Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Skomunikowania pociągów
Autor Wiadomość

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 02-07-2011, 14:02   Skomunikowania pociągów Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakiś sposób, żeby dowiedzieć się czy dwa konkretne pociągi są ze sobą skomunikowane?
Czy jest jakaś ogólna zasada skomunikowań?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 02-07-2011, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Generalnie to między 3 a 60 minut po przyjeździe pierwszego jeżeli odjeżdża drugi to jest obowiązek trzymania. Tzn. kiedyś był, teraz to zależy od dyspozytora. Chyba, że pociąg jest opóźniony dość sporo (coś powyżej 30 min), to wtedy zależy - jeżeli to ostatni pociąg w ciągu doby to trzymanie obowiązkowe, jeżeli jest następny w ciągu godziny-półtorej to w ogóle nie trzymają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 02-07-2011, 15:26   Re: Skomunikowania. Odpowiedz z cytatem

panmaciejsz napisał/a:
Czy jest jakiś sposób, żeby dowiedzieć się czy dwa konkretne pociągi są ze sobą skomunikowane?
Czy jest jakaś ogólna zasada skomunikowań?


Odnośnie skomunikowań pociągów to jest podpisane "Porozumienie" pomiędzy PLK a IC, PR i innymi przewoźnikami pasażerskimi.
Gorzej z przestrzeganiem tego Porozumienia jest we Wrocławiu Gł. Przyczyna wiadoma - remont Dworca.
Na pozostałych stacjach na Dolnym Śląsku nie ma większego problemu ze skomunikowaniami.

[ Dodano: 02-07-2011, 16:27 ]
Cytat:
Tzn. kiedyś był, teraz to zależy od dyspozytora.


To prawda. Skomunikowania są w gestii dyspozytorów zakładów poszczególnych Spółek pasażerskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 02-07-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

sasho33 napisał/a:
Chyba, że pociąg jest opóźniony dość sporo (coś powyżej 30 min), to wtedy zależy - jeżeli to ostatni pociąg w ciągu doby to trzymanie obowiązkowe...


Tiaaa - z Dyspozytury Głównej PR usłyszałem kiedyś ( ok 2 lat temu) że czegoś takiego już nie ma. Confused

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-07-2011, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Swego roku trzymano d.Asnyka w Kutnie jako ostatnie w ciągu doby połączenie do Łodzi, bo opóźniony był BWE o 70 minut, i trzymano, w rezultacie przesiadła się jedna osoba a Asnyk opóźniony 64min. Komentarz siedzących w Asnyku pasażerów - bezcenny.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 09:32   

Dla mnie trzymano kiedyś około 35 min Bieszczady w Tarnowie to był środek nocy przesiadka z Wrocław - Zamość i uwaga pociąg do Krynicy dojechał o...czasie!
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 03-07-2011, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jadąc "Neptunem" do Warszawy, złapaliśmy duże opóznienie(burza, zerwana trakcja), przyjazd do Warszawy spowodował problem dla wielu pasażerów z przesiadkami, ale nie tylko pasażerów, pamiętam konduktorów Neptuna jak zgłaszali, że chcą zdążyć na ostatni regio do Siedlec, bo czeka ich nocka na dworcu i jak się okazało ich prośba skończyła niczym, pociąg KM odjechał planowo a wystarczyło, żeby 20min zaczekał na wschodnim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 03-07-2011, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tiaaa - z Dyspozytury Głównej PR usłyszałem kiedyś ( ok 2 lat temu) że czegoś takiego już nie ma. Confused


rufio198, przekazano ci złą wiadomość Exclamation . Wykaz skomunikowań pociągów na dzień dzisiejszy obowiązuje.
Lecz różnie to bywa. W dużej mierze zależy od pełniącego dyżur dyspozytora w danym zakładzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 03-07-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Czy ten wykaz jest gdzieś dostępny?


//nie cytuj przedmówcy. ~kryniczanin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 03-07-2011, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź napisał/a:
Swego roku trzymano d.Asnyka w Kutnie jako ostatnie w ciągu doby połączenie do Łodzi, bo opóźniony był BWE o 70 minut, i trzymano, w rezultacie przesiadła się jedna osoba a Asnyk opóźniony 64min. Komentarz siedzących w Asnyku pasażerów - bezcenny.


To ja podjałem taką decyzję- wielokrotnie. CO zrobiłbyś na moim miejscu- przy założeniu, że podróżny nie wiedział o rozkomunikowaniu pociągów, bowiem bilet był zakupiony na terenie Niemeic razem z odpowiednimi rezerwacjami. Miałem go zostawić do 4 rano na dworcu w Kutnie (który znajduje sie w remoncie i nie ma miejsca, aby się schrnić przed deszczem i zimnem)
Do pozostałych: wykaz skomunikowań jest- opracowany przez PLK na podstawie rozkładu rocznego. W 90% jest on nieaktualny z dniem wejscia rozkładu, bowiem nie uwzględnia rozkładów zamknięciowych.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-07-2011, 15:06    Odpowiedz z cytatem

Gacek, ja nie mam pretensji. Pisałem o komentarzach pasażerów z Asnyka. Apropo to wtedy kiedy to się przytrafiło to dworzec w Kutnie nie był remontowany.
Ale fakt, że koczowanie nocą w Kutnie nie nalezy do przyjemnych, niemniej jednak zdarzało się że pociąg nieczekał nawet 5 minut, mimo że głoszone było do dyspozytora o przesiadce (nie dotyczy to akurat skom BWE-->Asnyk).

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 03-07-2011, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Co innego nie trzymanie np ostatniego Białegostoku 2h- kiedy można zapewnić pasażerowi względnie wygodne oczekiwanie w strefie VIP a co innego w Kutnie. Akurat 51102 ( OIDP) był kilkunastokrotnie w tym roku trzymany z uwagi właśnie na BWE.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 03-07-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie uwzględnia rozkładów zamknięciowych


Co to są rozkłady zamknięciowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 03-07-2011, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się ,że jest to rozkład na czas jakiś zamknięć spowodowany pracami torowymi na danym odcinku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 03-07-2011, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Mamy rozkład roczny- podstawę- bazę i zamknięciowe- tzn rozkłady zmienione z powodu zamknięć torowych (modernizacji, remontów, itp.) Większosć pociągów jeździ aktualnie w rozkłądach zamknięciowych, ponieważ tak duzo jest modernizacji.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 16 Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl