Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
Koleją w Bieszczady
Autor Wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Fatalnie. W wakacje jadę z Częstochowy do Sanoka i liczyłem na przejazd wagonikiem, a tu taka lipa :/ Może w lipcu puszczą jednak wagonik...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 19-06-2011, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Ja się jeszcze załapałem na długi weekend majowy wagonikiem z Zagórza do Jasła Happy , dalej niestety było KKA.

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 19-06-2011, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jak jechalem na trasie Zagorz - Rzeszow w maju to byl maly szynobus. I watpie aby ktos dal wagon na ta trase jak raptem jechalo na tej trasie z 15 - 20 osob i to glownie do Jasla. Od Jasla do Rzeszowa to chyba raptem jedna osoba wsiadla. Szkoda ze nie bylo widac w tym pociagu zadnych turystow tylko sami miejscowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 20-06-2011, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Ramirez, turyści już dawno przesiedli się w dalekobieżne autobusy które w Bieszczady (Wołosate, Wetlina, Cisna, Ustrzyki Górne itp.) docierają z całej Polski. I Twoje obserwacje są tego dowodem. Dlatego niech nikt nie pisze bajek, które tępię tu na forum, że w Rzeszowie turyści będą się przesiadać na pociąg do Łupkowa, który nawet mógłby łącznicą Jasła pojechać. Brednie! Najkrótsza i najszybsza trasa z ośrodków generujących potencjalnych pasażerów dla Bieszczad (Dolny i Górny Śląsk i Kraków) to jest przez Tarnów-Stróże. Jeśli ktoś rozsądnie zająłby się remontem linii 108 i na niej przywrócony byłby ruch pasażerski dalekobieżny co najmniej do Zagórza (a najlepiej do Krościenka i Łupkowa) to wtedy można liczyć na pasażerów.
Jedyne co może "z Polski" pojechać w Bieszczady p. Rzeszów - Strzyżów to pośpiech z Wawy.
Na powiew normalności można liczyć po zakończeniu remontów Rzeszów-Jasło-Zagórz w ramach RPO. Ale tylko na powiew, bo normalność to powinna być porządna modernizacja i 100-120km/h na wielu odcinkach tego ciągu plus całość 108 do Krościenka i 107 do Łupkowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 21-06-2011, 20:40    Odpowiedz z cytatem

pp, jak jeszcze ktoś by się zajął linią 25... Ech marzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 04-07-2011, 18:23    Odpowiedz z cytatem

108, czy 107 upadają coraz bardziej. Do tego poszły kursy przez Biecz. Niestety coraz gorzej to wygląda. Tak sobie myślę, co szkodzily pociągi do Chyrowa, czy kursy na przyklad sezonowe kursy do Zagórza przez Zagórzany. Po co było to niszczyć.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-07-2011, 22:10   

Dzis jechalem szynobusem z Jasła do Rzeszowa i jestem zbudowany tym co widzialem Smile Pociag od Zagorza jechal z frekwencja ponad 120% (wycieczka z Białegostoku, ok. 100 osob), na trasie mala wymiana podroznych (po 1-2 osoby na co trzecim przystanku, jezeli mowimy o odc. Jaslo-Rzeszow), ale co wazne- byla to że tak ujmę zagadnienie, zdrowa tkanka pasażerska, a nie kolejarze. Nawet rodziny z dziecmi wsiadaly. Konduktor miły, żartował, tłumaczył pasazerom rozne kwestie zwiazane z ruchem pociagow na Podkarpaciu ale co najwazniejsze- pomagal pasazerom wybrac jak najkorzystniejsza oferte przewozową- drukował rozne dziwne bilety, np. z Boguchwały do Węglińca dla rodzinki Cool Pomimo tłoku (przed Rzeszowem całkowity brak miejsca, połowa pociagu zawalona spiworami i plecakami) na pokładzie panowała niezwykle wesoła atmosfera. Co wazne, działała klimatyzacja, na polu było jakies 35 stopni. Duzo osob przesiadlo sie na IR Wielkopolanin do Poznania (w tym 100-osobowa wycieczka z Bialegostoku).

Podsumowujac, jedzie sie nie tak zle, i tym gorzej mi z mysla, ze na tej trasie kursuja zaledwie 3 pary pociagow Confused I tu pytanie do lokalnych znawcow: czy po remoncie z RPO nie planuje sie zwiekszenia ruchu pociagow? PKSów i busow z Jasla do Rzeszowa jest pełno, ale sa to stare i niewygodne, oraz wlokące sie autosany... Za to szynobus jest ekstra. Nie ma szans na 5-6 par ? Daloby sie powiazac to z pociagami na Tarnobrzeg- czyz relacja typu Jaslo-Stalowa Wola, badz Jaslo-Lublin nie bylaby wymarzona? Duzo osob z Jasla studiuje w Lublinie i są skazani na busy, jak moj kolega Confused
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 15-07-2011, 10:04    Odpowiedz z cytatem

SA135?
Cytat:
Tak sobie myślę, co szkodzily pociągi do Chyrowa

Pociąg dla przemytników, opóźniony średnio pow. godziny. Wlekący się 20 km/h. Wagony po jednym przejeździe były kompletnie zdewastowane (nie wiem czemu nie zamontowali w tym bonanzach plastikowych siedzeń z EN57.
Poza tym był to skład typu SU24+Bh(+Bh), więc nietani.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 17-07-2011, 11:40    Odpowiedz z cytatem

witam,szukem obecnie przewoznika na trasie Zagorz-Ustrzyki.Jest grupa ludzi entuzjastow kolejnictwa ktora chciałaby się ta trasą przejechać,może ktoś wie jak ugryżć ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

walther Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: Warszawa/Sanok*

PostWysłany: 18-07-2011, 02:18    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Wie ktoś może czy połączenia z Zagórza do Łupkowa w tym sezonie obsługiwane są na wagonach czy szynobusami??? w sobotę przejeżdżałem wieczorem przez Zagórz i z wiaduktu widziałem na stacji dodatkową PESĘ zamiast składu wagonowego jak to miało miejsce rok temu

_________________
Ratujmy kolej na Podkarpaciu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-07-2011, 05:07   

Tylko szynobusy obecnie.
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 18-07-2011, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Ile wagonów zostało (z odstawionych) w (Nowym) Zagórzu?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

walther Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: Warszawa/Sanok*

PostWysłany: 18-07-2011, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Tylko szynobusy obecnie.


Pułtuś, serdeczne dzięki za szybką odpowiedź!

_________________
Ratujmy kolej na Podkarpaciu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-07-2011, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Te ich szynobusy to, z całym szacunkiem, jakieś badziewie. Ciągle się toto psuje i jutro ma jeździć autobus z Rzeszowa do Zagórza. Czemu nie mogą puścić stonki, tak jak to było dawniej? To jest robienie pasażerów w konia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 07-08-2011, 12:17    Odpowiedz z cytatem

witam,czy z Zagórza do łupkowa jezdzi szynobus?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl