Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
Ruszyły Koleje Śląskie
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-10-2011, 15:31   Ruszyły Koleje Śląskie Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie wystartowały. Dzisiaj (1 października 2011 r.) o godzinie 3.55 z Częstochowy do Gliwic odjechał pierwszy rozkładowy pociąg nowego przewoźnika obsługiwany nowoczesnym Flirtem.

O 4.51 z Gliwic wyruszył z kolei do Częstochowy Elf – najnowszy pojazd, jakim dysponuje spółka. O 5.57 z Częstochowy wyjechała "Wisełka" - jedno z weekendowych połączeń Kolei Śląskich do Wisły. Debiut samorządowego przewoźnika zdecydowanie należy zaliczyć do udanych. Obyło się bez chaosu, opóźnień i odwołanych pociągów. Pasażerowie, z którymi rozmawialiśmy, chwalili szczególnie nowych tabor oraz obsługę w pociągach. Pracownicy Kolei Śląskich wskazywali zaś, że słowa o nowej jakości na torach nie były bynajmniej pustymi sloganami.

W uroczystości, jaka rozpoczęła się o 6.15 na pierwszym peronie katowickiego dworca, wzięli udział m.in. marszałek Adam Matusiewicz, Bogusław Śmigielski, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Marek Worach, prezes Kolei Śląskich, Anna Patalong, wiceprezes KŚ, Roman Urbańczyk, przewodniczący KZK GOP oraz Tadeusz Freisler, prezes Tramwajów Śląskich. W otoczeniu mediów marszałek Matusiewicz dokonał symbolicznej odprawy pociągu nr 44369, dając znak do jego odjazdu.

- To dla nas wielki dzień. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Wielomiesięczne przygotowania zaowocowały dzisiaj wyjazdem pociągów Kolei Śląskich na tory. Mam nadzieję, że nasze połączenia będą służyły mieszkańcom regionu, świadcząc o ich pracowitości i sumienności, a także ułatwiając codzienne dojazdy do pracy, czy na weekendowy wypoczynek – powiedział Marek Worach, prezes Kolei Śląskich.

- To bardzo ważny dzień dla naszego województwa oraz dla pasażerów, którzy zyskują dzisiaj nowego przewoźnika, który będzie woził ich do domu, do pracy, na uczelnię. To także ważny dzień dla śląskiego podatnika. Oczywiście do kolei pasażerskiej wszędzie się dopłaca, niemniej nasza spółka z pewnością będzie bardziej efektywna od Przewozów Regionalnych. Najważniejsi dla nas są pasażerowie – zaznaczył marszałek Matusiewicz.

- Pragnę podziękować przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego, panu Bogusławowi Śmigielskiemu, który był w poprzedniej kadencji marszałkiem. Powołanie własnej spółki było właśnie jego pomysłem. Pan marszałek dobrze zidentyfikował potrzeby rynku i potrzeby pasażerów. Ogromna część prac organizacyjnych w celu powołania Kolei Śląskich była wykonana właśnie za jego urzędowania. Mam dzisiaj okazję dokończyć te wszystkie rzeczy, które zostały zapoczątkowane w poprzedniej kadencji - stwierdził Matusiewicz.

- Mieliśmy debiutować początkowo 1 czerwca br. Nie wszyscy jednak byli dla nas do końca życzliwi, stąd postanowiliśmy przełożyć start na 1 października, aby wykonać to zadanie porządnie i by pasażerowie nie odczuli z tego powodu żadnego dyskomfortu. Udało się. Zaczynamy pierwszy poranek z Kolejami Śląskimi. Bardzo się z tego powodu cieszę – podkreślił Matusiewicz.

- To ogromnie ważne wydarzenie dla mieszkańców województwa śląskiego. W 2008 r. przejmowaliśmy wraz z innymi marszałkami spółkę Przewozy Regionalne. Wtedy zacząłem się zastanawiać, czy PR to firma, która może sprostać oczekiwaniom mieszkańców województwa śląskiego. Dopłacaliśmy bowiem do straty Przewozów Regionalnych, ale w żaden sposób nie mogliśmy planować, ile te przewozy rzeczywiście mają kosztować. Podczas mojej pierwszej rozmowy z ówczesnym dyrektorem PR Katowice proponowałem, aby stworzyć coś nowego. Usłyszałem w odpowiedzi, że jest to kompletnie niemożliwe. Przyjąłem wówczas to stanowisko, sądząc, że może faktycznie jest to zbyt trudne zadanie – wyjaśniał kulisy powołania Kolei Śląskich Bogusław Śmigielski.

- Po roku nadzoru nad Przewozami Regionalnymi doszedłem jednak do wniosku, że niemożliwe jest dalsze funkcjonowanie kolei w naszym regionie w takim kształcie. Wtedy powstał pomysł, aby założyć własną spółkę przewozową. To był oczywiście proces długotrwały, toczyło się wiele dyskusji, podejmowaliśmy wiele działań. Dzisiaj mamy efekt finalny, czyli nową jakość na naszych torach. Mam nadzieję, że zadanie, które stoi teraz przed województwem zostanie spełnione dobrze, przy mniejszym obciążeniu dla śląskich podatników – podsumował Śmigielski.

Koleje Śląskie obsługują połączenia na linii Gliwice – Katowice – Zawiercie – Częstochowa, a w weekendy także na trasie do Wisły. Tabor spółki w chwili obecnej stanowi: 8 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 22WE oznaczonych jako EN76 ELF produkcji bydgoskiej PESY, 3 sztuki ezetów typu FLIRT POLSKA oznaczonych jako EN75 produkcji Stadlera, dwa elektryczne zespoły trakcyjne EN57KM zmodernizowane przez ZNTK Mińsk Mazowiecki, dwie lokomotywy elektryczne Traxx (o numerach 146 i 272) wydzierżawione od Lotosu oraz 10 wagonów przedziałowych klasy drugiej pozyskanych w Czechach.

Koleje Śląskie zostały powołane przez Sejmik Województwa Śląskiego 17 lutego 2010 r. Akt założycielski spółki podpisano 8 kwietnia ubiegłego roku. Rozpoczęcie działalności przewozowej nastąpiło 1 października br.

Fotogaleria:
http://www.rynek-kolejowy.pl/fotorelacje/267

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 01-10-2011, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Podobno nie honorują ulg pracowniczych.. prawda to? wie ktoś coś na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 01-10-2011, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałem mają być honorowane tylko bilety pracownicze miesięczne/kwartalne - odcinkowe/sieciowe i tylko na trasie Gliwice - Częstochowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 01-10-2011, 21:28    Odpowiedz z cytatem

01.10.2011 - Koleje Śląskie ruszyły zgodnie z rozkładem!

O 3:55 ruszył zgodnie z planem pierwszy ELF Kolei Śląskich - nowego przewoźnika kolejowego w Polsce.


Uroczystość związana z inauguracją działalności przewozowej odbyła się jednak o godz. 6:15 na peronie I tymczasowego dworca PKP w Katowicach.
W okolicznościowych przemówieniach Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski podkreślali rolę nowego przewoźnika kolejowego i wyrażali nadzieję, że jego pojawienie się na szlakach kolejowych regionu w sposób zdecydowany i trwały przyczyni się do poprawy jakości podróżowania. Prezes Zarządu Kolei Śląskich Marek Worach zaznaczył, że tym co wyróżnia ofertę kierowanej przez niego spółki są trzy T, czyli tabor (spółka niemal w całości korzystać będzie z nowoczesnych klimatyzowanych pojazdów), taryfa (atrakcyjna i bardziej elastyczna od proponowanych przez innych przewoźników kolejowych) i takt (pociągi na linii Częstochowa-Gliwice będą kurosować w stałych odstępach czasu - w tej chwili między Gliwicami i Katowicami pociągi kursują co ok. 30 minut, z czasem wraz z rozbudową taboru ma to być 20, a docelowo 15 minut.)

Uroczystość zakończyło odprawienie przez marszałka Matusiewicza ELF-a zmierzającego w kierunku Gliwic.


źródło: Koleje Śląskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 02-10-2011, 10:37    Odpowiedz z cytatem

Skoro jest tyle słodyczy, ja dodam trochę dziegciu: czy jest jakakolwiek szansa, by KŚ wystartowały też tam, gdzie PRy się wycofały już całkiem? Skoro włodarzom tak bardzo leży na sercu dobra kolej regionalna, to trzeba popatrzeć trochę dalej niż Katowice czy Gliwice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 02-10-2011, 11:31    Odpowiedz z cytatem

Najpierw niech skompletują tabor, bo z tym co maja to poza Gliwice-Częstochowa-Gliwice narazie nigdzie dalej nie zajadą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-10-2011, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Myśle, że od grudnia to wszystko bardziej rozkręci, tzn. wejdą na linie Bytom - Gliwice i Sosnowiec - Tychy. Może w kolejnych miesiącach następne trasy i doczekamy obsługi wszystkich lini regionalnych na Śląsku przez tego przewożnika. Niektórzy dziś z rezerwą podchodzą do nowej spółki, wydaje mi się, że potrzeba czasu na jakieś poważne oceny. Wszystko musi stopniowo być realizowane a napewno KŚ mają szanse na sukces.
Brakowało mi dotychczas w ofercie PR, większej ilości promocji biletowych i może KŚ bardziej zadbają o przyciąganie pasażera, oraz wejdą na nowe trasy z coraz lepszym taborem.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 02-10-2011, 19:31    Odpowiedz z cytatem

sebek,
to zależy, jakie KŚ mają aspiracje. Dzisiejszy rozkład na linii Gliwice-Bytom to jakaś kpina. KŚ mogą z niej zrobić całkiem sprawną podmiejską dojazdówkę. Ale jestem zdania, że aby w pełni wykorzystać potencjał linii należałoby do Bytomia wydłużyć przynajmniej część połączeń w relacjach bezpośrednich z Opola do Gliwic (przez Strzelca Op. i Kędzierzyn) - a tego KŚ nie zapewnią.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ahilless Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011

PostWysłany: 02-10-2011, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Matusiewicz mówił, że na inne linie KŚ wejdą najwcześniej w 2012 roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lxd2bartek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 02-10-2011, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Jadą wagony dla KŚ.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 03-10-2011, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Jak się nieoficjalnie dowiedziałem dzisiaj w Częstochowie doszło do pożaru na jednym z Elfów.Niestety spowodowało to opóznienie pociągu z godziny 7.35.
Ciekawe czy maczali w tym palce związkowcy z PR Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 03-10-2011, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szanowny Panie,
Dziękujemy za informację. Koleje Śląskie planują uruchomić własne biletomaty, dołożymy wszelkich starań, aby ruszyły jak najszybciej. Nie mamy wpływu na programowanie biletomatów Przewozów Regionalnych. Problem ten przedstawimy dalej.
Nowy – czytelny rozkład jazdy został już stworzony. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy rozkład jak najszybciej pojawił się na peronach oraz na stronie internetowej.
Z poważaniem
Biuro Obsługi Klienta

A takie coś...

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-10-2011, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie: 14,5 tys. pasażerów w sobotę

Jak informują Koleje Śląskie, w sobotę 1 października br. łącznie ponad 14,5 tys. pasażerów skorzystało z 42 pociągów przewoźnika.

Był to pierwszy dzień regularnego kursowania połączeń nowej samorządowej spółki na linii Gliwice – Katowice – Zawiercie – Częstochowa oraz na trasie do Wisły.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 03-10-2011, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Wypadł jeden kurs (z informacji, które mam chodzi o kurs o 15:47 z Sosnowca http://www.wpk.katowice.pl/rozklady_wpk/kurs.php?kat=KS1_20111001&kier=1&nr=27&kurs=29 ).

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-10-2011, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Schemat Sieci Kolei Regionalnej Tu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 63 Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl