Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Polska wycofuje się z Eurowizji
Autor Wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 17-12-2011, 19:26   Polska wycofuje się z Eurowizji Odpowiedz z cytatem

Oficjalny profil na Facebooku Telewizji Polskiej odpowiedział na pytanie osób zainteresowanych ostateczną decyzją TVP nad uczestnictwem w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, które odbędzie się w Baku.

Na profilu napisano: "TVP nie zaangażuje się w Eurowizję 2012". Wszelkie pytania mają być kierowane na adres mejlowy: widzowie.tvp1@tvp.pl.

Decyzja nie została jeszcze dostatecznie potwierdzona by uznać ją za oficjalne stanowisko TVP, niemniej nie powinniśmy mieć złudzeń i wiary w to, że zobaczymy polską flagę w tabeli półfinalistów w Baku (o finalistach oczywiście nie wspominając). Redakcja Rozrywki, słynąca z nikłej znajomości rynku muzycznego, rekordowej krytyki co do organizacji preselekcji narodowych oraz żenującego poziomu programów rozrywkowych zawsze udekorowanych tragicznym poczuciem humoru "à la Strasburger" postanowiła pójść na łatwiznę i zapewne zamiast Eurowizji zaserwuje nam odgrzewany film z lat 90., którego celem będzie pielęgnacja "tradycji, patriotyzmu i wartości chrześcijańskich".

Zapewne głównym argumentem będą wysokie koszta uczestnictwa w Konkursie Eurowizji. Ale nie zapominajmy o zyskach. To przecież TVP ustala najwyższą w Europie stawkę za SMS-y oddawane podczas Eurowizji (w Holandii koszty są 10-krotnie niższe, w Wielkiej Brytanii 7-krotnie). Pomimo to w 2009 roku Polacy w finale oddali 150 tysięcy SMS-ów, deklarując swoje zainteresowanie. Kolejnym argumentem będzie niskie zainteresowanie społeczne oraz słabe rezultaty. Nie zapominajmy, że o oglądalność należy dbać poprzez odpowiednią promocję. Ranga wydarzenia wzrosłaby gdyby tylko Polskę reprezentował ktoś rozpoznawalny, a przecież niedawno Edyta Górniak wspominała o chęci powrotu na eurowizyjną scenę - ale co to obchodzi "Rozrywkę" TVP?. Słabe rezultaty to efekt braku sponsoringu przez "naszą" stację, czy totalnego braku fachowców w Redakcji Rozrywki.

Nie ma jednak czym się przejmować. Podczas gdy cała Europa świętuje świetnie się bawiąc, podczas gdy Eurowizja zyskuje nowe rekordy popularności na Zachodzie dzięki wystawianiu znanych gwiazd, Polska będzie się bawić przy kolejnej edycji "Ojca Mateusza" i wysłuchiwała fanatycznych poglądów Pospieszalskiego. Tym, którzy chcą wstydzić się za nasz ewentualny występ w Baku pozostaje chyba tylko opcja, że fani wykażą zaangażowanie na miarę kibiców w sprawie "Orzełka" i zaspamują TVP zażaleniami. Ale nawet jeśli Jedynka z łaski swojej weźmie udział, to czeka nas kolejna kompromitacja zrodzona z braku kompetencji i zaangażowania.

Wczoraj informowaliśmy, że TVP rezygnuje z Konkursu Piosenki Eurowizji. Napisała to na swoim oficjalnym profilu na Facebooku w odpowiedzi na notorycznie pojawiające się pytania fanów odnośnie uczestnictwa w Konkursie. Jednak już dziś drugi profil Telewizji Polskiej, TVP.pl zapewnia, że decyzja w sprawie przyszłorocznej Eurowizji wciąż nie została podjęta oraz, że zostanie wkrótce ogłoszona na stronie www.tvp.pl. Wielu fanów jednak przed tą deklaracją otrzymało maila od Telewizji Polskiej, w którym ta upierała się przy braku zaangażowania w przyszłoroczny konkurs w Baku.

Być może to tylko chaos komunikacyjny panujący w Telewizji Polskiej spowodował tę dezinformację. Ale bardziej prawdopodobne jest powszechne oburzenie z powodu rezygnacji i próba wyjścia z sytuacji z twarzą. Negatywnie na temat rezygnacji Polski z Eurowizji wypowiedział się w Radiu Zet Marcin Wojciechowski. Największy anglojęzyczny portal informacyjny w Azerbejdżanie podał tę informację jako drugi z najważniejszych newsów. Nawet fani Nergala uznali tę decyzję za konsekwencje niskich kompetencji Telewizji Polskiej. Sympatycy Konkursu Piosenki Eurowizji wyrazili swoje niezadowolenie setkami wpisów na stronach TVP, mailami kierowanymi do Telewizji Polskiej, petycjami czy wpisami na największych w Europie stronach poświęconych Konkursowi Piosenki Eurowizji: esctoday.com, czy eurovisiontimes.wordpress.com. W sprawę zaangażował się nawet popularny portal plotkarski Kozaczek, który wziął w obronę największy na świecie konkurs muzyczny.

Może jest więc nadzieja, że TVP wykorzysta potencjał jaki drzemie w Eurowizji, biorąc przykład z TVN, który pomimo organizacji zdecydowanie niższych rangą konkursów wzbudza powszechne zainteresowanie, przyciągając miliony telewidzów.

oto link do petycji która od wczoraj krąży po internecie:

http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska

petycję podpisało ponad 400 osób w tym Magdalena Tul, Lidia Kopania, Marcin Mroziński, Natalia Lesz, Kasia Kowalska, oraz kilkanaście gwiazd z innych krajów związanych z konkursem ESC, min. Safura, Lena, Oscar Loya, Sofia Nizharadze czy Alexander Rybak (zwycięzca ESC 2009)

źródło: eurowizja.org

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-12-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

neospazmina, to może reaktywujemy Interwizję?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Festiwal_Interwizji

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 17-12-2011, 19:40    Odpowiedz z cytatem

jak na razie to trzeba uratować Eurowizję w PL Smile

to co wymyśliło TVP jest porażką...dlaczego w Polsce ESC jest chłamem ??
w Szwecji na Eurowizję zgłaszają się największe gwiazdy Danny, September, Velvet, Mans Zelmerlow czy Charlotte Perelli - preselekcje są na poziomie samej Eurowizji i trwają kilka dni...a w Polsce? 2 godziny tandetnych piosenek... Ewa Farna, Edyta Górniak czy Kasia Kowalska chcą pojechać na ESC i co ? TVP nie ma ochoty...mamy przywództwo w UE, mamy EURO2012 w Baku jest ogromna szansa na promocję Polski...i co??

drażni Mnie to bo od 7 lat jestem członkiem OGAE i w życiu nie przypuszczałam że TVP zrobi takie świństwo i to w tedy gdy do Eurowizji wraca Słowacja, Włochy, Czechy i Czarnogóra...cała Europa będzie śpiewać tylko nie Polska !!!ŻAL!!!

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-12-2011, 20:54   

Dzisiejsza Eurowizja straciła swojego ducha, swój prestiż, swoją renomę. Kiedyś oglądałem, dziś mnie ona w ogóle nie interesuje. Jeden z dziennikarzy muzycznych przyznaje, że to konkurs potwornie przewidywalny, że od baaardzo wielu lat śledzi Eurowizje i nie ma dla niego żadnych zaskoczeń, gdyż na wylot zna ten konkurs. Wiadomo, że np Wielka Brytania nigdy tego konkursu nie wygra ze względu na pewną brytyjską zaściankowość, bo któryż to z sąsiadów mógłby nanią głosować? Zaden nie ma na to ochoty. Podobnie jest z Polską Smile Czasem sie zdarzy, że Czesi na nas głosują czy Litwinii, ale raczej popularność nam spada niż rośnie. Polska raz była o krok od wygrania Eurowizji, każdy wie, że Edyta Górniak zajęła w tedy drugie miejsce. Był to pierwszy występ Polski w konkursie i to po obaleniu komunizmu w naszym kraju i tylko dlatego zajęliśmy 2 miejsce. Dziś nie ma znaczenia jak piekną piosenke byśmy zaśpiewali, bo i tak szans na wygraną nie mamy. Co prawda zasady konkursu nieco się zmieniły, poszły w tą lepszą stronę lecz jak narazie nie ratuje to prestiżu tej imprezy.
Petycje podpiszę, w koncu to nic mnie nie kosztuje. Ale jakoś nie do końca wierzę w TVP. To cwana telewizja, która misje to spełnia tylko na papierze. Ja od 5 lat musze oglądać ceremonię z rozdania Oscarów gdzieś piracko po necie czy na stacjach angielskich, a nie jestem orłem z tego języka. TVP twierdzi, że nie opłaca się wykupywać praw do transmisji dla TYLKO 250 tysięcy osób, ale dla CANAL+ do którego nie ma tak powszechnego dostepu jakoś opłaca się wykupywać prawa do transmisji. W tym roku tez pewnie jakaś angielska stacja na mnie czeka Wink
Powrót do góry

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 17-12-2011, 21:07    Odpowiedz z cytatem

TVP zrobiło z ESC takie g****! Szwecja, Francja, Ukraina, Niemcy nawet Bośnia czy Serbia trzymają poziom Eurowizyjny - i nie mówię o prezentantach tylko o Piosenkach z innych krajów. Sama pamiętam jak w zeszłym roku w autobusie w radiu leciała piosenka Safura "Drip Drop" (chyba ESKA) i jak koleżance powiedziałam że to z ESC to mi uwierzyć nie chciała...tylko z ESC 2011 takie piosenki jak Jedward "Lipstick" (Irlandia), Getter Jaani "Rockefeller Street" (Estonia), TWiiNS "I'm Still Alive" (Słowacja), Lena "Taken By A Stranger" (Niemcy) - były w całej Europie na listach przebojów...w Polsce? tylko wygrana piosenka Eli & Nikki parę razy w ESCE leciała no i zaprosili ich do Hitów Na Czasie...

chodzi o To że MY SAMI (jako Kraj) wycofujemy się bo nam "coś" nie wychodzi. Warto przypomnieć że zeszłoroczna reprezentantka Polski Magdalena Tul z piosenką "Jestem" zajęła przedostatnie miejsce...nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że Typowani byliśmy na finał. U bukmacherów (gdzie co roku ich typowania się pokrywają z rzeczywistością) Magda była typowana na pierwszą piątkę...tylko że TVP nie zrobiło promocji...bo i po co?

Magda dla pocieszenia dostała międzynarodową nagrodę im. Kate Ryan jako najbardziej niedoceniona artystka ESC 2011 - i słusznie bo wadliwe było nagłośnienie, kamery się zawieszały i z 5 krajów nie można było oddać głosów na Polskę...a TVP co? zamiast interweniować i zażądać ponownego występu olała całą sytuację...a teraz mają pretensję że się nie opłaca...ŻENADA

dla niewtajemniczonych skrót ESC to EUROVISION SONG CONTEST

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-12-2011, 22:21   

Moja droga, otóż nie moge wyjść z podziwu za co TVP każe sobie płacić abonament Smile Jak już wspomniałem, ta telewizja spełnia swoją misje chyba tylko na papierze Smile Bo na pewno nie ma to przełożenia na rzeczywistość Smile TVP po prostu wszystko olewa i za wszelką cenę próbuje zrobić z siebie komercyjną stację, co kompletnie jej nie wychodzi Smile Nie stara się ona o promocje Polski co powinna robić, no idealnym tego przykładem jest właśnie Eurowizja Smile
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 18-12-2011, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Muszę teraz poszperać w jakiś aktach prawnych dot. radiofonii i telewizji czy jest możliwe wyrejestrowanie teleodbiornika (pamiętajmy że abonament jest nakładany na TV a nie na jej użytkowanie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 18-12-2011, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Emillex, jak najbardziej. Idziesz na pocztę i wyrejestrowujesz. Mnóstwo ludzi tak robi.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 18-12-2011, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Czym się przejmujecie, przecież Eurowizja to od kilku lat badziewie jakich mało, schlebia chyba tylko najniższym gustom. Rolling Eyes A że czasem się "prześlizgnie" jakiś dobry zespół to dzieło przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 18-12-2011, 03:10    Odpowiedz z cytatem

sułkowski

wybacz że się z Tobą nie zgodzę... Eurowizja w Polsce ma większą oglądalność niż Sopot / Opole razem wzięte...a to że TVP nie potrafi (nie chce) wybrać gwiazdy?
Edyta Górniak, Ewa Farna i Sylwia Grzeszczak - chciały w tym roku jechać na Eurowizję...to Oni na raz się wycofują...i jeszcze jeden fakt Eurowizja składa się z 2 półfinałów i finału - Polska telewizja jako JEDYNA w Europie nadaje tylko jeden półfinał i finał - mimo że płaci za całość Evil or Very Mad
a co do samych wykonawców - Ja słucham takiej muzyki a Ty innej Smile
Ruslana (Moon Of Dreams), Mans Zelmerlow (Maniac), Alexander Rybak (Fairytale), Velvet (Chemistry), Kate Ryan (Voyage, Voyage), Anna Vissi (Call Me), Lena (Taken By A Stranger), Safura (Drip Drop), Elena Paparizou (Mambo), Soraya(Live Your Dreams) - to tylko nieliczne gwiazdy które brały udział w ESC (w nawiasie podane tytuły piosenek NIE EUROWIZYJNYCH) w przeciągu 5-6 lat i ich piosenki są grane w Polkich radiach - tylko jakoś nikt nie doda że to są osoby z Eurowizji...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 18-12-2011, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Edyta Górniak, Ewa Farna i Sylwia Grzeszczak


ee... no faktycznie same najwyższe loty.
Niestety, Eurowizję sam kiedyś oglądałem. Ale w ostatnich latach zrobił się z tego przegląd byle czego.
To, że piosenki z Eurowizji są grane w radiach - niczego nie dowodzi. W radiach najczęściej wałkują na okrągło piosenki wytwórni, z którą radio najlepiej się dogaduje. Ot, cała tajemnica.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 18-12-2011, 18:22    Odpowiedz z cytatem

no i właśnie dlatego nie powinniśmy się zamykać na "polisz medja" ja bardzo lubię muzykę Gruzińską - Kocham Gruzję, mój brat Francję i muzykę Francuską...moja mama Rosyjską i co? w jakim radiu oprócz paru ogryzków typu "Joli Garcone" usłyszysz inny język ? czasami na ESC jest ambitniejsza muzyka niż 80% tego co daje nam radio VIVA czy MTV. Ja sama po Eurowizji (z 7 lat) zakupiłam jakieś 40 płyt z całej Europy...i nie mówię o jakichś tandetach tylko np. o Operowej Sofii Nizharadze z Gruzji czy ambitnie popowej Stelli Mgwangi z Norwegii...a skoro inne kraje po latach przerwy wracają i ESC wraca do poziomu i ma szansę tak jak kiedyś być ZE WSZYSTKIMI krajami to Polska się wycofuje...

szukam na internecie jak to wygląda czy ESC może zajmować się tylko telewizja publiczna...bo jak nie to normalnie zacznę się uśmiechać w stronę TVN - który zresztą uratował SOPOT (niegdyś interwizję) Smile

[ Dodano: 19-12-2011, 02:07 ]
NEWS:

Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowy TVP poinformował, że w przyszłorocznym finale Eurowizji nie zobaczymy polskiego reprezentanta. Oficjalna przyczyna braku angażu w konkurs brzmi:

"Telewizja Polska nie weźmie udziału w przyszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji, ponieważ nasze siły i środki kierujemy na rzecz obsługi dwóch bardzo poważnych przedsięwzięć Euro 2012 i igrzysk olimpijskich"

Gwiazdy Eurowizyjne o decyzji TVP:

Magdalena Tul (2011)
Wielu z Was pyta mnie o to , co sądzę na temat decyzji TVP w sprawie tegorocznej Eurowizji. Sama nie wiem , co powiedzieć. Moim zdaniem to wielka strata. Opinia publiczna w Polsce , wciąż skłania się ku myśleniu o Eurowizji, jako o kiczowatym konkursie. Myślę, że te czasy już minęły i z roku na rok, konkurs ten znów nabiera smaku i renomy. Mimo wielkich nadziei i mojego ostatniego miejsca, dalej ...uważam, że nie wynik jest najważniejszy , ale możliwość uczestnictwa w tym konkursie. Marazm, który nie opuszcza konkursu Eurowizji od wielu lat, nie wnosi nic dobrego, zamiast motywować, podcinamy sami sobie skrzydła. Dotyczy to również polskich mediów (nie tylko Tvp), które wręcz próbują zdegradować konkurs Eurowizji. Radia ( poza nielicznymi, mniejszymi rozgłośniami) nie chcą grać eurowizyjnych utworów , tylko dlatego, że są eurowizyjne, chyba że w grę wchodzą dobre układy. Nikogo Eurowizja nie interesuje, a szkoda, bo to jedyny konkurs na taką skalę. Nie dziwię się zatem, że sponsorzy nie są zainteresowani współpracą. Myślę, że gdybyśmy więcej wysiłku wkładali w to, jak dobrze wypaść (mam tu na myśli zbiorową odpowiedzialność w przygotowanie występu i promocji) , niż w myślenie, kiedy wygramy, byłoby znacznie lepiej. Nawet jeśli w konkursie główne znaczenie mają układy polityczne, to w świadomości zwykłych ludzi zawsze pozostanie dobra piosenka i to jest warte więcej niż podium.

Michał Wiśniewski (2003 i 2006)

Uważam za absolutny skandal brak udziału Polski w Eurowizji 2012 roku, w roku, w którym jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej! Od lat (gdzie tam, od początku) TVP olewa polskich reprezentantów nie dając grosza na promocję i wysyłając tę samą babę (niejaką Marię) jako opiekuna artystów, która nie robi absolutnie nic dla promowania polskich artystów, prócz picia wódki na wszelakich około eurowizyjnych bankietach. Albo Polska Telewizja obawia się wygrania Eurowizji bo musiałaby zorganizować finały albo ma w dupie generalnie polską muzykę bo lepiej się nachlać w Azerbejdżanie dla zasady. Kto jest K**** za to odpowiedzialny ??? Współczuję tym milionom polskich fanów Eurowizji, że muszą się wstydzić za nasz 35-milionowy kraj, który nie jest w stanie pokazać, że potrafimy śpiewać, że jesteśmy i co nie mniej ważne, że w ogóle jesteśmy pośród eurowizyjnej społeczności. Mnie najbardziej zabraknie tego klimatu rywalizacji, Artura Orzecha, fanów Eurowizji, którzy piszą z całej Europy i OGAE, które włożyło wiele serca w nasze wystąpienia i promocję. Odpowiedzialnych za to faux pas zwolnić !

Edyta Górniak (1994)
Sami podcinamy sobie skrzydła. nie skomentuję tej absurdalnej sytuacji, liczę na to że EBU zezwoli Polskiej stacji TVN na przejęcie Eurowizji

Kasia Kowalska (1996)
To co wyprawia dyrekcja TVP jest śmieszne. Eurowizja jest raz w roku, w wielu krajach Europy to ważniejsze wydarzenie niż wybory prezydenckie. Po mojej porażce na eurowizji miałam mieszane uczucia do tego konkursu, teraz po latach zrozumiałam i dojrzałam do decyzji o całym festiwalu. Polskie media zrobiły z tego tragiczny odpad muzyczny. Może i tak jest czasami, jednak w chwili gdy Polska ma Prezydencje w UE i Organizujemy EURO2012 nie możemy się wypromować ? brak słów! Konkurs polityczny? I co z tego, ważne że możemy się pokazać. Polska znowu będzie dumną zieloną plamą na mapie Europy.

źródło:
eurowizja.org
http://www.facebook.com/MichalWisniewskiOfficial
http://www.facebook.com/kasiakowalskapl

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl