Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Luksusowe TLK
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 02-05-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

pitagoras23 napisał/a:
Zresztą tak się zastanawiam po co komu pierwsza klasa, skoro i tak zazwyczaj są w połowie puste, jak nie całkowicie. Zamiast tego lepiej niech jeżdżą same dwójki, bądź przy modernizacji robią wagony 1/2 te słynne połówkowe.


No ja teraz z Krakowa do Wolsztyna (na paradę) zrobiłem kółeczko na podróżnku i plusie, tylko podróżnik taki na 1 kl. za 99 zł. I tak wszystko wyszło taniej niż gdybym kupował bilety odcinkowe 2-klasy bez zniżki bo już żadnej nie mam. No i spoko, ludzie np. we Wrocławiu przed przyjazdem każdego TLK, cały tłum, jak przyjadą wagony to walka o wejście, potem walka o miejsce. Ja jak zawsze jeździłem 2 klasą to byłem dobry w takich przepychankach, nie patyczkowałem się i zwykle miałem nawet miejsce przy oknie, jednak naprawdę miło mi było teraz sobie stać i patrzyć na to z boku, a do pociągu wsiadałem jak cały tłum znikł z peronu. I za każdym razem (a jechałem kilkoma różnymi TLK) miałem CAŁY przedział dla siebie. Nie jechały jednak puste, w 60%-80% przedziałów ktoś był (1-3 osoby zwykle). Ty chcesz stłoczyć wszystkich w 1 klasie jak w 2-giej, ale idea 1 lkasy ma być chyba taka, że płace i mam luksus no nie ?? W moim przekonaniu luksus to właśnie cały przedział dla mnie, bo to czy wagon to 112A, czy Z2 to akurat mnie bez róznicy, chodzi mi o prywatność (a przynajmniej wiele większą szansę na to niż w 2 klasie) a nie o wystrój wnętrza.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 02-05-2011, 11:32    Odpowiedz z cytatem

@up - jezeli pierwsza klasa to mialby byc luksus w postaci całego przedziału dla CIebie to by robili przedziały z jednym tronem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 02-05-2011, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Aktualne braki dwójek

Skąd ta pewność, chyba nie po uwaleniu kilkudziesięciu pociągów. Aktualnie to jest nadmiar ale wagonów 1 kl. a że wykorzystanie ich jest nie mniej ważne od dwójek więc i nie mogą tylko stać i generować koszty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 02-05-2011, 12:29    Odpowiedz z cytatem

@ white_snoopy - nie muszą robić przedziałów z tronem, wystarczy by dołączali tak jak teraz to robią jeden jedyny wagon 1 kl do każdego składu, chętnych jest tak mało na 1 klasę, że w każdym miałem przedział dla siebie. Przesadą jest natomiast to co było w pociągu którym jechałem z Leszna do Wrocławia (w sobotę), tam były 2x 1kl, + 3x 2kl. Aż tyle 1kl nie było potrzeba bo faktycznie większość puste a te 2kl załadowane bo wsiadało dużo ludzi z osobowego z Wolsztyna z parady. Ale jeden wagon 1kl powinien w TLK być.

Wracając (w niedzielę) trafiłem też na pociąg jadący z Wrocławia o 16.22 do Krakowa i on był złożony z samych zdeklasowanych i co ciekawe mimo biletu na 1 kl jechałem klasą drugą bo był lepszy wagon jako 2 klasa (taki 112A z okrągłymi szybami) niż ten co dali jako 1 klasa (taki 112A z kwatratowymii szybami). I co ciekawe w tym pociągu ogólnie było mało ludzi i tak samo w 2 klasie miałem sam dla siebie przedział, i pewnie bym miał do Krakowa, z tym że w Kędzierzynie stały fajne gagary to wysiadłem pofotografować a podróż kontynuowałem kolejnym TLK jadącym za godzinę, on już był bardziej zapełniony i 2 klasa była normalna to poszedłem do 1-szej tam znowu przedział sam dla siebie.

Powiem też, że zaobserwowałem że konduktorzy inaczej zachowują się w pierwszej klasie. Bo w 2-giej wchodzi z hukiem i BILETY DO KONTROLI się drze a w 1-szej "Dzień dobry, przepraszam, chciałem sprawdzić bilety..."

PS. Nie myślcie też że ja jestem jakiś luksusowy gość co się buja 1 klasą. W tamtym roku przejechałem 12000 km w tym 6000 TLK wszystko w 2 klasie, a jeździłem i kiblem EN57 z Krakowa do Krynicy 5 godzin w jednostce. Mało kto to wytrzyma bo ja tu na forum czytam lamenty o starych kiblach na trasach po 2 godziny a nie 5. A ja nie narzekałem wręcz mi się podobało bo lubię jednostki EN57. W tym roku do tego wyjazdu, przejechałem TLK i Regio 3000 km, i też wszystko w 2 klasie. Poprostu raz sobie chciałem potestować 1 klasę i dopłaciłem więc te 30 zł więcej do tego wyjazdu. Pewnie na kolejne wyjazdy pojadę znowu 2 klasą, ale uważam, że dobrze że jest taka opcja, że jak dopłacisz to masz fajnie pod warunkiem, że jest to jako opcja i można jechać też za normalną cenę czyli jak w TLK. Natomiast jestem przeciwnikiem EIC bo one nie mają taniej opcji, tylko bardzo drogie stawki w każdej klasie.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2011, 17:39    Odpowiedz z cytatem

TLK 53103 (d. Sukiennice) Gdynia - Kraków Płaszów zauważona dzisiaj, złożona z samych czerwonych jedynek (jako dwójki) i jednym (rzeczywistym) wagonem pierwszej klasy (malowanie IC). Skład miał około 7 wagonów.

A czy ktoś się orientuje czy na E30 jeżdżą jakieś "luksusowe TLKi"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-05-2011, 00:15    Odpowiedz z cytatem

Takie "luksusowe' TLKi to ostatnio (praktycznie od grudnia) TLK 25104/52104 Lublin-Bydgoszcz (odj. z Lublina 0 15:55). A do początku grudnia to był naprawdę luksusowy TLK. Jedynka to zazwyczaj 140A bądź jakaś modernizacja 112A. Potem wars, trzy dwójki przedziałowe to zawsze 141A i na końcu 111Arow. Zestawiany był przez Grochów. Po zmianie rozkładu jazdy zazwyczaj 5 jedynek, w różnych barwach i odmianach, z czego 4 to zdeklasowane na dwójki
Też uważam, że to jest chora sytuacja, gdy płacący za 1 klasę ma taki sam komfort jak w 2 albo i gorszy. Nieraz bowiem widziałem, że w takich "luksusowych" TLK, właściwa to 1 klasa to często stara, czerwona jedynka, z kwadratowymi okna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 13-05-2011, 09:29    Odpowiedz z cytatem

Żebyście wiedzieli, to bardzo niezdrowa sytuacja. Ja rozumiem braki taborowe, i sam fakt deklasacji jedynek mnie nie razi ani nie oburza. Zresztą uważam, że istota pierwszej klasy tkwi nie w taborze, a w tym, że jest luźno i przyjemniej się jedzie. Niemniej chora jest sytuacja, kiedy jako prawdziwa jedynka jedzie stary 112 Adu (które skądinąd bardzo lubię, no ale to moje mikolskie zboczenie, normalny pasażer tak nie ma), a zdeklasowane są takie po całkiem pokaźnych modernizacjach. Przecież wystarczy odpowiednio ponalepiać karteczki, bo te wagony i tak nie są deklasowane w sensie formalnym (tzn. w numerze itd.) tylko przez kartkę.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 13-05-2011, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Generalnie społeczeństwo w tej części Europy się ujednolica. Pierwsza klasa stopniowo coraz rzadziej jest wybierana. I tak wiec większego zapotrzebowania na jedynki wg mnie nie będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl