Pociągi TLK znów z nazwami
Odpowiedz do tematu

Temat:
Trochę ta nazwa "Szyper" mi nie pasuje. Skoro "Wolin" zostało zajęte przez Przewozy Regionalne to nie lepiej dać nazwę "Uznam" czy jakąkolwiek inną lepiej brzmiącą i bardziej kojarzącą się z tym pięknym zakątkiem Polski.

Temat:
pawelu, Uznam jest zarezerwowne dla 83206, ja dla dawnego Wolina zaproponował bym nazwę Meduza:) ?

Temat:
Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał, ale z Wrocławia będziemy mieli IR PIAST do Warszawy i TLK PIAST do Gdyni Shocked


_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Temat:
O tym dublowaniu się nazwy IR "Piast" już było wspominane nawet na facebooku. Przewozy Regionalne tłumaczą się, że to one pierwsze zarezerwowały tę nazwę, i chyba nie zamierzają ustąpić. Także bardzo fajnie będzie jak wyjadą za 9 dni dwa pociągi o tej samej nazwie zmierzające do tego samego miasta.

Temat:
mysle ze powinni to zmienic, w koncu to zmiana kosmetyczna, a kto pierwszy ten lepszy Smile

Temat:
Jeżeli PR rzeczywiście pierwsze zgłosiły taką nazwę to absolutnie nie powinny ustępować. IC samo sobie winne że dwa lata temu się pozbyło się nazw z pociągów TLK w ramach "unowocześniania kolei" jak to tłumaczył były rzecznik spółki Paweł Ney. Z Wrocławiem kojarzy się tyle charakterystycznych rzeczy, że problemu z dobraniem nazwy być nie powinno.

gryff
-Usunięty-
Temat:
Ważne że nie będą na tej samej trasie ,obawiam się że nikt nie ustąpi

Temat:
Mi sie osobiście nazwa Piast, nie podoba Razz a dla poc. do Gdni nie trudno było by o jakąś inną |"fajniejszą"
Razz

Temat:
Wykaz pociągów TLK objętych umową z ministerstwem uruchamianych w RJ 2011/12 ich nazwy i terminy kursowania.



Ostatnio zmieniony przez pospieszny dnia 07-12-2011, 20:13, w całości zmieniany 1 raz
Temat:
pospieszny:Ale ten wykaz jest pociągów EX a nie tLK

mk1992
-Usunięty-
Temat:
Szymek napisał/a:
Mi sie osobiście nazwa Piast, nie podoba Razz a dla poc. do Gdni nie trudno było by o jakąś inną |"fajniejszą"
Razz


Może "Krasnal"?

Temat:
mk1992, a dlaczego "Krasnal" Razz ?

mk1992
-Usunięty-
Temat:
Krasnal to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Wrocławia. Nie wiedziałeś? Very Happy http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrocławskie_krasnale

Temat:
Rzeczywiście parę z wymienionych przeze mnie nazw będzie. Ale nie rozumiem po co tworzyć na siłę nowe komiczne nazwy na linii łódzkiej jesli są stare które dawniej były używane.
po co jakiś Wołodyjowski z Przemyśla do Szczecina skoro mógłby być dawny ŚWIATOWID,po co ZEFIR skoro PRy likwidują KRAKOWIANKĘ i mogłaby ona wrócić jako TLK,z Warszawy do Wrocławia przez Opole mogłaby jeździć MAŁAPANEW,
Z Warszawy do Krakowa zamiast niepoważnego SMOKA WAWELSKIEGO (lekki dubel EC WAWEL)mógłby wrócić KAZIMIERZ WIELKI bądź ANTONI BLANK.
Dlaczego łącznik do Krynicy nazywa się MONCIAK-KRUPÓWKI zamiast np.POPRAD?? po co "Wojażer"czy "Korczak" skoro były CHEŁMOŃSKI czy "ZAMENHOF"..

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl