Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
W wagonach PKP IC zamieszkali bezdomni
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-07-2011, 10:37   

Prawdopodobnie PR. Ale dla pewności niech ktoś to zweryfikuje, tzn. sprawdzi, co jest napisane na burcie wagonu - jeżeli "PKP" jest zamazane będzie to oznaczało, że wagony należą do PR, jeżeli nie, to do PKP IC.
Przejdź na dół

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 25-07-2011, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Te wagony co stały w Mydlnikach należą do PKP IC. Na niektórych przy nazwach stacji macierzystej co prawda pozostał napis OPM, ale to jedynie świadczy o tym że po przejęciu od PR nigdy w "barwach" IC nie wyjechały.
Nie wiem jaki będzie dalszy ich los, ale wiem że zasiliły cmentarzysko w Płaszowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26-07-2011, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Patryk180, w Bielsku stoją wagony PR które są do pocięcia, resztę "co dobre" zabrano do PR Poznań celem NR.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 26-07-2011, 07:17    Odpowiedz z cytatem

Jak napisano już wyżej - po ukazaniu się artykułu nie został już nawet ślad po wagonach, które kilka miesięcy stały na bocznicy w Mydlnikach.

[ Dodano: 27-07-2011, 23:17 ]
Dzisiaj koleżanka mi doniosła, że na bocznicy w Płaszowie stoi EN-77, podobno w nim również bezdomni zaprowadzili swoje porządki (ponoć mówili o tym w telewizji). Byłem po południu na Płaszowie i na torach bocznych stał faktycznie któryś Acatus.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 28-07-2011, 15:22    Odpowiedz z cytatem

@Radek, co do tego Acatusa to potwierdzam że stał prawie na wagonowym cmentarzysku. Jak można w ten sposób potraktować nowy tabor!!! Takie rzeczy to chyba jedynie Pan R. potrafi Confused
Co do samego płaszowskiego cmentarzyska, to złożyliśmy tam wczoraj z @Radkiem krótką wizytę. Oczywiście zobaczyliśmy tam obraz nędzy i rozpaczy. Nawet wagony które jeszcze w maju były w całości, teraz są już całkowicie zdemolowane. Ze środka jest wymontowane wszystko co można sprzedać w skupie złomu. Bezdomni i menele tam sobie urządają regularne libacje, czego dowodem była sterta butelek po tanim alkoholu.
Nasza wizyta nie trwała tam zbyt długo, gdyż w środku wagonów panuje niemiłosierny smród, którego nie sposób znieść, dlatego zrezygnowaliśmy z dalszego zwiedzania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

absolutus1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 29-07-2011, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Z tego co widze to tych wagonow z roku na rok przybywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzisiaj koleżanka mi doniosła, że na bocznicy w Płaszowie stoi EN-77,


Której bocznicy? Tej przy szopie?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 20:37    Odpowiedz z cytatem

EN-77 stał na bocznicy tej po przeciwnej stronie od dworca Płaszów. Widzieliśmy go z Adamsem w środę.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31-07-2011, 11:44    Odpowiedz z cytatem

To nie tyle bocznica co dawna lokomotywownia Kraków Płaszów.W jednej hali normalnie obsługują te pojazdy podobnie jak szynobusy spalinowe.To zdaje się obsługa codzienna bo do poważniejszych rzeczy ten tabor (EN77) zjeżdża do szopy w Bieżanowie.Poza tym na innych torach cały czas jest tam czynne stanowisko tankowania lokomotyw spalinowych.Na kilku torach stoją zdewastowane wagony może po to żeby zasłonić ten nowy tabor.Właścicielem obiektu są zdaje się Przewozy Regionalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 31-07-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Pół lokomotywowni (hala wachlarzowa i obrotnica) zdaje się należeć do Cargo (trzymają tam stonki), sama 5 stanowiskowa hala po odebraniu jej Intercity/Cargo należy do województwa, który przekazał ją Cargo.
Oprócz tego znajduje się tam jedna z dłuższych ramp pewnie PR ustawią na niej swoje wagony, trójkąt do obracania parowozów, wieża wodna i laboratorium PKP Cargo oraz jakaś zdewastowana bocznica.

Oprócz wagonów stoją tam bodajże cztery parowozy. Czemu ich nie wyślą do Chabówki póki są w stanie poruszać się po torach?
--
http://tk6.pl/galeria/infrastruktura/krakow-paszow-oy-2931
Czego tam nie trzymają ^^

https://picasaweb.google.com/maciek.vrp/Kolej14Maj2011#5606607948913517842
:/
PS.
No i znajduje się tam skrzyżowanie torów pod kątem 90 stopni - takie jakie było w Orzyszu.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2011, 13:34   

To jak w koncu z tymi Acatusami Question Bezdomni te tknęli czy nie? Ta chołota nie ma żadnego poszanowania ani za grosz przyzwoitości. Twisted Evil
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 31-07-2011, 14:00    Odpowiedz z cytatem

Bezdomni raczej nie mieliby jak otworzyć Acatusa.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-08-2011, 14:18    Odpowiedz z cytatem

Lokomotywownia Kraków Płaszów pierwotnie składała się z dwóch hal wachlarzowych z obrotnicami.W latach powojennych jedną z hal przebudowano i mieściła się tam Kolejowa Straż Pożarna obecnie nieistniejąca a której obowiązki przejęła JRG-6 z ul.Aleksandry 2.Obecnie w hali tej są prywatne podmioty,widziałem jak naprawiano dach.Ocalała hala wachlarzowa wraz częścią narożną w której były szatnie,prysznice i kilka biur stoją całkowicie puste.Obrotnica jest sprawna.PKP Cargo niczego tam nie trzyma a zwłaszcza stonek bo nie jest już od dawna właścicielem obiektu który ponadto grozi zawaleniem.Prostokątną halę tzw. "parowozownię" do której doprowadzono sieć trakcyjną tę o której mowa wyżej dobudowano później.Dobrze że chociaż ona jeszcze przydaje się do obsługi taboru.Całość obiektu przejęła spółka PKP Nieruchomości a do wolno stojącego budynku biurowego w pobliżu zelektryfikowanej hali mają docelowo przenieść się Przewozy Regionalne.Na tym terenie dość dobrze zachowały się drobne budowle obronne typu schrony czy szczeliny przeciwlotnicze.Może dlatego że przez długie lata teren miał gospodarza.I tak na marginesie na jednym ze zdjęć jest podpis "złom".Tymczasem oglądałem to z bliska i są to zabytkowe wagony oczekujące być może lepszych czasów podobnie jak parowozy.Nie miałem czasu szukać ale przemieszczono ten stary tabor i z pola widzenia zniknęła PT-47 (to mnie niepokoi) ,stoi jeszcze Ty-51.W sumie jak dla mnie idealny obiekt na Muzeum Kolejnictwa bo najcenniejsze eksponaty można by schować w halach pokazać zaplecze ( są stare obrabiarki) itp.PS.jeśli chodzi o Acatusy to chyba nic im nie grozi bo zawsze jak tamtędy jadę to widać krzątających się pracowników PKP.Nie wiem jak w nocy.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 01-08-2011, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Cóż kolejarze będą musieli porządnie ogrodzić Płaszów i Trypolis i tory postojowe na Zachodnim.

http://antygaleria.hostit.pl/details.php?image_id=5721&mode=search
W którym miejscu stoi ten zegar?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka


Ostatnio zmieniony przez MK_Rabka dnia 01-08-2011, 15:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 01-08-2011, 15:16    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka, mógłbyś wkleić jeszcze raz ostatni link, bo coś mi nie chce wejść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl