Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Bielsko Biała Gł - Zwardoń
Autor Wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 22-02-2011, 19:03    Odpowiedz z cytatem

Fragment ("fragm")odpowiedzi od ŚZPR dotyczący "Skalnicy" z dnia 21.02 (napisałem 18.01) zamieściłem w załączeniu, bo otrzymałem jako skan.
Fragmenty od MZPR z dnia 10.01 (napisałem 14.12, kolejne poszło w styczniu, czekam na odp.).
"Zakład uprzejmie informuje, że przyczyny ekonomiczne spowodowane wzrostem kosztów usług zewnętrznych oraz utrzymaniem dofinansowania do przewozów regionalnych na poziomie ubiegłego roku nie pozwoliły nam na uruchomienie takiej samej ilości połączeń jak w rozkładzie jazdy 2009/2010. Wobec powyższego oferta przewozowa na wszystkich liniach - w rożnym zakresie - uległa ograniczeniu."
"Przyczyną wycofania z rozkładu jazdy pociągów "Skalnica" była utrata źródła finansowania z Ministerstwa Infrastruktury."
Miło się zaskoczyłem, bo nie wierzyłem, że dostanę odp., a już na pewno nie tak szczegółowe. Pewnie większości piszą podobnie/to samo. I tyle miłego, niestety, nie widać szans na poprawę...

fragm.JPG
odp. ŚZPR
Plik ściągnięto 27 raz(y) 46.39 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 22-02-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko:
W hafasie nadal widniejá busy na niektóre kursy...a mialo byc tylko na tydzien gdzie bédzie naprawiana siec po wichurze-czy ktos moze zweryfikowac jak wygláda ta sprawa na lini do Zwardonia tzn.czy nadal kurs jest ciety i ludzi pakuje sie do busa czy juz wszytkie poláczenia na dzien sa realizowane pociágami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 03-03-2011, 14:30   Zwardoń: Polsko-słowacka walka o połączenia kolejowe Odpowiedz z cytatem

Jak pisze 'Kronika Beskidzka' , samorządowcy z powiatów żywieckiego i suskiego chcą połączyć siły z samorządami słowackimi i stworzyć mocną koalicję w obronie połączeń kolejowych. Jak podkreślają, region potrzebuje dobrze zorganizowanej siatki połączeń pasażerskich. Doszło już nawet do pierwszych spotkań w tej sprawie.

Sprawa jest poważna, ponieważ być może już 6 marca Koleje Słowackie odwołają wszystkie pociągi osobowe na trasie Czadca - Skalite - Zwardoń. Przynajmniej tak wynika z wcześniejszych deklaracji i zapowiedzi. W regionie Kisuce, który graniczy z Podbeskidziem, wywołało to liczne protesty mieszkańców i samorządowców.

- Dla nas było to ogromnym zaskoczeniem, bo przecież w 2010 roku na trasie Czadca - Skalite koleje przewiozły ponad 335 tysięcy osób. To jedna z bardziej dochodowych tras na Słowacji. Doszło do spotkania władz 23 gmin z naszego regionu i wystosowaliśmy ostry protest do Kolei Słowackich. Nie wyobrażamy sobie, jak ludzie będą dojeżdżać do pracy i szkół. No i podstawowe pytanie, po co w minionych latach wydawano tyle pieniędzy na gruntowną modernizację trasy? Nasz protest poparły samorządowe władze województwa żylińskiego. Po naszej interwencji premier Słowacji Iveta Radičová obiecała, że likwidacja będzie wstrzymana. Ale obawiamy się, że ten wyrok na naszą linię może się przesunąć w czasie tylko o parę miesięcy - mówi 'Kronice Beskidzkiej' starosta słowackiej gminy Skalite, Andrea Šimuradová.

Plany likwidacji ruchu osobowego na linii Czadca - Zwardoń niepokoją też Adama Iwanka, wójta gminy Rajcza. Jak wyjaśnia, ewentualna likwidacja ruchu pasażerskiego po stronie słowackiej, może oznaczać ograniczenia w ofercie na trasie Żywiec - Zwardoń. Z kolei przewodniczący gminy Rajcza Honorata Szatanik zwraca uwagę lokalnemu tygodnikowi, że po ostatnich 'czystkach' w rozkładzie jazdy autobusów, kolej dla niektórych mieszkańców jest po prostu jedynym środkiem transportu.

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego, Andrzej Marszałek i Marian Ormaniec przekonują z kolei, że należy wykorzystać leżącą obecnie odłogiem linię z Żywca do Suchej Beskidzkiej (obecnie Przewozy Regionalne uruchamiają w tej relacji autobusy zamiast pociągów). Mamy linię Żywiec - Sucha Beskidzka, po której obecnie nie kursują pociągi. A jest to znakomity skrót z Żywca czy ze Słowacji do Krakowa. Uważamy, że powinien zostać uruchomiony taki pociąg, który łączyłby słowacką Żylinę z Krakowem przez Żywiec i Suchą Beskidzką - podkreślają radni. By te plany jednak stały się realne, najpierw - jak podkreśla Adam Szwed, radny gminy Stryszawa- należy przywrócić normalny ruch kolejowy na linii Żywiec - Sucha Beskidzka.


Źródło:http://www.rynek-kolejowy.pl/22298/Zwardon_Polskoslowacka_walka_o_polaczenia_kolejowe.htm

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LianChu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2009

PostWysłany: 22-03-2011, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna efekty dzisiejszych rozmów, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Żywcu z przedstawicielami PKP, na temat uruchomienia w przyszłości kolei miejskiej w Żywcu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 07-06-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Z tą zastępczą komunikacją pomiędzy Bielakiem a Leszczynami to podobno niezła jazda, pasażerowie po opuszczeniu pociągu latają jak zbłąkane owieczki i nawet sam kierownik nie za bardzo wie do czego i gdzie się przesiadać.

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LianChu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2009

PostWysłany: 08-06-2011, 08:54    Odpowiedz z cytatem

Tego co wymyślił autobusową komunikację zastępczą od BB Leszczyny powinno się za jaja powiesić.
1 lipca będzie tak samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-06-2011, 11:22    Odpowiedz z cytatem

gdzie kible jeżdżące na Zwardoń-Bielsko Leszczyny zjezdzają na PK?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LianChu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2009

PostWysłany: 09-06-2011, 18:47    Odpowiedz z cytatem

PK mają w Suchej Beskidzkiej.
Pociągi jeżdżą wahadłowo na trasie BB Lipnik - Zwardoń.
Do BB Leszczyny jeździły tylko w pierwszym dniu zamknięć oraz w ostatnim dniu się to powtórzy tj. 1 lipca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09-06-2011, 20:44    Odpowiedz z cytatem

LianChu, podziękował za info Smile

czyli jadą linią Żywiec-Sucha?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gajusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2011

PostWysłany: 09-06-2011, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tą zastępczą komunikacją pomiędzy Bielakiem a Leszczynami to podobno niezła jazda, pasażerowie po opuszczeniu pociągu latają jak zbłąkane owieczki i nawet sam kierownik nie za bardzo wie do czego i gdzie się przesiadać.


Totalne bzdury. Po co siejesz plotki?
W poniedziałek jechałem do Katowic z Żywca a dzisiaj wracałem do domu. Wszystko jest na miejscu i pomimo remontu w miare sprawnie to wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 05-07-2011, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Czytając odpowiedzi Urzędu Marszałkowskiego na postulaty Komitetu Stacja Żywiecczyzna można odnieść wrażenie, że po wjeździe na tory Kolei Ślaskich, Podbeskidzie i Żywiecczyzna zostaną zrzucone na margines.

http://www.stacjazywiecczyzna.hpu.pl/readarticle.php?article_id=15

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-07-2011, 18:59   

Chyba przesadzasz.
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 15-08-2011, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Jechałem dzisiaj ze Zwardonia do Oświęcimia o 16:21.Jakież było moje zdziwienie że pociąg był złożony z dwóch jednostek, bo byłem przekonany że nie wszystkie przystanki mają wymaganą długość na aż 2 jednostki.W pociągu znowu pojawili się przedstawiciele PR liczący frekwencję.I tu moje kolejne zaskoczenie bo na stwępie wsiadło około 80 osób by do Milówki zapełnić wszytkie siedzące miejsca w 2-óch jednostkach!!!W Żywcu wsiadło tyle osób że już nie było gdzie stać-ludzie stali między siedzeniami!!!Można powiedzieć że wtedy w pociągu było pół tysiąca osób.Tak zapchany pociąg dojechał do Bielska i i co z tego że wysiadło może ze 100 osób jak wsiadła podobna ilość.W Czechowicach gdzie miałem przesiadke z trudem udało mi się opuścić pociąg,razem ze mną na pociąg przesiadło się około 50 osób z plecakami.Po dojechaniu do Oświęcimia zakoczyło mnie że te nie znające się ze sobą osoby jak jedna rodzina przesiadła się na pociąg do Krakowa!!!
I tu widać jak brakuje połączeń z Żywca do Krakowa przez Suchą Beskidzką!!!
Ludzie muszą jechać naokoło i podróż zamiast 3 godzin trwa 6.
Cytat:
W opinii Ryszarda Rębilasa, bezzasadne jest również przedłużenie niektórych połączeń relacji Kraków – Sucha Beskidzka do Żywca. Jak argumentuje dyrektor, trasy Kraków – Sucha Beskidzka i Sucha Beskidzka – Żywiec cechuje nierównomierność potoków pasażerskich, przy czym -zaznacza Rębilas- pierwsza linia generuje znaczne potoki pasażerskie, druga charakteryzuje się zaś znikomą frekwencją. To wymusza stosowanie zróżnicowanego pod względem pojemności taboru. Zdaniem dyrektora, gdyby zastosować do obsługi pociągu z Krakowa w wydłużonej relacji do Żywca szynobus, nie pomieściłby on pasażerów na odcinku Kraków – Sucha Beskidzka.

...Panie R a to już nie pamięta pan jak EN-81 jeździły na trasie Oświęcim-Wieliczka przez Trzebinie???I co wtedy nie przeszkadzało że już od Chrzanowa nie było jak siedzieć?A potem to ludzie ściśnieci jak sardynki?

Powyższa sytuacja z turystami dobitnie udowadania wszytkim posiadającym choć troche rozumu że linia Żywiec-Sucha musi być remontowana aby mogła powstać relacja Żywiec-Kraków (która da możliwość bardzo dobego skomunikowania z i od kierunku Zwardoń)która niewątpliwie będzie miała swoje uzasdnienie- ba ja nawet widzę tu podobieństwo do lini Oświęcim-Krk Główny gdzie też z Oświęcimia zazwyczaj rusza 25% zapełnienia by w 3/4 drogi zapełnić się praktycznie zawsze w całości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 16-08-2011, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Witam.
Potwierdzam to że jechały dwie jednostki, ten późniejszy chyba też jechał na 2 kiblach.
Jechałem pociągiem Zwardoń-Katowice o 13:07 ze Zwardonia i mijałem się z dwoma pociągami do Zwardonia, obydwa na 2 kiblach.

[ Dodano: 26-08-2011, 21:19 ]
Pozwolę sobie odświeżyć temat - jakby kogoś interesowało jak wygląda ta linia albo po prostu nią nie jechał zamieszczam krótki fragment nagrywany z jednego z pociągów REGIO:
LINK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 31-08-2011, 17:05   Zawsze może być jeszcze gorzej Odpowiedz z cytatem

Podróże pociągami po śląskich torach w tłoku, brudzie i upale to normalka. Do tego można dodać zdewastowane, opuszczone stacje kolejowe i wyeksploatowane torowiska.

Podróżując pociągiem z Katowic do Zwardonia, który znajduje się na granicy polsko - słowackiej na wyświetlaczach można dostrzec także kierunek ZWADROŃ...

Trzeba przyznać, że ten czeski błąd na nikim już nie robi wrażenia.

Wszystko, co dzieje się w transporcie kolejowym w Polsce woła o pomstę do nieba. Ale wystarczy wybrać się do Zwardonia od strony Słowacji, żeby zobaczyć w jaki sposób o pasażerów dba słowacka kolej. Mimo, że do stacji Zwardoń docierają jedynie dwa składy to jakość taboru, trakcji, szlaków kolejowych oraz stacji może robić wrażenie. Dlaczego?

Więcej: http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/1038819,glos-internauty-czeski-blad,id,t.html

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl