Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
HAFAS - uwagi, błędy itp.
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 20-09-2007, 08:50   HAFAS - uwagi, błędy itp. Odpowiedz z cytatem

Otwieram nowy temat, w którym zgłaszajcie zauważone błędy w Hafasie:
www.rozklad.pkp.pl

I może ja zacznę:

1. Pociąg 60140 Lubań 5:52 - Wrocław kursuje codziennie - wg Hafasa nie kursuje w niedziele

2. Pociąg 60147 Wrocław 18:40 - Lubań kursuje codziennie - wg Hafasa nie kursuje w soboty

Za wszystkie błędy w Hafasie trudno obwiniać Telekomunikację Kolejową - to często wina samych przewoźników, którzy nie informują TK o zmianach w rozkładzie.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 24-09-2007, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Zed, pisałeś coś w tej sprawie do PKP lub UM, czy tylko tutaj na Forum? Bo dziś podane przez Ciebie błędy zostały z hafasa wyeliminowane. Smile

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pdnb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Człuchów

PostWysłany: 30-09-2007, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Hafas pokazuje że pociąg pośpieszny Słoweniec relacji Poznań Główny- Słupsk wyjeżdża ze stacji początkowej o 17:45 a w rzeczywistości pociąg ten rusza o 17:49.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2005
Skąd: Zza biurka

PostWysłany: 30-09-2007, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Z tym Poznaniem przez remont PWK to generalnie grubsza sprawa jeśli o hafas chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 11-10-2007, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Kolejny przypadek rozbieżności w informacji podawanych przez Hafas i dostępnych na stacjach kolejowych. Mam na myśli niedzielną "Kwisę" do Wrocławia. Wg rozkładu internetowego pociąg ten od października miał mieć zlikwidowane (nie wiedzieć czemu) postoje na stacji Miękinia (oraz Malczyce), a pozostawione choćby w Środzie Śl. W sumie dopiero niedawno spostrzegłem taką zmianę i postanowiłem to sprawdzić, gdyż czasem korzystam z tego pociągu.
Dzisiaj rozmawiałem z kasjerem i zapewniał mnie, że żadne takie zmiany nie miały miejsca. Wg aktualnego rozkładu umieszczonego na stacji Miękinia ten pociąg nadal się zatrzymuje (godz. 19.08).
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Toporek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2006
Skąd: Bierutów

PostWysłany: 11-10-2007, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z poprawką dostępną na stronie przewoźnika (nr 173) pociąg R-60530 czyli Kwisa nie zatrzymuje już się w Środzie Śląskiej, pozostałe stacje bez zmian.
Hafas w tej chwili to nie pokazuje już żadnego postoju pomiędzy Legnicą a Wrocławiem.

Pozostaje przytoczyć napis z Hafasa:
Wszystkie informacje bez odpowiedzialnośc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 27-10-2007, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Podróżni, którzy skorzystają z hafasu i zdecydują się na podróż 1 listopada mogą być bardzo zaskoczeni. Hafas pokazuje np. stacja Działdowo odjazdy po godz. 5 rano: pociąg KM 5:09 do Warszawy Woli, osobowy PR 5:54 do Brodnicy!!!

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 28-10-2007, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz wrócę do wcześniej wspomnianego problemu niedzielnej "Kwisy". Ja już napisałem w poprzednim poście hafas nie pokazywał postoju tego pociągu np. na stacji Miękinia. To że dalej tak wskazuje to już mnie nie dziwi, bo hafas często wypisuje bzdury, ale że nawet na stacyjnym rozkładzie jazdy pociągów brak jest o nim informacji to już skandal. Jak ludzie mają korzystać z tego pociągu, skoro nie ma go uwzględnionego? Sam dzisiaj osobiście przekonałem się, że ten pociąg ma postój w mojej miejscowości. Wydaje mi się, że chyba tylko dyżurny wie, że taki pociąg dalej jeździ.
Absurd to za łagodne słowo. Burdel i tyle Mad

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 29-10-2007, 03:48    Odpowiedz z cytatem

jano, niedługo problem zniknie. Od grudnia KWISY nie będzie.

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 04-11-2007, 18:43    Odpowiedz z cytatem

W rozkładzie na trasie Żary - Węgliniec Hafas wyświetla tylko jeden pociąg 67033 Węgliniec - Zielona Góra (z notką że kursuje "So, Nd"). Dopiero po kliknięciu na nr pociągu, jest szczegółowiej wyjaśnione że jeździ też codziennie ale tylko do Żar (w pozostałych dniach).

Powinno się uzupełnić Hafas o pociąg 67032 Węgliniec - Żary, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pdnb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Człuchów

PostWysłany: 01-01-2008, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.pkp.pl jak się w wyszukiwarce wpisze Człuchów to wyskakuje lista różnych nazw i trzeba przewijać i szukać,choć stacja Człuchów jest jedna a nie jak np. Warszawa Centralna,Wschodnia itd. Wygląda to tak jakby wpisać nazwę stacji która nie istnieje i hafas próbuje znaleźć najbliższą szukanej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 06-02-2008, 20:05    Odpowiedz z cytatem

1. Pociąg 70550 Żary 14:13 - Ruszów - już nie istnieje! (zastąpiono pociągiem 76638 do Węglińca)

2. Pociąg 70551 Ruszów 14:54 - Żary - już nie istnieje! (zastąpiono pociągiem 67551 z Węglińca)

Niech ktoś w końcu wykasuje z Hafasa pociągi, które nie jeżdżą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 12-02-2008, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego pospieszny Olsztyn - Poznań - Olsztyn (dawne Śniardwy) obecnie łącznik nowego pociągu Poznań - Toruń - Warszawa Wsch., kursujący w Pn - Ol w soboty i poniedziałki, w odwrotnej relacji w piątku i niedziele (swoją drogą bezsensowne terminy - jakby nie mógł kursować jak dawniej pt - nd w obu relacjach???) w Hafasie wyskakuje jako dwa oddzielne połączenia Olsztyn Toruń i Toruń - Poznań. Co prawda ma on postój ponad 20 min. w celu łączenia wagonów, jednak pozostaje jedną relacją.
Z kolei wyszukując go w okresie wakacyjnym, kiedy kursuje z Mikołajek, Hafas pokazuje jedną relację MIkołajki - Poznań - Mikołajki?
Już 2 miesiące minęły od wprowadzenia nowego rozkładu i jeszcze nikt tego nie zdążył poprawić?????? Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pdnb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Człuchów

PostWysłany: 17-02-2008, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Hafas nadal nie nadąża za zmianami w rozkładzie związanymi z remontem węzła poznańskiego.
Np pociąg osobowy 87442 Kołobrzeg-Poznań Główny w internetowym rozkładzie jazdy ma odjazd ze stacji Piła Główna na godzinę 17:31 gdy w rzeczywistość następuje to 10 minut później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 11-10-2008, 07:30    Odpowiedz z cytatem

Trochę poza tematem...

Ostatnio Hafas wygląda jak choinka. Nie uważacie, że Telekomunikacja Kolejowa przegina z tymi reklamami? Przewoźnicy płacą TK grubą kasę, za umieszczenie ich pociągów w Hafasie, a ten jest zaśmiecany banerami. Żadna inna europejska kolej nie stosuje takich praktyk.

www.rozklad.pkp.pl

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl