Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Milano - Roma
Autor Wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 13:09   Milano - Roma Odpowiedz z cytatem

Witam, wie ktoś jak najtaniej dojechać jakimś nocnym pociągiem, może być z przesiadką z Mediolanu (Milano Centrale) do Rzymu (Roma Termini)? Sprawdzałem na stronie kolei włoskich, lecz tan najtańsze połączenie jest za 67 EUR, więc trochę drogo... Może ktoś wie jak taniej przejechać tą trasę?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 19-06-2011, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Słabo musiałeś szukać, wszedłem na włoskie koleje: http://www.ferroviedellostato.it/ i system pokazał mi:
MILANO C.LE 22:05 ROMA TIBURTINA 04:54 833 Espresso 34,90 €

czyli z Mediolanu odjazd o 22:05 przyjazd do Rzymu (dworze Tiburtina) o godzinie 4:54. Pociąg Espresso, cena biletu 34,90€.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Już znalazłem. Very Happy Mam jeszcze pytanie, czy kupował może ktoś już bilety przez tę stronę? One przychodzą pocztą do domu, czy się je drukuje? Trzeba w jakieś kasie po przybyciu na dworzec coś z nimi dodatkowo robić? Czy można bez niczego wsiąść do pociągu i jechać? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 19-06-2011, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, bardzo darmo, chyba w 2006 albo w 2007 kupowałem bilet w taryfie smart (za 19€). Pamiętam, że zapłaciłem kartą przez neta, wydrukowałem potwierdzenie i odebrałem w kasie biletowej na dworcu. Wtedy nie wysyłali pocztą za granicę, może teraz już jest taka opcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 17:45    Odpowiedz z cytatem

A czy ceny połączeń kolejowych we Włoszech są uzależnione od czasu jaki został do podróży? Tzn, czy obowiązuje zasada "im wcześniej, tym taniej", czy bilety są cały czas w takiej samej cenie. Nie zależnie czy kupuję bilet 2 miesiące przed podróżą czy dwa dni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 19-06-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Większość biletów można zakupić w formie tzw. Ticketless. Nie wymaga się wtedy biletu w formacie tradycyjnym, wystarczy wydruk z komputera a czasem nawet kod z komórki.
Bilety normalne są w stałej cenie (to te kwoty dostępne na pierwszym etapie wyszukiwarki).
Oprócz nich, w przedsprzedaży, są bilety promocyjne, ale trzeba kliknąć na konkretne połączenie i wtedy wybrać bilet w promocji. Aktualnie są 2 promocje: MINI (po prostu pula tańszych biletów) oraz soboty dla dwojga w cenie jednego. Liczba biletów jest ograniczona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

A nie ma żadnych problemów z biletami zakupionymi przez internet w Polsce? Można je kupić bez problemu na tej podanej wcześniej stronie?
Jeśli chodzi o tę promocję MINI, to jeśli dobrze tam zrozumiałem, to działa ona tylko na bilety zakupione najwcześniej do 2 dni przed podróżą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 19-06-2011, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Promocje są dostępne tylko w przedsprzedaży (MINI najpóżniej 2 dni przed podróżą; ale biletów jest ograniczona ilość i nawet na tydzień przed może już ich nie być na niektóre połączenia).
Nie ma problemów z biletem zakupionym np. w Polsce.
Poza tym, zwłaszcza jeśli idzie o pociągi nocne, to w wakacje może być problem z miejscami w dzień wyjazdu (a miejscówki są obowiązkowe).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 19-06-2011, 22:16    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
Czy można bez niczego wsiąść do pociągu i jechać?


PRZENIGDY!!! Ostrzegam przed sytuacją jaka przydarzyła mi się we Włoszech: Na stacji Mestre miałem 7' na przesiadkę z autobusu na pociąg. Jako że nie znałem topografii dworca postanowiłem (JAK W POLSCE) udać się bezpośrednio na peron, odnaleźć swój pociąg i tuż po odjeździe nabyć u kierownika pociągu bilet WRAZ Z DOPŁATĄ ZA WYSTAWIENIE GO W POCIĄGU. Jakież było moje ździwienie gdy 5 minut po odjeździe i znalezieniu go oświadczył mi że mam zapłacić karę za brak biletu w wysokości 50 euro. Na nic zdały się moje tłumaczenia. Okazało się że tam nie obowiązują takie przepisy jak u nas i podróżny już w pociągu bez biletu jest traktowany jak najprawdziwszy gapowicz. Tak więc cenę biletu do Florencji (35 euro) + karę (50 euro) odczułem dość boleśnie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-06-2011, 10:51    Odpowiedz z cytatem

sympatyk, Czyli, do kierownika pociągu trzeba udać się zawsze zaraz wejściu do pociągu? Rozumiem, że to tylko w sytuacji, gdy się nie ma biletu. Ja mam zamiar kupować bilet przez internet, więc gdy będę go mieć to nie muszę iść do kierownika? Czy muszę wykonać jeszcze jakieś dodatkowe czynności przed wejściem do pociągu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 20-06-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
sympatyk, Czyli, do kierownika pociągu trzeba udać się zawsze zaraz wejściu do pociągu? Rozumiem, że to tylko w sytuacji, gdy się nie ma biletu.


NIE! W takim razie by uniknąć kary do pociągu należy ZAWSZE wsiadać z biletem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-06-2011, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Ok, już rozumiem. Więc załóżmy, że mam bilet np. elektroniczny. W tym wypadku zajmuję swoje miejsce w pociągu i tyle? Słyszałem jeszcze o obowiązku kasowania biletów we Włoszech, lecz jak skasuję taką kartkę A4? Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 20-06-2011, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Biletu internetowego się nie kasuje - jest on bowiem zawsze ważny tylko w jednym konkretnym połączeniu. Dlatego nie trzeba go kasować.
Kasuje się za to zwykłe bilety bez miejscówek (kupione w kasie/automacie/kiosku). Brak biletu to zawsze opłata manipulacyjna 50 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-06-2011, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś może zdjęcia od wewnątrz tego nocnego pociągu z Milanu do Rzymu?

[ Dodano: 04-07-2011, 13:16 ]
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość wysyłki do Polski zamówionego biletu na Trenitalia? Widziałem, że możliwość wysyłki biletu jest, lecz nie wiem czy za granicę także. Czy jedyna możliwość to bilet drukowany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl