Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kasy biletowe na W-wie Zachodniej
Autor Wiadomość

macklim Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2011

PostWysłany: 04-06-2011, 07:40   Kasy biletowe na W-wie Zachodniej Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że panie kasjerki na dworcu Warszawa Zachodnia stosują strajk włoski. Wypisywanie biletu zajmuje im długie minuty w trakcie których kręcą się po kasie, szukają czegoś po szufladach. Jakby celowo na zwłokę. Jeżdżę na trasie Łódź-Warszawa dosć często i zawsze trafiam na tę samą "ekipę". Kolejka jest często na pół godziny. Dworzec wygląda jakby czas PRLu się tam zatrzymał (smród i zaduch ) i pracownicy też pasują raczej do filmu Barei.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 04-06-2011, 09:18    Odpowiedz z cytatem

ja ok. 4-6x jestem na zachodnim w miesiącu kupić bilet, jest młoda dziewczyna a ślimaczy się z wystawianiem biletu, za nim wydrukuj potem go przeczyta weźmie pieniądze wyda reszte połozy sobie sprawdzi jeszcze raz i to zajmuje jej koło 3minut, a ja proszę o zwykły bilet żadne kombinacje, nie wiem jak to jest gdy ludzie kupują bilety z rezerwacją itp. druga to starsza kobieta przy sobie, głupio mądra ona wie wszystko najlepiej, staram się unikać jak się da tych kas, jak wiem którym pociągiem będę wracał odrazu kupuje bilet w Białymstoku.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 04-06-2011, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Mówicie o kasach IC przy Tunelowej, czy o asach Kolei Mazowieckich w środku tunelu przy wejściu na peron 2?

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

macklim Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2011

PostWysłany: 04-06-2011, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Kasy IC w budynku przy Tunelowej. Kiedyś były cztery kasy podzielone na IC i PR i było w miarę normalnie. Teraz zostały praktycznie dwa okienka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 04-06-2011, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio byłem w Warszawie i wsiadałem/ wysiadałem w Wawie Zachodniej. Jechałem iR na regio karnecie (bo ic bojkotuję) i chciałem podbić karnet. Wchodzę a tam chyba z 3 albo 4 okienka czynne, 15 osób przede mną ustawionych w jakaś dziwną kolejkę, nikt nie chciał puścić na 5 sekund żeby podbić bilet, stoję 10 minut i się kolejka nic nie posunęła do przodu. W końcu klnąc na cały głos, puściłem ładną wiązankę pod adresem IC i stwierdziłem że wole dać 3 PLN u kierpocia za legalizację biletu który będzie uprzejmy i wystawi od ręki. Tak też się stało.

Z tego co nasłuchiwałem to plebs nie brał jakiś cudnych biletów do wawy wschodniej przez U1 Bator i Zakopane, tylko zwykłe bilety. Baby się guzdrały niemiłosiernie. Może trzeba było którąś zwyzywać i zagrozić napisaniem skargi to by szybciej zaczęły wydawać te bilety i by nie strzelały fochów ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotr8 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 15 Lis 2010

PostWysłany: 04-06-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

REgiokarnet powinieneś podstemplować w kasie biletowej poza kolejnością
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 04-06-2011, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może trzeba było którąś zwyzywać i zagrozić napisaniem skargi to by szybciej zaczęły wydawać te bilety i by nie strzelały fochów ?


Śmiem wątpić- to niereformowalne jednostki. Ta sytuacja trwa nie od dziś - Jeżeli nic się nie zmieniło ( a w to watpie ) to na Zachodnim w kasie IC siedzą ,,spady'' z innych kas.
Mówiąc po ludzku - kiedyś tam wysyłano za karę.
Z tego co piszecie nic się nie zmieniło

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 04-06-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
REgiokarnet powinieneś podstemplować w kasie biletowej poza kolejnością

Ale co, mam się bić z 15 osobami o podbicie biletu ? Wolę dać zarobić PR-om albo kierpociowi który w przeciwieństwie do betonu z ic jest kulturalny a na jego japie widnieje uśmiech.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-06-2011, 11:13    Odpowiedz z cytatem

rufio198 no to wszystko wyjaśnia dlaczego one tak 'szybko' pracują.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 07-06-2011, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:
Wolę dać zarobić PR-om albo kierpociowi...


To jak wolisz dać im zarobić, to po co w ogóle szedłeś do kasy? Wychodzi, że jednak wolałeś zaoszczędzić te 3 czy 5 zł (czy ile to tam kosztuje w PR)! Delikatnie mówiąc - niekonsekwencja.


Cytat:
... który w przeciwieństwie do betonu z ic jest kulturalny a na jego japie widnieje uśmiech


ROTFL! Bez komentarza, tylko mój rotfl Very Happy

EOT Tylko tak nadmieniłem, bo to ani nie na temat, ani dyskusja nad zależnością spółki kolejowej od kultury i rytmu/czasu pracy człowieka :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomcat50 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2011
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 10-06-2011, 19:48    Odpowiedz z cytatem

dejw jak zwykle wszechwiedny i wszędzie widzący wrogów... :-(

Fakt, że Regio Karnet można podbijać bez kolejki jest powszechnie nieznany kolejkowiczom, więc każdorazowo jest awantura. Info o tym powinno być napisane wołami przy kasie. Nie jest, więc ten pkt regulaminu bywa martwy.

Moja historia z niewłaściwym regiokarnetem też miała odsłonę na Dworcu Zachodnim w Wawie. Tylko ze ja nie skarzyłem się na kolejkę ani na nieuprzejmość kasjerek, bo trafiłem na zero kolejki (podbijałem mój karnet w nocy) i na bardzo uprzejmą kasjerkę. Tylko tej kasjerce też powiedziałem jakim pociągiem planuję jechać i ona widziała (no.. powinna była widzieć) co podbija, bo o tym rozmawialiśmy. Jej też nie przeszkadzał RK65 w pociągu IR.

A Warszawa Zachodnia to faktycznie Bobmaj/Sajgon itd. Gdyby pozamykać część kramów w przejściach, a dać tam np. kasomaty... Czy dworzec zarabia coś na haraczu od tych straganiarzy? Jeśli tak, to im się nie opłaci i nie ma nadziei na postęp... Te babki w kasie faktycznie mają przechlapane życie.

tc2

ps. Tym razem przyjechałem do pracy w Wawie, skąd teraz piszę, IR na droższym RK. Ale podbić go w kasie w Oliwie nie zdążyłem, bo tłum w kolejce miał nastrój linczowy. W pociągu, spokojnie, 3zł. Łezka w oku, to już ostatni raz... jak bozia da teraz mnie będą dotyczyć bilety i taryfy DB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl