Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dworzec niechciany przestaje być dworcem
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 31-03-2011, 11:00   Dworzec niechciany przestaje być dworcem Odpowiedz z cytatem

Prześluga: Dworzec niechciany przestaje być dworcem

PKP SA zakończyło modernizację wrocławskich dworców Mikołajów, Kuźniki, Pracze, Leśnica. Niestety nie oznacza, że pasażerowie mogą z nich korzystać. - Postanowiliśmy tych dworców nie otwierać, ponieważ nie był zainteresowany udziałem w tych dworcach żaden przewoźnik, co jest dla mnie kuriozum - powiedział Jacek Prześluga, członek zarządu PKP SA i prezes spółki Dworzec Polski podczas konferencji „Region - Miasto - Kolej”, zorganizowanej przez „Rynek Kolejowy”.

– Wyremontowaliśmy 4 dworce we Wrocławiu. Trzy remonty już się zakończyły, czwarty się kończy. To są małe dworce zrobione pod kątem Euro 2012. Wrocław jako jedyne miasto będzie miał tak dużą liczbę odnowionych dworców. I postanowiliśmy tych dworców nie otwierać, ponieważ nie był zainteresowany udziałem w tych dworcach żaden przewoźnik, co jest dla mnie kuriozum. Bo już nie można powiedzieć, że "ja nie chcę tego waszego syfu" – przepraszam, ale tak to się określa – "bo mi tam śmierdzi". Ale nie, mamy cztery nowe dworce i nikt ich nie chce – powiedział Jacek Prześluga.

– Ponieważ na dworzec jedzie się z zamkniętymi nosami, więc nie chcieli ich także najemcy komercyjni. Bo to jest dworzec, czyli coś passe, gorszego, coś co sprawia, że ceny moje jako managera wynajmującego powierzchnię są cenami z górnej półki, tylko w bardzo niskim rejestrze. Ja nie mogę powiedzieć: chodźcie na dworce, bo to jest świetny kawał placu. Nie. To nie jest prawda. Ale powiem tak: może czasami metodami siłowymi, może czasami płaczem i żebractwem udaje się zachęcić samorząd i myślę, że we Wrocławiu będzie tak, że te dworce staną się dworcami wspólnymi samorządu i naszymi, czyli będę tam miał partnera. Ale to wcale nie musi oznaczać, że to będą dworce dla kolejarzy i kolei. Bo jeżeli kolej sama nie widzi takiej potrzeby to ja nie widzę potrzeby, dla której miałbym korzystając z tego, że zarządzam tą częścią infrastruktury, robić kolejom prezenty. Dworzec niechciany przestaje być dworcem. Staje się obiektem – podkreślił prezes spółki Dworzec Polski.

– Szkoda, że nie przyniosłem państwu do pokazania zdjęć rozkładów jazdy wywieszonych na kawałach postrzępionej blachy przybitych czterema gwoździami na słupach dworca Wrocław Pracze, żebyście zobaczyli, jak teraz w standardzie naszym wyglądają przewoźnicy, jak się odwróciły role. Te święte krowy chodzące po Polsce i mówiące: my jesteśmy solą ziemi kolejowej, a te wstrętne dworce nam przeszkadzają, kiedy nagle zniknął problem, wykazują zerowe zainteresowanie. Więc ja mówię wprost: niektóre dworce w Polsce po prostu znikną. Nie znikną z powierzchni ziemi. Zostaną przekształcone w cokolwiek innego – nieruchomość, którą da się zagospodarować na wszystko: "Biedronkę", mieszkanie, sklep, stację benzynową. Myśmy wymyślili ponad 200 zastosowań dworców. I tych 200 zastosowań przekazaliśmy swojego czasu samorządom. Miałem taką rundę "road show" pod dwóch dużych województwach Polski północnej: podlaskim i warmińsko-mazurskim. Pojechałem, spotkałem się ze wszystkimi wójtami, burmistrzami jednostek samorządowych, mówiąc: bierzcie, co mamy. Jaki był odzew? Zerowy – powiedział Jacek Prześluga.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 31-03-2011, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pojechałem, spotkałem się ze wszystkimi wójtami, burmistrzami jednostek samorządowych, mówiąc: bierzcie, co mamy. Jaki był odzew? Zerowy – powiedział Jacek Prześluga.

Tymczasem co rusz jest problem z przekazywaniem przez PKP dworców. O tym oczywiście p. Prześluga nie wie.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 31-03-2011, 22:01    Odpowiedz z cytatem

To normalne jeśli nie ma chętnych, wspomina o tym przy końcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 31-03-2011, 22:03    Odpowiedz z cytatem

A może stawki czynszów są nie do przyjęcia? IC chciało otworzyć kasę na Wrocław Mikołajów ,więc dlaczego nie otwarło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 31-03-2011, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To normalne jeśli nie ma chętnych

Np. Zakopane od roku usiłuje przejąć dworzec, bez skutku.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-04-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

anas, też o tym słyszałem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ben Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010
Skąd: Zakopane/Lublin

PostWysłany: 12-05-2011, 20:47    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka: przejęło już w lutym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl