Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pociąg Przemyśl - Kijów D52
Autor Wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 13-06-2011, 21:45   Pociąg Przemyśl - Kijów D52 Odpowiedz z cytatem

Prosiłbym tylko o sprawdzone wypowiedz w tej kwestii. Otóż interesuje mnie zestawienie tego pociągu. Rozmawiałem niedawno z jakąś dziewczyną z Medyki która twierdzi, że pracuje przy tym pociągu, ale nie chciała zdradzić co konkretnie robi ( być może jest celniczką nie wiem ), i twierdzi uparcie, że w składzie tego pociągu z Przemyśla jadą 3-4 wagony typu "plackarta". Rzeczywiście większość wagonów tego składu rozpoczyna swój bieg w Przemyślu. Tylko, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że w składzie tego pociągu jadą jakieś plackartne wagony nawet z przemyśla, bo wydawało mi się, że wagony tego typu nie są dopuszczone w ruchu międzynarodowym pomiędzy ukrainą a krajami UE nawet jeżeli jest to pierwsza stacja graniczna w Polsce, proszę mnie wyprowadzić z błędu jeżeli się mylę. Plackarty chyba jeżdżą tylko na trasach krajowych na Ukrainie. Natomiast kluczowy problem to zestawienie pociągu czy rzeczywiście wagony które rozpoczynają i kończą swój bieg w Przemyślu to "plackarty" a przynajmniej część z nich? Proszę tylko o sprawdzone wypowiedzi w tej sprawie, bo ja byłem przekonany do tej pory, że wszystkie wagony które startują z przemyśla to kupe, czyli po 4 łóżka w każdym przedziale + oczywiście te wagony z wrocławia do kijowa dołączane do tego składu w Przemyślu no ale tu sprawia jest prosta bo wiadomo, że wagony wrocław - kijów to nasze polskie sypialki, natomiast proszę o odpowiedź w kwestii ukrainskich wagonów które zaczynają w przemyślu, czy rzeczywiście jest tam jakaś plackarta? Dla ułatwienia dodam, że wyrusza on z Przemyśla do Kijowa o 19:25.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 00:05    Odpowiedz z cytatem

To są WLB. Przedział 4-osobowy, 9 przedziałów, 36 osób na wagon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 14-06-2011, 08:13    Odpowiedz z cytatem

czyli nie ma żadnych sypialnych bezprzedziałowych typu "plackarta"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 14-06-2011, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Nie ma, skład widziałem w Przemyślu i w relacji Kiev - Przemyśl jeżdżą WLB wyżej wymienione poza nimi w składzie są wagony sypialne UZ do Wiednia i Budapesztu, CD do Pragi, IC do Wrocławia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Do Pragi też jeździ sypialny kolei UZ, tylko na Vltavie były czeskie sypialne, obecnie tylko rosyjskie i białoruskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 14-06-2011, 15:43    Odpowiedz z cytatem

no to co mi dziewczyna makaron na uszy nawija, że widziała sypialki bezprzedziałowe. Też mnie to zaskoczyło, bo wiem, że do UE chyba nie wolno im takowych wagonów wprowadzać nawet do pierwszej stacji granicznej. To są wagony na wewnętrzne trasy na ukrainie, czy na pociągi np między ukrainą a białorusią czy ukrainą a Rosją. Dlatego poprosiłem Was o potwierdzenie bądź zaprzeczenie tym newsów a ponieważ mieszkam daleko od Przemyśla bo w Warszawie więc nie miałbym okazji sam szybko się przekonać co do zestawienia tego składu pociągu, chociaż nie będę pod koniec czerwca we Lwowie to może sam ten skład oblukam jak na niego natrafie.

[ Dodano: 04-07-2011, 11:58 ]
No i okazało się, że pociąg ten ma dwie plackarty w relacji Kijów - Przemyśl, widziałem pociąg we Lwowie i Kijowie, tak więc dziewczyna się nie myliła, mnie się nie chciało wierzyć ale jednak plackarty prowadzi do samego Przemysla.

[ Dodano: 06-02-2012, 13:52 ]
A jak w tym rozkładzie wyglada zestawienie tego składu, doszły mnie sluchy, ze w obecnym RJ sklad ten tworzą tylko dwa wagony sypialne PKP w relacji Wrocław - Kijow i to wszystko, czyzby ukraincy zrezygnowali juz ze swojej doczepki kursujacej na odcinku Przemysl - Kijow? Jezeli rzeczywiscie tak jest to powiem ze jest gorzej niz źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl