Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
Wagony piętrowe - Bdhpumn i Bmnopux i Bhp
Autor Wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 01-09-2011, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że wagon 5051 26-08 090-0, data rewizji 12.06.11, st. Poznań, uzyskał oznaczenie (przynajmniej przeze mnie pierwszy raz spotkane): B16mnopux (16 w indeksie górnym). Obecnie można go spotkać na linii Leszno-Poznań.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cortez Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2010
Skąd: Włocławek

PostWysłany: 02-09-2011, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Widzę że PR zaczęły przeprowadzać rewizję wagonów Bmnopux. W jednym z obiegów IR Pomorze jest wagon z rewizją z 27.08.2011 r.
Osobiście uważam, iż są to najlepsze wagony jakie posiadają PR-y, co więcej uważam iż powinny one stanowić podstawę wszystkich pociągów IR do 400 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JBL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: 02-09-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minął termin przeglądu zielonooliwkowych piętrusów! Niestety skład tych wagonów ma być podobno skasowany!


Jak to napisał Wojtek Lis na swojej stronie, podobno Wolsztyńskie piętrusy ciągnięte przez parowozy będą skasowane. Powiem tylko tyle, że wnętrze jest w niezłym stanie, więc pod tym względem przydało by się, żeby jednak przetrwały. Nie wiem jak ich stan od strony "niewidocznej dla pasażera".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 02-09-2011, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem tylko czemu w bipie na górnym piętrze jest więcej miejsca w górę i można nogi wsadzić pod siedzenia bo są z rurek a nie z pełnej ścianki. Ogólnie nowsza konstrukcja (bohun) gożej pomyślana od starej bipy. Mimo to cieszę się że są jakieś piętrusy w użyciu bo zawsze lubiłem piętrusy.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 04-09-2011, 16:31    Odpowiedz z cytatem

sebol71 napisał/a:
Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że wagon 5051 26-08 090-0, data rewizji 12.06.11, st. Poznań, uzyskał oznaczenie (przynajmniej przeze mnie pierwszy raz spotkane): B16mnopux (16 w indeksie górnym). Obecnie można go spotkać na linii Leszno-Poznań.


W jakim malowaniu jest ten wagon? Niebiesko-żółty, z żółtymi drzwiami i wklejanymi oknami?

Z kolei na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=cS3YHoaB9QA mamy wagon 50 51 26-08 054-6 o oznaczeniu B17mnopux, w malowaniu IR bez logo interREGIO

Może mi ktoś wyjaśnić czym różni się wagon z indexem "16" od "17" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 04-09-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B., wagon niebiesko-żółty, żółte drzwi, okna "stare", zwykłe.

Widocznie w jednym przypadku doliczyli się 16 "przedziałów", a w drugim 17, albo w tym wspominanym przez Ciebie są jakieś dodatkowe miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 05-09-2011, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sporo rewizji wagonów tego typu przeprowadza się w Chojnicach. Już zeszłym roku przyjechały pierwsze podsyły takich wagonów ze st. mac z całej Polski, także możliwe, że już niektóre jeżdżą.

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 06-09-2011, 10:03    Odpowiedz z cytatem

W Rzeszowie nadal stoi "sznurek", jedyna różnica to taka, że barwy już zdążyły wyblednąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marduq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 06-09-2011, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Naprawy wagonów Bdhpumn rozpoczęła również lokomotywownia PR Poznań w Krzyżu. Jest to 9 wagonów ze stacji w Raciborzu, w tym jeden w starym, fabrycznym schemacie malowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pirek2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 12-09-2011, 21:27    Odpowiedz z cytatem

A propos punków po Raciborzu. W Wlkp. mają się coraz lepiej. Poniżej 065.

1.jpg
065
Plik ściągnięto 1711 raz(y) 201.57 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 12-09-2011, 22:20    Odpowiedz z cytatem

No to kolejny raz PR zaskakują. Nowy schemat malowania, ale nareszcie pasujący do logo.
Aż nie mogę się doczekać malowania EU07 w wersji PR Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 13-09-2011, 14:41    Odpowiedz z cytatem

O proszę! Mam nadzieję, że zdecydują się na jedno malowanie i wszystkie wagony piętrowe zostaną tak pomalowane, a nie skończy się na kilku sztukach ... Niedawno wagony, które przeszły rewizję na początku tego roku otrzymały stare malowanie tj. żółto-niebieskie z dużym logo PR-ów i czerwonymi drzwiami (np. wagon 159 widziany na sieci w kwietniu 2011). Jestem ciekawy jaki kolor będą miały drzwi w tym schemacie. Wiadomo jaki numer ma wagon widoczny z tyłu oraz czy będzie jakaś modernizacja wnętrza, okien? A ... i jaki tam jest index górny - 16 czy 17 :-D?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 13-09-2011, 15:22    Odpowiedz z cytatem

Ja nie bardzo rozumiem dlaczego występują i 16 i 17.
W numerze jest wyraźnie 26, zatem na moje oko powinno być 16.
A dlaczego zatem 17? Inne kryterium niż wcześniej zastosowano przy wyborze numeracji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 13-09-2011, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Jak w ogóle ten współczynnik obliczyć? Dla zwykłych wagonów przedziałowych A i B sprawa jest jasna 9 i 10 przedziałów, powoli zaczyna się komplikować przy wagonach AB, podaje się 9 bo niby taka jest ilość ogólna przedziałów wagonu, ale moim zdaniem powinno być A4B5 a nie AB9, przy "bonanzach" gdzie mamy teoretycznie 3 duże przedziały jest B11, a bohuny to już B16 i B17 - skąd to się bierze pojęcia nie mam. Wie ktoś, w którym rozporządzeniu (UTK, Min. Transportu) jest napisane jak to się oblicza?

B17mnopux.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 22.98 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pirek2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 13-09-2011, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B. napisał/a:
O proszę! Mam nadzieję, że zdecydują się na jedno malowanie i wszystkie wagony piętrowe zostaną tak pomalowane, a nie skończy się na kilku sztukach ... Niedawno wagony, które przeszły rewizję na początku tego roku otrzymały stare malowanie tj. żółto-niebieskie z dużym logo PR-ów i czerwonymi drzwiami (np. wagon 159 widziany na sieci w kwietniu 2011). Jestem ciekawy jaki kolor będą miały drzwi w tym schemacie. Wiadomo jaki numer ma wagon widoczny z tyłu oraz czy będzie jakaś modernizacja wnętrza, okien? A ... i jaki tam jest index górny - 16 czy 17 :-D?


Wagon z tyłu (wymalowany) to 049. W starych barwach 063. Drzwi niestety zostają zółte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl