Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[PR Wrocław] Protest pasażerów
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-11-2011, 10:49   [PR Wrocław] Protest pasażerów Odpowiedz z cytatem

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, ponad 230 osób podpisało się pod listem do spółki Przewozy Regionalne. Pasażerowie żądają obniżenia cen biletów, ponieważ pociągi przewoźnika notorycznie doznają opóźnień. Jeżeli żądania pasażerów nie zostaną spełnione, grożą jazdą na gapę od 1 grudnia.

Podpisy zebrano na razie tylko w czasie dwóch kursów pociągu na trasie Wrocław – Oborniki Śląskie. „Wyborcza” podaje, że niemal codziennie otrzymuje listy od rozczarowanych koleją czytelników.

Część opóźnień spowodowana jest remontem Dworca Głównego. Niektóre pociągi zlikwidowano, inne kursują w skróconych relacjach. Na dodatek pasażerowie do ostatniej chwili nie wiedzą, z którego peronu odjedzie ich pociąg. Czasami informacja w ogóle nie jest podawana.

- Żądamy obniżenia o 50 proc. cen biletów na wszystkich trasach w województwie dolnośląskim do czasu całkowitego zakończenia remontów jako zadośćuczynienia za ogromne trudności, które nas dotykają. W przypadku niespełnienia żądania oświadczamy, że będziemy korzystać z pociągów spółki Przewozy Regionalne bez biletu i nie będziemy okazywać dowodów tożsamości podczas kontroli konduktora w okresie od 1 do 14 grudnia – napisano w liście do władz spółki.

- Nigdy nie wyrażaliśmy zgody na zmiany w rozkładach jazdy: odwoływanie pociągów czy skracanie ich relacji. Oczywiście zdarzają się opóźnienia z naszej winy. Najczęściej jednak przyczyna tego, że pociągi są niepunktualne, leży po stronie PKP PLK – mówi „Wyborczej” naczelnik działu sprzedaży Dolnośląskiego Zakładu PR Andrzej Piech.

Polskie Linie Kolejowe nie mają sobie nic do zarzucenia. Według urzędu marszałkowskiego, który odpowiada za organizację przewozów kolejowych, naruszane są prawa pasażerów. W takiej sytuacji urząd sugeruje kompromis - W sytuacji, gdy remonty prowadzone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe powodują straty finansowe przewoźnika, bo musi on zmniejszyć liczbę kursów, właściciel infrastruktury powinien obniżyć stawkę za dostęp do torów. Wtedy Przewozy Regionalne mogłyby obniżyć ceny biletów. To byłoby uczciwe – zaznaczyła Agnieszka Zakęś z urzędu marszałkowskiego.

Więcej...

źródło: Gazeta Wyborcza / Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 02-11-2011, 13:26    Odpowiedz z cytatem

A ja nie wytrzymałem i musiałem to skomentować na moim blogu: http://zlodziej-lokomotyw.blogspot.com/

Przecież dla ludzi, którzy myślą normalnie to co ci krzykacze wymyślają i jak się zachowują to jest kpina i robienie z siebie totalnych kretynów...
To tak jakbym żądał od stacji benzynowej sprzedania mi paliwa za 2,50pln bo stałem w korku, bo był remont drogi...

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl