Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zarozumiałość kierowników poc.
Autor Wiadomość

krejzol75 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2011

PostWysłany: 26-06-2011, 11:44   Zarozumiałość kierowników poc. Odpowiedz z cytatem

Niedawno jakiś czas temu byłem świadkiem jeszcze innej sytuacji. W Jaktorowie lub w Międzyborowie do ostatniego przedziału w drugiej jednostce wsiadła młoda zdyszana kobieta, kierownik w tym czasie stał w drzwiach i rozmawiał przez słuchawkę/radiostację. Po krótkiej chwili kobieta chciała kupić bilet, bodajże do Warszawy Śródmieście. Na co kierownik stwierdził, że teraz jest za późno na kupno biletu ponieważ brak biletu nie został od razu zgłoszony, na następnej stacji kobieta musiała wysiąść... bo nie miała biletu, którego jej odmówiono.
Co prawda w pociągach istnieje wywieszka, że jeśli nie ma się biletu powinniśmy się zgłosić się do kierownika pociągu w celu uiszczenia opłaty za przejazd, kierując się do czoła pociągu. Moje pytanie jest następujące, czy nie jest to bzdurny przepis: jak osoba jadąc np. tylko jedną stację ma zakupić bilet, jeśli wsiada do pociągu w ostatniej chwili ???
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 26-06-2011, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy nie jest to bzdurny przepis: jak osoba jadąc np. tylko jedną stację ma zakupić bilet, jeśli wsiada do pociągu w ostatniej chwili ???

Nie rozumiem... Jeżeli ktoś jedzie jedną stację i wsiada do pociągu odrazu po przyjeździe pociągu to ma kupić bilet, natomiast ktoś to w ostatniej chwili wsiada to już nie musi tego czynić?
Płacisz za usługę, jaką jest również przejechanie jednego czy dwóch kilometrów.
Pozatym skąd kierownik mógłby wiedzieć przy sprawdzaniu biletów że dana osoba jedzie "tylko jedną stację" chociaż tłumaczyła się tak jadąc przez połowę województwa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 26-06-2011, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Przepis nie jest durny bo przynajmniej jest porządek, a nie tak to każdy by wsiadał sobie byle gdzie. Przepis przepisem, a życie pokazuje podróżnych udających, że czytać nie umieją. Poza tym jak ktoś w ostatniej chwili wsiądzie do pociągu bo dobiegał to też inaczej się na taką osobę traktuje niż taką która siedzi i czeka aż ktoś do niej przyjdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Gdyby tak było że jadąc jedną stację wsiadamy w ostatniej chwili to można by jeździć na gapę, tylko by to zajęło dużo czasu.

A co ma zrobić np. pasażer jak jedzie 2xEN57, wsiada do pierwszego składu, jedzie jeden przystanek, a później okazuje się, że jedyny kierpoć jedzie w drugim EN57 zamiast w pierwszym i co wtedy? Ja rozumiem jak jest 2xEn57 to zazwyczaj jadą przynajmniej 2 kierpocie, ale gdyby jeden to co wtedy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-06-2011, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie niektórzy kierownicy potrafią być pyskaci np sytuacja z dziś na stacji w Cieszynie.


Nasze Stowarzyszenie regularnie dostarcza liniowe rozkłady jazdy na stację dlatego zdziwiło mnie trochę kiedy kierowniczka przyniosła dziś sama od siebie kilka sztuk i zostawiła w skrzynce na rozkłady. Zapytałem od kiedy przywożą liniówki i czy jeszcze nam coś przywiozą na co kierowniczka rezolutnie odparła:
- Jak masz problem to zadzwoń do Kasi Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-06-2011, 17:01   

A co, kobicina nie mogła mieć gorszego dnia? Może wstała dzisiaj lewą nogą? Razz
Powrót do góry

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 18:10   Re: Zarozumiałość kierowników poc. Odpowiedz z cytatem

krejzol75 napisał/a:
Po krótkiej chwili kobieta chciała kupić bilet, bodajże do Warszawy Śródmieście. Na co kierownik stwierdził, że teraz jest za późno na kupno biletu


Podeszła do niego sama, czy zdarzyło się to podczas kontroli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krejzol75 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2011

PostWysłany: 28-06-2011, 07:54    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie zostałem źle zrozumiany. Nie uważam przepisu za bzdurny, myślę że każdy powinien płacić za przejazd pociągiem. Sądzę jedna, iż nie zawsze jest możliwość zakupu biletu na przejazd., np. nieczynna kasa kolejowa, brak kierownika ew. konduktora o którego można bilet zakupić, etc. Mam jeszcze jedno pytanie niezupełnie związane z postem: czy osoba kontrolująca bilety mam możliwość/prawo wysadzić osobę nie posiadającą biletu przed stacją docelową, przykładowo jest godzina 2-a w nocy. ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 29-06-2011, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy osoba kontrolująca bilety mam możliwość/prawo wysadzić osobę nie posiadającą biletu przed stacją docelową, przykładowo jest godzina 2-a w nocy. ???

Nie powinna tego robić, zależy od sytuacji, ale mamy państwo opiekuńcze i do PKP wsiadasz i jedziesz, jeszcze jak kilka razy obluzgasz kanara to dostaniesz aplauz ludzi, kilka podśmie*ujek, możesz nawet plunąć w twarz,zapalić wypić piwo:
-"bo i tak kanar to może mi naskoczyć"
Jedziesz spokojnie do domu w pół do 3 lądujesz na stacji i znowu jesteś zwycięzcą, bo przejechałeś bez biletu i wezwania , i przecież w końcu tak bardzo kochasz swój kraj Wink

Jeśli przyjdziesz, powiesz prawdę , nie oszukasz, nie będziesz kręcił, że Cie okradli, to nawet bez wezwania do zapłaty możesz do domu dojechać. Bo przypadki są różne, a lubią chodzić po ludziach.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-06-2011, 10:27    Odpowiedz z cytatem

krejzol75 napisał/a:
czy osoba kontrolująca bilety mam możliwość/prawo wysadzić osobę nie posiadającą biletu przed stacją docelową


Nie bardzo - bo nie ma uprawnień do stosowania siły fizycznej wobec podróżnego. Może natomiast wezwać w tym celu Policję (SOK? nie wiem, zapewne też...), a wtedy już nikt nie będzie się patyczkował.

Czasami sama groźba wezwania Policji ma wystarczający efekt - uciążliwy podróżny (np. odmawiający wylegitymowania się) sam wysiada. Tak właśnie było ponoć w słynnym przypadku "wyrzucenia biednego dziecka w środku nocy w szczerym polu" - ludzie mówią że chłopak sam wysiadł widząc twardą postawę konduktorki, i w to jestem skłonny wierzyć. A później draka, że "wyrzuciła" - miał przecież wybór, przyjąć wezwanie lub oddać się w ręce Policji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 01-11-2020, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Studentki wyproszone z pociągu za transparent Strajku Kobiet. "Odgórne polecenie".

Studentki wracające ze Strajku Kobiet zostały wyproszone z pociągu, bo jego kierowniczka twierdziła, że ma "odgórny nakaz - żadnych transparentów". Spółka Polregio przeprasza.

Więcej:

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26462584,studentki-wyproszone-z-pociagu-za-transparent-strajku-kobiet.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl