Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Promocje PKP IC tylko dla sprytnych i cierpliwych
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-08-2011, 11:34   Promocje PKP IC tylko dla sprytnych i cierpliwych Odpowiedz z cytatem

Promocje PKP IC tylko dla sprytnych i cierpliwych

„Życie Warszawy” pisze o narzekaniach pasażerów na promocyjne bilety na pociągi międzynarodowe PKP Intercity. Skarżą się, że nie wiadomo, ile ich jest i kiedy się pojawią, a kupić je można tylko w kasach.

Dziennik relacjonuje sytuację, która przytrafiła się panu Filipowi skuszonemu biletem do Amsterdamu w promocyjnej cenie 29 euro. Czytelnik „Życia Warszawy” dowiedział się o ofercie ze strony przewoźnika i stwierdził, że przejazd w obie strony w tej cenie byłby dla niego opłacalny. Postanowił więc kupić bilety. W tym celu musiał udać się na Dworzec Centralny, gdyż wciąż nie istnieje możliwość zakupu biletów PKP Intercity na pociągi międzynarodowe w internecie.

– Ale w dworcowej kasie usłyszałem, że na 5 września biletów jeszcze nie ma w sprzedaży i nie wiadomo, kiedy będą. Kasjerka poleciła, żeby przychodzić codziennie i pytać o promocyjne bilety. Razem ze znajomymi poczuliśmy się wpuszczeni w maliny – powiedział dziennikowi pan Filip.

Jak wyjaśnił „Życiu Warszawy” Kamil Świetoń z biura prasowego PKP Intercity, istnieje tylko pewna ograniczona pula biletów w promocji, ale jej wielkość jest tajemnicą handlową, a ich przedsprzedaż rusza 60 dni przed planowaną podróżą. Dodał, że niektórzy sprytniejsi pasażerowie czekają na promocję i kupują bilety w pierwszym dniu przedsprzedaży.

Według Małgorzaty Sitkowskiej, rzecznik prasowej przewoźnika sytuacja zmieni się jak PKP Intercity wprowadzi sprzedaż biletów na pociągi międzynawowe przez internet. Jej zdaniem powinno być to możliwe do końca roku.

Więcej...

źródło: Życie Warszawy / Rynek Kolejowy

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 23-08-2011, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak wyjaśnił „Życiu Warszawy” Kamil Świetoń z biura prasowego PKP Intercity, istnieje tylko pewna ograniczona pula biletów w promocji, ale jej wielkość jest tajemnicą handlową


Głupio mi to mówić ale to nie jest prawda... owszem jest ograniczona sprzedaż tanich biletów, ale w tym przypadku "brak biletów" jest spowodowany zawieszeniem sprzedaży biletów na ten pociąg ze wzgl. na prace torowe, i faktycznie często kasy, i COKi nie mają informacji kiedy ta sprzedaż zostanie wznowiona...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 23-08-2011, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Niech PKP IC dalej olewa pasażerów. Na szczęście pasażer ma wybór. Już za kilkadziesiąt zł można polecieć samolotem za granicę i biletu wcale nie trzeba kupować kilka miesięcy wcześniej.

Swoje pseudo promocje PKP IC niech sobie wsadzi w...

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 23-08-2011, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Smutne jest to, że tak naprawdę o promocjach w IC wiedzą "przyjaciele królika" a nie przeciętny pasażer, który chciałby skorzystać z możliwości tańszej podróży. Bilety w necie - tak ale tylko dla tych którzy w nocy buszują po sieci. Zwykły Jan Kowalski może tylko pomarzyć o tańszej podróży. Już nie powiem o innych promocjach w IC których tak w zasadzie na zwykły dzień nie ma. Zostają tylko bilety na weekend. W tym przypadku IC jest naprawdę daleko w tyle. Poza tym słowo promocja u nas oznacza - "walcz i bij się o tańszy bilet" a u naszych zachodnich sąsiadów czy u Czechów oznacza - "zachęcamy do jazdy pociągiem, przyjdź i kup bo bilet czeka".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-08-2011, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Zakup biletów promocyjnych na połączenia międzynarodowe to jakaś masakra. Zanim udało mi się kupić bilety na sierpień na Chopina to w kasie byłem z 5 razy. Napisałem kilka maili do IC, jeden na infoeuropa, aby dowiedzieć się ile kosztują bilety (informacja była wyczerpująca). Następny do biura reklamacji, aby otrzymać informację o tym kiedy będzie można kupić bilety i dlaczego nie można kupić? Podałem nawet swój nr kom. i muszę przyznać, iż dostałem nawet szybką odpowiedź w stylu nie wiemy kiedy będzie można kupić bilety, ale zadzwonimy do pana. No i po kilku tygodniach zadzwoniono do mnie i szybko poleciałem do kasy, a tam zonk. Na szczęście pan z IC powiedział, że w razie problemów pani kasjerka ma zadzwonić do niego. Więc pani po kilku moich prośbach zadzwoniła łaskawie do pana, rozmawiała przez telefon prawie 10 minut, wyciągała skoroszyty i coś w nich poprawiała, a na koniec w ciągu 5 minut wystawiła mi bilety promocyjne w obie strony. Więc normalny człowiek już dawno dałby sobie spokój i pojechał z autem do mechanika, aby sprawdzić je przed długą trasą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 25-08-2011, 16:30    Odpowiedz z cytatem

no i jeszcze na XXdni pzred podroza trzeba znac konkretny termin wyjazdu....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2011, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Z terminem wyjazdu nie było problemu. W takiej sytuacji to jest oczywiste, że szuka się biletów na konkretny dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zajaclib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010

PostWysłany: 27-08-2011, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Zakup biletów w Polsce w komunikacji międzynarodowej to kompletny horror!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-08-2011, 16:58    Odpowiedz z cytatem

zajaclib, dlatego linie lotnicze rozwijają w Polsce skrzydła. Nie dość, że przelot samolotem za granicę jest nawet 2-3 krotnie tańszy niż przejazd pociągiem to oszczędność czasu jest nieporównywalna.

Tymczasem pociągi międzynarodowe w takich krajach jak Czechy, Węgry, Rumunia czy Serbia mają się całkiem dobrze i siatka tych połączeń jest sukcesywnie powiększana. Natomiast w Polsce jest sukcesywnie zwijana. A zwija się, bo ludzie nie jeżdżą przesadnie drogimi pociągami ze względu na brak promocji lub ich niedostępność! Wolą tańsze autokary i samoloty.

Jakiś czas temu musiałam pojechać do Berlina na lotnisko. Pasował mi EC "Wawel" jednak w żaden sposób nie mogłam nabyć w kasie biletu w ofercie SparDay za 19 euro. Po prostu nie dało się. W końcu kupiłam bilet Euro-Nysa za 20 zł i do Berlina dojechałam z przesiadkami w Gorlitz i Cottbus.

PKP IC nie chciało na mnie zarobić! Zarobiły PR i DB Regio.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 29-08-2011, 02:52    Odpowiedz z cytatem

Byłem w kasie międzynarodowej w Legnicy i tam powiedziano mi, że na EN Jan Kiepura Warszawa-Amsterdam nie ma już miejsc w sleeperetce (wagon nr 176) ani 1,2 ani 3 szczebla.... i że pozostaje mi kuszetka za 49E. Za to poszperałem na stronie DB i wykupiłem sobie bilety za 43E a w drugą za 29E (czyli na sleeperetkę I szczebla) - i zamiast zapłacić 98E zapłaciłem 72+wysyłka 3E Very Happy

Na drugi raz wiem, że jak będę polować (jak brzmi) na SparNight to tylko przez stronę niemieckiego przewoźnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-08-2011, 08:52    Odpowiedz z cytatem

To prawda, bilety promocyjne na PKP IC są tylko dla szczęśliwców i mających dużą cierpliwość. Swojego czasu spotkałem człowieka w przedziale IC "Kaszub" który ze względów rodzinnych co tydzień jeździł z Warszawy do Trójmiasta. To było 2 lata temu, kiedy na każdy Ex i IC była pula promocyjnych biletów po 29 zł w jedną stronę. Jak opowiadał to tuż po 1 w nocy przychodził na dworzec i polował na tanie bilety, bo o 8 jak by chciał kupić już często nie było. Ale i tak wtedy jeszcze nie było tak źle. Teraz kiedy jest tylko promocja "Wcześniej i taniej" dostępna tylko w internecie dostać taki bilet graniczy z cudem, nawet buszując w nocy po sieci. Nie wiem, dla kogo one są dostępne. Nigdy nie miałem specjalnych problemów a teraz jeszcze mi się nie udało kupić żadnego taniego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl