Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Pociągiem na Przystanek Woodstock
Autor Wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-08-2011, 19:57    Odpowiedz z cytatem

A ja mam na to dowody, że są zamawiane przez organizatorów tego Festiwalu.
To kiedy będzie podany rozkład jazy dla pociągów woodstockowych zależy raczej od organizatorów tej imprezy. To oni zamawiają pociągi. Więc im wcześniej oni to zrobią, tym wcześniej będzie znany rozkład jazdy.
Źródło: forum WOŚP. http://www.forum.wosp.org.pl

Sami nie wiecie nawet nie macie zielonego pojęcia...

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 08-08-2011, 20:14    Odpowiedz z cytatem

No jesli sa zamawiane przez organizatorow, to w jaki sposob uczstnicy tj pasażerowie płacą za bilety???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-08-2011, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Boże w normalny sposób kupując w kasie, zamawiając przez Internet, bo była taka możliwość... Organizatorzy zapłacili całość, a PR jeszcze dorabiają na biletach i już.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2011, 20:48   

mkfilmykolejowe: Znam osobiście osobę, która zajmuje stanowisko koordynatora projektów komercyjnych. Ona odpowiada m.in. za pociągi na Przystanek Woodstock. Więc informacje mam z pierwszej ręki. Pociągi przez WOŚP były zamawiane do 2003 roku. Prawdopodobnie były jakieś problemy z płatnościami za te pociągi. Od 2004 roku jest to inicjatywa własna (PKP) PR. Od pewnego czasu jest związek z koleją. Ta sama osoba odpowiada za Grupę Kolejową Pokojowego Patrolu, która jako jedyna stacjonuje poza terenem PW. Wolontariusze pomagają w przyjęciu pociągów, pomagają w przypadku zasłabnięć i pozostałej pomocy medycznej, udzielają informacji miejscowych i rozkładowych, wydają polecenia porządkowe i ściśle współpracują z SOK. Kolej zapewnia im pomieszczenie (d. komora odpraw granicznych) i sanitaria (prysznice i toalety na komisariacie SOK oraz toalety dworcowe). Taka współpraca na stacji przynosi wiele korzyści. Ale jeśli chodzi o pociągi, jest to całkowicie inicjatywa samych PR, nawet kiedy nie było tego powiązania personalnego.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2011, 21:58   

A odszkodowania za poniesione straty (wybite szyby, pociete dermy, itp) to PR dostaje odszkowodanie od organizatora Woodstock'a czy pokrywa we wlasnym zakresie?
Powrót do góry

end2end Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2011

PostWysłany: 08-08-2011, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Powiem wam tyle, że takiego czegoś jak w ubiegły wtorek w TLK z Bielska Białej do Szczecina przez Kostrzyń nie widziałem.Konduktor nie sprawdzal biletów już od Rybnika, bo nie umiał przejść, ludzie wiązali drzwi, urywali klamki i ''sprzedawali buty'' tym którzy chcieli wchodzić(we Wrocławiu interweniowała S.O.K z psami) Najbardziej utkwiła mi w głowie dziewczyna, której nie chcieli wpuśćić i siedziała cała zapłakana na peronie, jak się później okazało jej chłopak z Żor czekał na nią w tym składzie, a ona miała wejść w Oławie bodajże.
Ja w Zielonej Górze musiałem wychodzić przez okno, wszędzie zarzygane, wagon w środku popisany sprayem...a firanki? Ten wagon nie wiedział o ich istnieniu w momencie wyjazdu z Rybnika...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08-08-2011, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Jechałem w sobotę dodatkowym mR Poznań-Kostrzyn o 13:00. Frekwa 130% ale pełna kultura (piwko i papieroski to w takim pociągu nic złego). W Poznaniu przy każdych drzwiach konduktor wpuszczający do składu po okazaniu biletu. Z powrotem widziałem mR do Poznania o 4 rano, do którego zmieściło się może z 20-30% chętnych, ale też nikt się nie wyzywał i nie rzucał na siebie przy wejściu. Sam jechałem wspomnianym przez end2end TLK do Białogardu bo na Regio o 4:23 do Szczecina nawet nie liczyłem widząc skład do Poznania. Ludzi wiadomo masa ale dało się oddychać i też nie widziałem jakiś nieprzyjemnych akcji.
Niektórzy na tym forum naprawdę widzą woodstockowe pociągi jak TV TRWAM sam woodstock Śmiech .
A bydło robiące demolkę może trafić się wszędzie i to logiczne niestety, że wśród tylu ludzi zawsze paru debili się znajdzie.

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-08-2011, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
musicREGIO z Gdyni do Kostrzyna:

http://youtu.be/LTg-ev88rNg

Pociąg powrotny do Gdyni:

http://youtu.be/eWtp6gjRHWg

Oba złapane na linii 202.


jakim cudem te pociągi przejechały przez Ostbahn ? Shocked

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 08-08-2011, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Jechały przez Szczecin...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-08-2011, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Ale były też dwa jadące przez Krzyż----Gorzów Wlkp do Kostrzyna. o te pytałem.

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 09-08-2011, 00:40    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A bydło robiące demolkę może trafić się wszędzie i to logiczne niestety, że wśród tylu ludzi zawsze paru debili się znajdzie.

Szkoda tylko że tych czarnych owiec nie jest parę tylko cała masa. Może nie powinniśmy wyogólniać, ale debile w tym przypadku do mniejszości nie należą
Pozatym nie jest miło dostać po głowie paczką od papierosów, a taką sytuację miałem rok temu w Zbąszynku gdy czekałem na swój pociąg. Ot tak, ktoś przechodzi - rzućmy w niego... W sumie dobrze że nie butelką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2011, 14:50   

Pułtuś napisał/a:
A odszkodowania za poniesione straty (wybite szyby, pociete dermy, itp) to PR dostaje odszkowodanie od organizatora Woodstock'a czy pokrywa we wlasnym zakresie?
Pokrywa je we własnym zakresie. Skoro PR uruchamia je z własnej inicjatywy, to i PR bierze na siebie ryzyko poniesienia strat. PR na tym tyle zarabiają, że te ewentualne szkody to pikuś, a tak jak pisałem wcześniej, są pociągi które przyjeżdżają bez jakichkolwiek szkód, a jedynie zaśmiecone.
Powrót do góry

simek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010
Skąd: Kłuszyn

PostWysłany: 09-08-2011, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Jarul napisał/a:
WOŚP płaci za straty? Fajnie, tylko wrzucając pieniążki w styczniu myślałem, że to na sprzęt medyczny, nie na sprzątanie po dzikich ludziach.


Możesz spać spokojnie. Koszta festiwalu są pokrywane w całości z innych wpłat na fundację (tzw. pieniędzy pozafinałowych), głównie z kasy od sponsorów: http://wosp.org.pl/woodstock/sponsorzyipartnerzy

Skąd zatem biorą się środki na utrzymanie Woodstocku? Cóż, warto spojrzeć, jak skomplikowanym systemem jest cały festiwal. Na jego fundusze składają się m.in koncesje dla sprzedających (dodajmy, że gwarantujące ceny na dużo niższym poziomie niż na festiwalach komercyjnych). Stoiska gastronomiczne, wioska piwna, cała sprzedaż na Woodstocku gwarantuje Orkiestrze przychody. Mimo tego, nadal się przedsiębiorcom opłaca. Na festiwalu promują się także producenci sprzętu - w zamian udostępniając choćby konstrukcję sceny. Dorzuca się województwo lubuskie - w zamian uzyskując promocję regionu. Swoje dwa grosze rzuci też miasto Kostrzyn - za to sklepikarze wypracowują w trakcie Woodstocku 30% rocznego przychodu.



Dodając do tego armię wolontariuszy, wniosek jest prosty. To się musi opłacić - i jako machina promocyjna, i jako impreza masowa, i jako miejsce sprzedaży. Ludzie muszą jeść i pić, chętnie kupują pamiątki, a potem rozpuszczają plotkę, że w Lubuskiem jest ładnie. Jest tylko jeden warunek - nie można zabrać dla siebie zbyt dużo. I z tego powodu Przystanek Woodstock jest wyjątkowy.


http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnoscifundacja/6685_jurek_owsiak_odpowiada_na_zarzuty_rzeczpospolitej.html

http://www.wosp.org.pl/final/aktualnoscifinal/7482_5_absurdalnych_mitow_o_wosp.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 09-08-2011, 19:25    Odpowiedz z cytatem

No... powiedzmy, że OK. Pewno, że uogólniać nie można, bo i wśród MK są "dziwni ludzie" ("skrajnia to za daleko"), ale jednak zachowanie demolujących jest nienormalne,
jakiś zbiorowy trans. Owsiak kiedyś powiedział, że w tłoku zbita świetlówka to nic. Pewnie, jednak sprejowanie, urywanie klamek, rzyganie i chlanie? Nie picie, bo z pijącymi nieraz jechałem, i w zasadzie poza krótką chwilą na początku w ogóle się nie bałem, bo nie było czego. Skąd ta nienawiść do firanek? Mentalność gimnazjum, kiedy celem samym w sobie było gwizdnąć papier z kibla i rozwinąć go po schodach...

@end2end, co masz na myśli pisząc: wiązanie drzwi? Nie wiem po prostu.

Cóż, PW dobiegł końca, tradycyjnie z wypadkiem i zniszczonymi wagonami, ale i z wieloma nienaruszonymi składami. Przydałoby się więcej SOK i policji. Że drażni? Zdrażnieni powinni podziękować nieopanowanym uczestnikom, niestety. A ci z kolei, być pociągani do odpowiedzialności. Bo jaką lekcję wynoszą? Że wszystko wolno. Skrajną tego postać mamy dziś w Tottenhamie.

Sorry za mentorski ton Smile

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ziken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 10-08-2011, 14:02    Odpowiedz z cytatem

[b]@end2end
[b]

w tej TLK z Bielska Białem to się działy rózne rzeczy z tego co słyszałem to były zrywane hamulce , a na planowanym postoju na przystanku osobowym w Rudnej Mieście czubki (bo ich inaczej nie da się nazwać) wyskakiwali z pociągu i biegaliu po rowach wokół peronu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl