Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Dopłaty we Włoszech
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 22-06-2006, 18:42   Dopłaty we Włoszech Odpowiedz z cytatem

W niektórych międzynarodowych pociągach jadących do/z Włoch konieczne są dopłaty do FIP. Koszt miejscówki to 5 Euro.

Pociągi objęte dopłatami to:
- "Allegro" między Austrią i Włochami
- "Riviera" między Francją i Włochami
- pociągi między Włochami i Austrią / Niemcami przez Brenner: EN 286/287, EN 288/358, EN 289/363, EC 80/81, EC 82/83, EC 84/85, EC 86/87, EC 89/92, EC 93/88, EC 188/189
- pociągi między Włochami i Austrią przez Tarvisio: EN 234/235, EN 239/236, EN 237/238, EN 1234/1235, EN 1236/1237, Ex 1134/1135, EC 30/31, EC 32/33

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 31-08-2006, 19:04    Odpowiedz z cytatem

A co polecacie żeby pojechać do Palermo ?? z Rzymu oczywiście! Warto czy nie warto! Dopłaty, jakieś ciekawe sprawdzone pociągi....

[ Dodano: 15-09-2006, 11:14 ]
W takim razie jak jest z dopłata do IC. konkretnie ile kosztuje bo wiem, że trzeba!

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 19-11-2006, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Zasady korzystania z biletów FIP oraz karty zniżek FIP uległy pewnym komplikacjom, przez wrowadzenie cen globalnych na całej sieci. Oznacza to obowiązkowe dopłaty do biletów FIP w większości kategorii pociągów.

Największe zmiany dotyczą pociągów Cisalpino, ale o tym w oddzielnym wątku.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-11-2006, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Należy się pare słów wyjaśnienia.
Na terenie Włoch we wszystkich EC, EN i IC+ są obowiązkowe dopłaty do FIP. Do IC nie ma. W komunikacji międzynarodowej w całej relacji przebiegu pociągu obowiązkowe dopłaty są tylko w wybranych pociągach. Np. w EC "Michelangelo".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-11-2006, 01:00    Odpowiedz z cytatem

a co jeśli chodzi o ICN? Kiedyś (czyli 3 lata temu było do 1 klasy 3.99eur i do 2 klasy 4,99eur - na trasie Rzym - Sirasussa). Czy jeśli chodzi o ICN coś się zmieniło na popularnych trasach takich jak np. Rzym-Sycylia, Sycylia-Florencja/Rzym, Kalabria-Rzym/Florencja/Wenecja ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-11-2006, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Na ICN też się zmieniło. Teraz nie ma żadnych obowiązkowych dopłat. Jest rezerwacja fakultatywna (na życzenie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

spyder Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2007

PostWysłany: 23-07-2007, 14:21   Włochy - miejscówki Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja na dzien dzisiejszy wyglada sprawa z miejscowkami we Wloszech? Jesli ktos posiada informacje o wysokosci doplat do poszczegolnych kategorii pociagow to prosze o pomoc. Ja znalazlem cos takiego, dane sprzed roku:

Suburbano
Metropolitano
Regionale
Diretto
Interreginale
Tren OK
Espresso
-------------
bez doplat

IC
ICNotte
-------------
3 Euro

IC+
EC
EuroNight
--------------
5 Euro

Czy sa one nadal aktualne?

Pozdrawiam


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Scalony z nowo założonego tematu.

Moderator:
Kris\\\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 17-08-2007, 09:38   Dopłaty we Włoszech Odpowiedz z cytatem

Może ktoś był ostatnio we Włoszech , ciekawy jestem jak jest z dopłatami do pociągów EX i IC bo Włosi zapowiadali znaczne zmiany w zasadach korzystania z biletów FIP. Z góry serdecznie dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 25-08-2007, 22:36    Odpowiedz z cytatem

EX jak dawniej bezpłatnie,ale uwaga część Ex bez wagonów z miejscami do siedzenia-tylko sypialne i kuszetki.Miejscówka fakultatywna w Ex 3 euro.EN miejscówka 5 euro.O ile mi wiadomo,ale nie jestem pewny w IC,IC Plus i ICNotte dopłata 5 euro,a w pociągu 8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 25-06-2009, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Nie polecam zakupu miejscówki na dworcu Roma-Termini.Ostatnio jechałem pociągiem IC z Rzymu do Triestu(odj.14.44) z obowiązkową rezerwacją miejsc,gdy poprosiłem o miejscówke na tenże pociąg,pani w kasie zazyczyła sobie ponad 13 EUR,uzasadniając że jest to tylko bilet podstawowy na który oprócz miejscówki należy wykupić odpowiednią dopłatę na poc.IC,dlatego zrezygnowałem z zakupu i po kilku goczinach poprosiłem i tą samą miejscówkę na stacji Roma-S.Pietro za którą zapłaciłem... 3 EUR.Konduktorzy w pociągu nie mieli żadnych zastrzeżeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 26-06-2009, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Na Termini robiłem kiedyś dopłate do EN Wenecja - Budapeszt i nie miałem problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-06-2009, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do pociagów kursujących z rzymu nad morze... Planuje "przeprawe" pociągiem z Rzymu nad morze... Na dzień dzisiejszy zorientowałem się że najbliższą miejscowością nad morską jest Ostia a dokładniej Lido di Ostia. Chciałem zorientować się co do przejazdów pociągiem na tej trasie jednak nie mogę wpisać nazwy miejscowosci docelowej za każdym razem proponuje jakieś inne miejscowości w tym naczęściej Ostia Parmense (a drugiem końcu włoch!!) próbowałem na rzokładzie jazdy zarówno polskim jak i niemieckim i nic!

Jeśli ktoś zorientowany w temacie proszę o info na forum. Napiszcie z której stacji najlepiej wyjechać i coś o pociągu, jakieś dopłaty? częstość kursowania? itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 28-06-2009, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Do tej Ostii ( Lido di Ostia) kursują z Rzymu pociągi podmiejskie -prywatnego przewoźnika - zintegrowane z komunikacją miejską. Odjazdy ze stacji Porta S.Paolo obok Ostiense i linii metra B. Pociągiem FS nad morze najbliżej w kierunku Civitavecchia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 29-06-2009, 10:02    Odpowiedz z cytatem

dosyć dalego ok. 80 km, a co do tego prywatnego przewoźnika do Ostii to nieorientujesz się jak drogie bilety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 30-06-2009, 23:39    Odpowiedz z cytatem

A co się tak na tę plażę pod Rzymem uparłeś? Smile

Ja pierwszy raz jak byłem we Włoszech, to po całodziennym zwiedzaniu pojechałem nocnym, bezpośrednim pociągiem do Tropei. Bardzo ładna, piaszczysta plaża, czyste i ciepłe morze, obok plaży 2 tanie kempingi - wszystkiego pełno, bo to znany kurort.

Tu masz link z Wikipedii. Polecam tę miejscowość, byłem tam już 4 razy Smile

Od dworca kolejowego na plażę jakieś 10-15 minut pieszo.

Nocny E (Espresso) jest bez dopłat, ale możesz na własne życzenie kupić za 3e miejscówkę. W składzie zawsze była tylko 2 klasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl