Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Zwrot pieniędzy
Autor Wiadomość

Volunt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 18-11-2011, 19:49   Zwrot pieniędzy Odpowiedz z cytatem

Witam. Kupiłem dziś w Poznaniu bilet do Wejherowa (pociąg relacji Katowice-Gdynia). Podałem kasjerce dokładną godzinę odjazdu tego pociągu ( 11.34). Otrzymałem bilet. W pociągu okazało się, że kasjerka coś pochrzaniła - tzn. na bilecie w rubryce z miastami, przez które przejeżdża pociąg znalazło się Korzybie - przez które owy pociąg nie przejeżdża, i jak wyjaśnił konduktor, trasa jest dłuższa o kilkadziesiąt kilometrów. Różnica w cenie wyniosła 1,47, ale dochodzi do tego jeszcze opłata konduktorska 10 zł. I tu moje pytanie - czy jest szansa na odzyskanie tych 10 zł. - to ewidentna wina kasjerki, a ja nie mam obowiązku znać wszystkich stacji pośrednich, szczególnie tych na wygwizdowiu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-11-2011, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Konduktor miał prawo zakwestionować bilet jeżeli był wystawiony inną drogą i zrobić różnicę opłat.Inna sprawa czy kasjerka popełniła błąd, nie jest to takie proste do udowodnienia, jeżeli są pociągi kursujące w tej relacji przez tą pipidówę nie można winić kasjera, 10 złotych które zapłaciłeś jest obligatoryjną opłatą i nie podlega zwrotowi. Jeżeli kasjer jednak byłby winny nieprawidłowości konduktor nie powinien Cię obciążać tą opłatą, bilet zatrzymać i wydać zastępczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 18-11-2011, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Volunt, W Twoim przypadku masz całkowitą rację, to wina kasjerki.
Cytat:
a ja nie mam obowiązku znać wszystkich stacji pośrednich

Tak to prawda dlatego przy odbiorze biletu nie mogłeś tego zauważyć i stąd opłata za wydanie biletu w pociągu 10,00 której nie odzyskasz Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Volunt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 18-11-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem - przez wigwizdowie, o którym mowa, nie kursują pociągi - trasa zamknięta, w zeszłym roku było zderzenie czołowe 2 pociągów.
Nie kwestionuję tego, że konduktor pobrał 10 zł - ale gdyby nie wina kasjerki, nie musiał bym ich wydawać. Więc powinna mieć to potrącone z pensji. No ale rozumiem, że szans nie ma.
Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 18-11-2011, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Volunt, Dla uściślenia to była kasa PR...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 18-11-2011, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Volunt, Teraz kursują tam szynobusy lub KKA, więc linia przez Korzybie jest czynna i dlatego system terminalu kasowym zaakceptował taki przebieg trasy.

Ten kierunek posiada pułapkę - należy i wystarczy wpisać w rubryce PRZEZ Białogard lub Koszalin, aby poprawnie wytrasować bilet na pociąg TLK na odcinku Poznań - Wejherowo - Gdynia. Pozostałe węzły na drodze w pociągu nie mają wtedy znaczenia taryfowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 18-11-2011, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, czy trasą na którą masz wystawiony bilet, można jechać pociągiem danej kategorii. Jeśli tak, to niestety 10 zł nie odzyskasz. Jeśli nie - najprościej rzecz biorąc powinieneś dopłacić 1,47 zł. Często zdarzają się takie nieprawidłowości na odc. Częstochowa --> Łódź. Kasa nie wpisuje jako stacji pośredniej Gałkówka czy Piotrkowa Trybunalskiego i trasa leci przez Karsznice, co o około 2 zł zaniża cenę biletu. Najlepiej wrzuć zdjęcie/skan biletu i będziemy wszystko wiedzieć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 18-11-2011, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Przez Korzybie to tylko osobowe jadą, więc jeżeli na pociąg spółki IC został wystawiony bilet przez Korzybie to świadczy tylko o tym że system do wystawiania biletów to jedno wielkie gówno. Sam doświadczyłem kilka razy ułomności tego systemu. Bo niedasie zrobić porządnego systemu który nie będzie robił takich jaj.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 18-11-2011, 22:47    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, Nie masz niestety racji... rozmawiałem nt. już nie raz na pouczeniach okresowych, i masz obowiązek zwolnic w tym przypadku pasażera z opłaty dodatkowej 10zł, i pobrać samą należność taryfową!!!
Ponadto bilet wydany przez kasjera powinien zostać zatrzymany, za wydaniem biletu zastępczego na okoliczność ujawnionych nieprawidłowości, celem sporządzenia raportu służbowego.

Wina kasy, jest to wina kolei, przewoźnika i nie pobieramy w tym momencie żadnych dodatkowych opłat!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 19-11-2011, 00:05    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, Niestety ten system tak działa, że bez problemu można dziś wydrukować nawet bilet na przejazd kat. EIC z Sanoka do Zagórza. Na pewno da się zrobić, tylko uzdrowienie systemu oczywiście kosztuje. Oczywiście ci z góry będą się tłumaczyć oszczędnościami, a kasjerzy, konduktorzy i podróżni niech się męczą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 19-11-2011, 01:30    Odpowiedz z cytatem

Brawo Szymek, takiego Cię lubię!

Moim zdaniem w tej sytuacji 10 zł jest na 99% do odzyskania w procesie umiejętnej reklamacji i jestem skłonny założyć się o piwo z każdym kto twierdzi inaczej (dziś wygrałem zakład z konduktorką w TLK, która twierdziła że na bilecie "Wspólny przejazd" nie są wyszczególniane odległości przejazdów poszczególnymi przewoźnikami, a jedynie suma km ;-) ).

Docelowo system sam powinien trasować bilet na podstawie znajomości rozkładu, ale do tego PKPowscy informatycy i decydenci jeszcze pewnie długo będą dojrzewać. Żaden z nich nie jeździ pociągami i nie ogląda tych nieszczęsnych biletów - a szkoda, powinni mieć raz do roku przez tydzień lub dwa obowiązkowo taką pracę, jak ankieterzy spisujący bilety. To cholernie pouczające, zobaczyć jak nieraz ci biedni konduktorzy się męczą by jakoś to wszystko do kupy poskładać.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-11-2011, 09:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Docelowo system sam powinien trasować bilet na podstawie znajomości rozkładu

A nie na wskazanie i życzenia podróżnego i jego potrzeb odbycia przejazdu na konkretnej trasie Question

Wtedy pojawi się wiele osób tak "obsłużonych" a winni będą oczywiście
Cytat:
PKPowscy informatycy i decydenci
Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-11-2011, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że obecny system nie jest wcale zły, tylko kasy powinny mieć wykaz pociągów i przy każdym z nich wykaz stacji, jakie należy wpisywać w "przez", żeby trasa była poprawna. Jak ktoś chce jechać trasą kombinowaną, to podaje ją kasjerowi, a jak mówi w kasie w Przemyślu "normalny na 45100 z Katowic do Bydgoszczy", to kasjerka patrzy w wykaz i wpisuje przez Gałkówek, Kutno i problemu nie ma.
Pamiętam był bodajże w zeszłym rozkładzie taki pociąg co jechał z Krakowa gdzieś nad morze przez Katowice, Tarnowskie Góry, Częstochowę, Łódź i jakoś bokiem potem omijał Bydgoszcz. 90% biletów na tym pociągu było wystawione nie taką trasą, jak trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-11-2011, 21:09    Odpowiedz z cytatem

witja, To samo jest przecież z 84100 i 48101 i IC Katowice wiodą tam prym... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-11-2011, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Do Szymka, chyba nie przeczytałeś dokładnie co napisałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl