2011

PostWysłany: 30-04-2011, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Tak wiem bo jesteśmy 100 lat za murzynami....
W ogóle IC ma jakiekolwiek wagony z WiFi ?
Bo kiedyś IC prowadziło projekt internetu w wagonie biznesowym z plazmami itp ale nie wiem jak sie skończył, na dniach techniki kolejowej oglądałem ten wagon i okazało się, że nie ma sieci w wagonie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 30-04-2011, 11:24    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie wiem wiele co do WiFi w IC...

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-05-2011, 14:47    Odpowiedz z cytatem

przewoz napisał/a:
Zdarzają się przedziały dla matek z dziećmi (takie kolorowe Smile ) ale mało tego jest (też na miejscach z zakresu 11-18).


Specjalne przedziały dla matek z dziećmi (małymi!) z miejscem do przewijania i "dziecięcym" dywanikiem są tylko w niektórych pociągach (na "stałe" na Beskidach na pewno), ale nie są to numery z zakresu 11-16 (a nie 18), tylko 101-103 (w każdym razie "na wysokich numerach"). Niski zakres (przedział nr 1) to jest w wagonie dla niepełnosprawnych, który to na stałe kursuje w EIC "Górnik" jako wagon nr 7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 06-05-2011, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Niski zakres dla niepełnosprawnych jest jeszcze w składach BWE (jeden wagon chyba na obieg).
Ale ogólnie - niskie i najwyższe numery często są jako przedział zarezerwowany a to dla niepełnosprawnych, a to dla matek z dziećmi, a to jako miejsca do dyspozycji etc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-05-2011, 16:37   

Tak, w 2 klasie w BWE miejsca dla wózków mają miejsca 13 i 15. Miejsca siedzące w tym przedziale mają numery 16 i 14, ale w ogóle nie ma żadnej możliwości ich rezerwacji.

Jeszcze są miejsca dla wózków w 1 klasie chyba w wagonie restauracyjnym, ale nigdy nie widziałem jak to wygląda ani nie próbowałem ich rezerwować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl