Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Licencja maszynisty
Autor Wiadomość

EP07Budyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009

PostWysłany: 09-06-2011, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Zależnie od wykształcenia żeby zostać pomocnikiem najpierw trafiacie na warsztat, celem poznania taboru, na okres od 3 miesięcy do pół roku, potem rozpoczynacie jazdę za praktykanta, ile nie wiem, ale ponoć sporo. Po zdanym egzaminie na pomocnika jeździcie teraz około 1,5 roku za pomocnika i zdajecie egzamin na maszynistę. To tak w skrócie wygląda. Nie wiem czy jest jakiś kurs na pomocnika po zaliczonym warsztacie, ale słyszałem że kurs jest zastąpiony jazdą za praktykanta i samo-przygotowaniem się do egzaminu na pomocnika.

Już kilku moich kolegów właśnie się szkoli, nigdy nie pracowali na kolei ani nie kończyli szkół kolejowych

A to że masz już egzamin na pomocnika jest jak najbardziej mile widziane

_________________
Kolejarze wszystkich spółek łączcie się Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 09-06-2011, 18:34    Odpowiedz z cytatem

To co trzeba zrobić żeby się dostać na owe szkolenie? Trzeba wysłać CV, czy jakąś prośbę o pokierowanie na kurs czy lepiej się gdzieś osobiście zgłosić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jankrugielka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2011

PostWysłany: 09-06-2011, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Facet wierutne bzdury opowiadasz
Nie ma juz egzaminow na pomocnika maszynisty Smile
Osoba ktora ma zdany egzamin na pomocnika maszynisty moze jeszcze zostac maszynista.
Ale teraz maja byc tylko egzaminy na maszyniste tylko czekamy na osrodki egzaminacyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 10-06-2011, 09:33    Odpowiedz z cytatem

Też tak właśnie słyszałem, ktoś wie kiedy takie ośrodki powstaną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Markuson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-06-2011, 16:06    Odpowiedz z cytatem

jankrugielka napisał/a:
Facet wierutne bzdury opowiadasz
Nie ma juz egzaminow na pomocnika maszynisty Smile
Osoba ktora ma zdany egzamin na pomocnika maszynisty moze jeszcze zostac maszynista.
Ale teraz maja byc tylko egzaminy na maszyniste tylko czekamy na osrodki egzaminacyjne.


Wiesz że gdzieś dzwoni ale nie wiesz konkretnie gdzie. Zmieniło się tylko nazewnictwo. Nie ma pomocnika ale maszynista szkolący się. Ale żeby zostać maszynistą musi przejść tą samą drogę co dawniej. Czyli egzamin taki jak na pomocnika a po 1,5 roku egzamin na maszynistę. I nie mądrzyj się w tematach o których nie masz pojęcia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 10-06-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Nie ma jeszcze żadnego certyfikowanego ośrodka szkolącego według nowego rozporządzenia. Jest natomiast możliwość egzaminowania na stanowisko maszynisty według rozporządzenia z 2004 roku. Za parę tygodni będzie także możliwość szkolenia i egzaminowania na stanowisko pomocnika maszynisty według tego rozporządzenia. Taki to okres przejściowy ma być, bo jak zwykle w Polsce, któś zapomniał o okresie przejściowym. To nie produkcja serka homogenizowanego, tylko szkolenie na bardzo odpowiedzialne stanowiska i nie można nagle sobie wprowadzać zmian w systemie, jeżeli nikt nie jest do tego przygotowany.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koleś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 11-06-2011, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Ośrodki już są,trwają przepychanki czy kurs na maszynistę mają organizować ośrodki "Szkolenie i Doradztwo" , czy też zakłady pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 11-06-2011, 16:25    Odpowiedz z cytatem

"Szkolenie i Doradztwo" to spółka, która może będzie ośrodkiem szkolącym - jeżeli uzyska certyfikat UTK. Zakłady pracy nie mają tu żadnego znaczenia.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Przego Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010

PostWysłany: 14-06-2011, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z tym co jest na stronach MI na pomocnika będzie można szkolic jeszcze przez dwa lata.
Tu są projekty:
http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_kolejowy/kolej2

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_rozporzadzen/rozp_transport_kolejowy/proj_rozp_stanowiska_ruch_kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolegapiotrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Cze 2011

PostWysłany: 15-06-2011, 21:53   Kurs pomocnika maszynisty Odpowiedz z cytatem

Witam! Smile
Niestety, człowiek uczy się na błędach- mam ukończone Liceum Ogólnokształcące (myślałem tylko o studiach). Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że jednak warto wybrać się do Technikum. Chciałem się dostać na kurs pomocnika maszynisty. Jednak, wymagania:"wykształcenie średnie oraz tytuł zawodowy technika w zawodach i specjalnościach z dziedziny mechanicznej, elektrycznej lub elektrotechnicznej, związanej z rodzajem trakcji". I pytanie: jak jest najszybsza możliwość zdobycia tytułu technika lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe? (czy tylko pozostaje szkoła policealna i 2 lata w "plecy"). Chciałem iść na Politechnikę Śląską dziennie ale nie uśmiecha mi się być przez kolejne trzy lata być na utrzymaniu rodziców. Wolałbym ukończyć kurs na pomocnika->maszynisty, następnie studiować zaocznie. Bardzo proszę o wskazówki. Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Przego Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010

PostWysłany: 16-06-2011, 17:07    Odpowiedz z cytatem

@Kolegapiotrek
Jak dla mnie, to jedynym wyjsciem dla Ciebie jest poczekac te pare miesięcy jak powstaną ośrodki szkolące na nowych zasadach, zapisac się na kurs i zrobic sobie licencje maszynisty (na licencje nie ma już wymogu dotyczącego wykształcenia kierunkowego - musisz miec co najmniej zasadnicze zawodowe i to tyle). Z takimi uprawnieniami na pewno będzie Ci łatwiej załapac się u któregoś z przewoźników na dalsze szkolenie (świadectwo).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolegapiotrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Cze 2011

PostWysłany: 17-06-2011, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.
Jaka jest różnica pomiędzy licencją a świadectwem maszynisty? Wydawaniem świadectwem maszynisty zajmuję się konkretny przewoźnik? Na podstawie jakich danych jest wydawana? Na jaki okres? Powstał już jakikolwiek ośrodek zajmujący się wydawaniem licencji maszynisty na nowych zasadach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maczugs Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2011

PostWysłany: 30-06-2011, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Jeśli to co piszecie to prawda tomoge iść na maszynistę nawet po technikum agrobiznesu, tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lip 2011

PostWysłany: 10-07-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Witam

Czy maszynistą można zostać także po technikum w zawodzie technik mechatronik. Jednakże bez zdanego egzaminu zawodowego?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thomas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-07-2011, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Szkoła to nie wszystko,nie każdy się nadaje.Do tego fachu potrzeba dużo cierpliwości i mieć smykałkę.Sam szkoliłem pomocników i maszynistów,nie każdy się nadawał i dużo ludzi odchodziło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl